Travanj 26, 2024, 23:24:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pro DIY kit co2 sistem  (Posjeta: 117651 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #675 u: Svibanj 22, 2014, 09:33:31 prijepodne »
Slučajno sad vidio u NTL-ovom letku limunska kiselina 500g 3,99,a 1kg 15,96kg.
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #676 u: Svibanj 22, 2014, 10:11:03 prijepodne »
Dobra cijena.
Samo sto je 250 g 3,99 :-)

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #677 u: Svibanj 22, 2014, 10:13:29 prijepodne »
Greška, ali kasno sam vidio pa nisam mogao više editirati post, ali slika vrijedi 1000 riječi.  ;)
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline VEDRINEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #678 u: Lipanj 21, 2014, 22:24:23 poslijepodne »
Imam pitanje uzeosamtaj kit,treba mi stici dufuzor,sada koristim neki od sprice i gaze,ne kuzim sve slozim stisnem onu bocu junacki par puta tlak skoci na 1,5 bara sve radi ali jako brzo mi povuce limunsku scu u roku jednog dana i naravno sve krepa,dali previse stiskam bocu pa sve predrukam ???
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila !!!

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #679 u: Lipanj 21, 2014, 23:26:33 poslijepodne »
zatvori iglicasti i makni crijevo sa njega pa sva skupa potopi u vodu, vjerojatno ti pusta negdje.

Offline VEDRINEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #680 u: Kolovoz 06, 2014, 08:22:45 prijepodne »
I sad recimo par dana radi,i onda odjednom digne pritisak na 4 bara,i pokrepaju ribice .Ne kuzim zasto povuce odjednom vise
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila !!!

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #681 u: Kolovoz 06, 2014, 10:14:10 prijepodne »
I sad recimo par dana radi,i onda odjednom digne pritisak na 4 bara,i pokrepaju ribice .Ne kuzim zasto povuce odjednom vise
Koristio sam to godinu dana i niti jednom nisam imao problema.
Moj stav je isto da ti negdje propusti, pa ti zato prebaci svu limunsku. Ili si promuckao bocu s sodom, pa je reakcija krenula burnije no inace (to sam znao raditi).
Ako se i desi da ti toliko poraste tlak, pa ti skoci sa recimo 1.5 bara na 4 (iako je sigurnosni na 3, barem meni), "samo" ce ti se poduplati broj mjehurica, sto ne bi trebalo uzrokovati probleme s ribama, osim ako ih drzis "na granici".
Ako ih drzis "na granici", onda ti savjetujem koristenje regulatora tlaka, kakav se koristi na CO2 bocama, a ne samo iglicasti ventil.

Ukoliko nisi prtljao po bocama, da si ih muckao, onda ti sustav u nekom trenu propusti pa ti preleti previse limunske...

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #682 u: Rujan 12, 2014, 12:45:13 poslijepodne »
Zanima me jel tko od vas zatvara te DIY CO2 sisteme po noći,koliko je to sigurno da ne bude vatrometa po kuci i još jedna stvar ako spavaš kraj akvarija,ima li CO2 kakav utjecaj na zdravlje? (ovo za zdravlje sam guglao i nisam našao konkretan odgovor)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #683 u: Rujan 12, 2014, 15:24:39 poslijepodne »
pa gle, kolicina tako proizvedeng CO2 je zanemariva obzirom na koncentraciju koji inace imas u zraku. A i dosta toga se otopi u odi tak da nemas brige oko toga.
Kaj se tice zatvaranja, imas onaj sugurnosni ventil na original setu.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #684 u: Rujan 12, 2014, 19:53:02 poslijepodne »
znam da ima sigurnosni ventil na manometru,zanima me jel ga tko istestirao(kinez je kinez)

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2


Offline VEDRINEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #685 u: Rujan 12, 2014, 20:06:33 poslijepodne »
Meni ponekada odedo 4 a i preko i sigurnosni nista ne propusta,tako da dobro je da boce od pive drze 5.
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila !!!

