Travanj 26, 2024, 01:50:35 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi akvarij...  (Posjeta: 1610 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Novi akvarij...
« u: Rujan 01, 2014, 12:54:09 poslijepodne »
Ovako,imam Rio 180...ali sad bih si dao raditi još jedan akvarij 120*60*60 s postoljem i poklopcem...mene sad zanima kakva bi rasvjeta bila dovoljna za to??? akvariji bi bio biljni i išao bi diy CO2... mislio sam staviti četiri T5 lampe da se pale po dvije zasebno...ali koje cijevi,kolike snage???

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #1 u: Rujan 01, 2014, 13:03:32 poslijepodne »
Jesi li razmišlao o LED rasvjeti? Potraži u podforumu oprema i uradi sam teme o ledicama pa razmisli o njima. :up:

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #2 u: Rujan 01, 2014, 13:32:06 poslijepodne »
To ti je dosta veliki akvarij, ako se ne varam oko 400l tako da mislim da ti tu diy CO2 ne igra nikakvu ulogu ako misliš na šećer i kvasac, a mislim da ti i soda i limunska nebi dugo držale tako da neznam koliko ti je to isplativo miješati za toliki akvarij.
Tako da ako već misliš toliki akvarij biljni onda razmisli o boci ili se odluči na manje zahtjevno bilje te onda nemoj pretjerati sa rasvjerom.

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #3 u: Rujan 01, 2014, 14:28:39 poslijepodne »
o ledicama nisam ni razmišljao...malo mi je problem za pospajati to(nemam opremu,alat)...ali bacam se na čitanje,pa cu razmisliti... u početku bi išla soda i limunska,a kasnije bi došla boca...kad financije dopuste... mene sad konkretno zanima koje cijevi uzeti... i ako netko može preporučiti nekoga tko se bavi slaganjem akvarija...da malo usporedim cijene...
« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2014, 14:33:15 poslijepodne od stanky069 »

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #4 u: Rujan 01, 2014, 14:40:10 poslijepodne »
pa LEDice bi ti ušparale dosta struje, a bome i na cijeni lampi bi s vrmeneom ušparao dosta... lampe se mijenjaju svakih 9 mj - godine dana, a ova gamad, ovisno o tipu, traje dosta duže... no, tu sam i ja slab, pa nek se javi netko ko bolje kuži tematiku :)

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #5 u: Rujan 15, 2014, 23:27:44 poslijepodne »
Update... dimenzije se promijenile,naručen 150*60*60/10 s pojačanjima,sa postoljem,rasvjetom i poklopcom...konzola za rasvjetu 4*54W,palit će se po dvije u paru...
cijevi sam mislio uzeti JBL Ultra Tropic 54 W,1200 mm-2 kom,JBL Ultra Natur 54 W,1200 mm-1 komJBL Ultra Color 54 W,1200 mm-1 kom...
Filter Haqos Expro 1500...da,ne???? Diy Co2 ima smisla stavljati na ovu litražu ili ne??? Co2 boca bi se uzela kasnije oko Božića,kad financije dopuste(čitaj žena...) Grijač 1 ili 2,koliko watta??? i imam krasan panj od nekakvog crnogoričnog drveta,negdje čitam da ne smije u akvarij,negdje da smije...je li ga imao  netko u akvariju,da čujem iskustvo iz prve ruke...???

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #6 u: Rujan 17, 2014, 09:08:55 prijepodne »
Mislim da šećer i kvasac nema smisla na tu litražu možda bi prošlo soda i limunska a i to će ti spržiti na tu litražu u kratkom vremenu.
Trebat ćeš ti i dobru bocu za taj akvarij, ako ne misliš svaki mjesec puniti.

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #7 u: Rujan 17, 2014, 21:30:34 poslijepodne »
bocu sam i mislio uzeti neku veću...čim bude love... probat ću sa sodom i limunskom...nekako ću izgurati mjesec-dva...

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #8 u: Rujan 17, 2014, 22:12:33 poslijepodne »
I da za crnogorično je već negdje pisano da nebi smijelo a istina da ih zna biti stvarno lijepih primjeraka, šteta.

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #9 u: Rujan 18, 2014, 21:30:29 poslijepodne »
a na par mjesta sam pročitao da su ljudi i cnogoricu imali bez problema...pa me zanima iskustvo iz prve ruke...ako ga ne bude,ja ću biti testni kunić...hehehehehe... Koliko kg podloge otprilike trebam za toliki akvarij?? Uzeo sam 40L zemlje za cvijeće,u lidlu na akciji...i s gradilišta sam donio 3 kante(od boje) pune prosijane separacije(tko ne zna,pijesak krupnije granulacije)...prosijao sam ga da izbacim one najsitnije...Bude to dosta??  i stijena za pozadinu je gotova...

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #10 u: Rujan 27, 2014, 23:38:34 poslijepodne »
evo dok se čeka veliki akvarij,za dan-dva stiže..startan jedan mali 45*24*28,30 litara,može kakva preporuka što staviti unutra,a da nisu moly,platy,guppy...zasad je samo filter atman pf-200 unutra,i zračna pumpa...za grijač se čeka plaća...tako da koristim priliku da žicam ako ima tko viška koju biljku i kojeg pužića,bilo što...da malo napunim ta dva akvarija...unaprijed hvala...

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #11 u: Rujan 29, 2014, 22:01:01 poslijepodne »
nabavljeno nešto bilja zahvaljujući kolegi ¨blink13¨...još jednom hvala...

Offline Mirokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
  • Ribe su zakon!
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #12 u: Listopad 02, 2014, 18:18:44 poslijepodne »
Za grijač ide neko nepisano pravilo : 1W/1 litru vode. Opet i zavisi gdje ćeš držati akvarij.

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #13 u: Listopad 02, 2014, 21:15:24 poslijepodne »
bit će u boravku...a računam da bi od 300 watta trebao biti dosta jer na juwel rio 180 je grijač 200 watta,ali nikad ne pojačavam ga više od pola,nema potrebe...

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Novi akvarij...
« Odgovori #14 u: Listopad 02, 2014, 22:33:05 poslijepodne »
Grijač je bez sumnje važan, naročito kad temperatura prostorije jako varira. Na primjer, kod mene u stanu je prilično stabilno, i u mom 200 l akvariju nikad ne pada ispod 25. Isto je i u 30 l kozičnjaku. Zato sam potpuno izbacio grijače i jedino ljeti uključujem hlađenje.

...s moba pa su mi slova sitna...