Travanj 20, 2024, 04:55:37 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada  (Posjeta: 1993 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baldovski

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: split
Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada
« u: Rujan 12, 2014, 17:54:23 poslijepodne »
Pozdrav,

Već neko vrijeme u hodniku mog ne baš velikog stana, u jednom kutu, planiram smjestiti akvarij i evo kako sam tu svoju ideju doveo do realizacije. Možda netko ima istu ili sličnu ideju i možda ovdje vidi nešto šta bi mu moglo pomoći kod realizacije. Trebam napomenuti da se radi o mom prvom ali nadam se ne i zadnjem "uradi sam" akvariju kao i "uradi sam" postolju. Za izradu ovakvog akvarija koristio sam staklo debljine 6mm. Jedino šta u cijeloj priči nisam radio sam je rezanje i brušenje stakla, a staklar za izrezati i pobrusiti rubove ovog stakla naplatio mi je 80kn. Usljedila je priprema stakla lijepljenjem krep trake uz rubove te lijepljenje "Ceresit glass" silikonom, najprije zadnjih stranica, a potom i prednjih. Naknadno sam lijepio ojačanja najdužih stranica iako na ovu litražu i ovu debljinu stakla mislim da to zaista i nije bilo potrebno ali budući sam imao staklo smatrao sam da to neće smetati.Nakon dva dana sušenja silikona akvarij je napunjen vodom.U medjuvremenu sam se upustio u izradu postolja (ormarića) i poklopca s rasvjetom.Postolje sam odlučio napraviti od drveta (8*8 cm) u kombinaciji sa ivericom preko koje sam u završnici oblijepio cetifiks foliju a rubove oblozio aluminijskim lajsnicama (1*1 cm).Cijeli akvarij stoji na stiraduru od 2 cm.Na slici se vidi da se cijelom rasvjetom upravlja preko par tajmera (ove kabele još malo treba posložiti  ;) ).Sada u akvariju žive dva skalara koji uživaju i puuuno se vole jer svakih 5 dana ostavljaju ikru gdje god stignu  :roll: ...
Eto, dugo me bilo strah upustiti se u sve ovo, ali nije bilo teško...a prvenstveno je bilo zabavno  :)

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada
« Odgovori #1 u: Rujan 17, 2014, 15:35:34 poslijepodne »
odlican projekt  :up: , jedno pitanjce , ovo su neonke t5 od 8w ?! ako jesu koje su marke i gdje si ih uzimao ..

Offline baldovski

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: split
Odg: Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada
« Odgovori #2 u: Rujan 24, 2014, 03:10:33 prijepodne »
Hvala na pohvali  ;) ...tako je, radi se upravo o tim neonkama. To su Philips neonke i za sada su to one "obične" (640-4000K) a ubrzo ću ih mijenjati sa neonkama namijenjenim baš akvaristici a vidio sam da ih primjerice Zoo city u Splitu ima u ponudi (cca 60kn/kom)...šta točno ne bih znao.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada
« Odgovori #3 u: Rujan 25, 2014, 16:16:58 poslijepodne »
Hvala na pohvali  ;) ...tako je, radi se upravo o tim neonkama. To su Philips neonke i za sada su to one "obične" (640-4000K) a ubrzo ću ih mijenjati sa neonkama namijenjenim baš akvaristici a vidio sam da ih primjerice Zoo city u Splitu ima u ponudi (cca 60kn/kom)...šta točno ne bih znao.
tnx men za info  :up:

Offline sinke2605982

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb-Malešnica
Odg: Moj kutni od 70 litara + postolje i poklopac - izrada
« Odgovori #4 u: Rujan 27, 2014, 13:54:45 poslijepodne »
Imate te neonke baš za akvarije u ZOO VILI, proizvođač  ARCADIA, Engleska i koštaju 45,00 kn. Ja sam ih kupio neki dan. Ali ih bolje prvo nazovite i ako ih nemaju da vam ih nabave.
Pozdrav!
Siniša Jurišić
e-mail:  [email protected]