Offline Makabo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #686 u: Rujan 14, 2014, 15:56:35 poslijepodne »
Ja sam danas konačno pustio svoj u pogon.ja koristim običnu verziju,a ne pro..za sada je sve ok...tlak je negdje na 3.4 bara...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #687 u: Listopad 14, 2014, 11:28:48 prijepodne »
nakon godinu i nesto sitno druzenja..............
-kineski iglicasti je zamijenjen za posteni iglicasti sa brzim spojkama (~70kn)
-jednom sam promijenio sva crijeva na cepovima, pojela ih limunska
-promijenio sam gumice na cepovima jer ih je isto pojela limunska. Nekako sam nagurao neke okrugle i premale, kad ce mi se dati potrazit cu neke koji bolje pasu.

Da kupujem ponovo, kupio bih samo cepove. Ventil je niskoristi i treba ga zamijeniti, crijeva 6mm ima svugdje i vjerojatno ih svatko vec ima doma. Onaj uteg u boci sa limunskom uopce nije presudan, moze i bez njega. T spoj u boci sa sodom se moze napraviti sa onim plasticnim ventilom za zrak. Jedino kaj treba zatvoriti na cepu izlaz za manometar. Ili kupiti i manometar (odnosno neki sigurnosni ventil) no po meni je nepotreban. Kad mi je gumica na cepu otisla skroz i culo se kako pusta svejedno se nije dogodilo to da je toliko brzo vuklo limunsku da bi sve odreagiralo u par minuta i stvorilo ne znam kakav tlak. U principu, mislim da je sustav siguran i bez tog sigurnosnog ventila.

Offline neno73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: LABIN
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #688 u: Listopad 24, 2014, 18:01:37 poslijepodne »
Danas sam instalirao pro diy co2 sistem pa bi molio malo pomoći.Podignuo sam tlak na otprilike 1,5 bara -da li je to dovoljno,a ako nije kako podignuti tlak?I na difuzor mi idu prilično veliki mjehurići,i nisu vidljivi mjehurići unutar difuzora(nadam se da je jasno o čemu mislim)u čemu je problem?
I usput vidim da mi ribice sve stoje na vrhu akvarija ,nešto ne štima čini mi se.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2014, 18:11:28 poslijepodne od neno73 »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #689 u: Listopad 24, 2014, 18:58:03 poslijepodne »
Danas sam instalirao pro diy co2 sistem pa bi molio malo pomoći.Podignuo sam tlak na otprilike 1,5 bara -da li je to dovoljno,a ako nije kako podignuti tlak?I na difuzor mi idu prilično veliki mjehurići,i nisu vidljivi mjehurići unutar difuzora(nadam se da je jasno o čemu mislim)u čemu je problem?
I usput vidim da mi ribice sve stoje na vrhu akvarija ,nešto ne štima čini mi se.
-pa to ovisi o difuzoru, neki pustaju na 0,5 bara a neki na 3
-prilikom prvog stiskanja trebas ubaciti sto vise limunske
-imas sugavi difuzor koji ima prerijetku membranu, odnosno losu membranu sa jednom vecom rupom pa sve izlazi kroz nju. Bacio sam par takvih
-zato jer ti jos nije usla voda u difuzor. Bude prvom prilikom kad padne tlak.
-zato jer si pustio previse CO2 koji ti je promijenio ph vrijednost vode prebrzo i vrlo vjerojatno previse. Ugasi ga odmah i upali zracnu pumpu i promijeni dio vode i nadaj se da ce sve ribe biti OK. Ne mozes imati oavj sistem a da nemas drop checker jer ce ti se ovo dogadjati stalno i prije ili kasnije ces pobiti ribe sa previse CO2

Offline neno73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: LABIN
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #690 u: Listopad 24, 2014, 19:06:22 poslijepodne »
Danas sam instalirao pro diy co2 sistem pa bi molio malo pomoći.Podignuo sam tlak na otprilike 1,5 bara -da li je to dovoljno,a ako nije kako podignuti tlak?I na difuzor mi idu prilično veliki mjehurići,i nisu vidljivi mjehurići unutar difuzora(nadam se da je jasno o čemu mislim)u čemu je problem?
I usput vidim da mi ribice sve stoje na vrhu akvarija ,nešto ne štima čini mi se.
-pa to ovisi o difuzoru, neki pustaju na 0,5 bara a neki na 3
-prilikom prvog stiskanja trebas ubaciti sto vise limunske
-imas sugavi difuzor koji ima prerijetku membranu, odnosno losu membranu sa jednom vecom rupom pa sve izlazi kroz nju. Bacio sam par takvih
-zato jer ti jos nije usla voda u difuzor. Bude prvom prilikom kad padne tlak.
-zato jer si pustio previse CO2 koji ti je promijenio ph vrijednost vode prebrzo i vrlo vjerojatno previse. Ugasi ga odmah i upali zracnu pumpu i promijeni dio vode i nadaj se da ce sve ribe biti OK. Ne mozes imati oavj sistem a da nemas drop checker jer ce ti se ovo dogadjati stalno i prije ili kasnije ces pobiti ribe sa previse CO2
Znači moram nabaviti drugi difuzor -preporuka?
Napravio sam sve tako po preporuci -uključio zračnu pumpu i zamjenio dio vode i ribice su sada po sredini akvarija.
Imam drop checker.
Šta sada napraviti dalje?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #691 u: Listopad 24, 2014, 19:20:32 poslijepodne »
kaj se tice difuzora, trebas neki koji pusta na manjem tlaku tak da vecinu atomizera zaboravi. Ja imam 2x JBL i ti su za sada OK no preporucam nesto sa izmjenjivom membranom radi lakseg ciscenja
Ili napravi nesto sam za prvu ruku. Imas par tema tu na forumu.
dalje, nista. Nabavi brojac mjehurica i kontroliraj DC da ti se to ne dogodi opet.

Offline neno73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: LABIN
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #692 u: Listopad 25, 2014, 11:35:17 prijepodne »
Nakon šta sam jučer skoro napravio havariju u akvariju danas pokušavam opet aktivirati co2.
U difuzor sam stavio vodu i sada su vidljivi mjehurići,ali za postignuti da ide 1 do 2 mjehurića na sekundu ventil mi je skoro pa zatvoren i nema baš neka velika količina mjehurića koji su sada ipak dosta sitni.Ne znam da li je to normalno.Na manometru je 1,5 bara.

Offline neno73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: LABIN
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #693 u: Listopad 26, 2014, 10:37:41 prijepodne »
Sa sistemom sam dobio dvije brtve pa me zanima da li su one rezervne ili ih treba ugraditi.Gledao sam ali nisam siguran da li su već ugrađene ili ne.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #694 u: Listopad 26, 2014, 10:51:38 prijepodne »
na cepovima bi trebao imati brtve. Ako su tamo a imas jos dvije to je OK jer ces ih u jednom trenutku vjerojatno trebati mijenjati iz vec gore navedenog razloga.

Offline neno73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: LABIN
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #695 u: Listopad 28, 2014, 16:42:12 poslijepodne »
Nakon tri dana korištenja i podjednakog tlaka od cca 1,5 bara danas je tlak narastao na cca 4 bara i sve normalno funkcionira.Je li potrebno nešto poduzimati ili je to normalno?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #696 u: Listopad 28, 2014, 17:33:10 poslijepodne »
pa i ne bas. Eventualno da potopis to sve i da vidis da li ti negdje pusta jer je to obicno razlog za nagli porast tlaka. Ali to se moze dogoditi i ako ti ventil pusti vise. U principu, nagli pad tlaka u boci sa sodom dovodi do pojacanog povlacenja limunske u bocu sa sodom  sto dovodi do naglog rasta tlaka. Netko je tu testirao te PET boce i drze na 7 bara tak da ne trebas brinuti previse ako je 4.

Offline sasam1400

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški  
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #697 u: Studeni 06, 2014, 15:15:35 poslijepodne »
U ponedjeljak sam napokon instalirao ovaj sistem (kit iz Kine je putovao 3 mjeseca -? ).
Međutim, danas nema više limunske kiseline, srknulo je sve za 3 dana.
Priznajem, mućkao sam par puta - je li zato srknulo? Ali sve vrijeme ide oko 1,5 balončića u minuti.
Iako je brzo potrošilo, kod vas ako radi 7 dana onda sam ja nešto zeznuo. Sviđa mi se kako radi, čistije je i stabilnije od kvasca. Planiram napraviti automatski ventil da CO2 ne ide noću (naručio dijelove iz Kine, vidjećemo za koliko će doputovati  :) ) tako da će u svakom slučaju trajati 3x duže (16 sati mi je u AQ noć, 8 dan).

Offline sasam1400

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški  
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #698 u: Studeni 06, 2014, 15:19:58 poslijepodne »
nakon godinu i nesto sitno druzenja..............
-kineski iglicasti je zamijenjen za posteni iglicasti sa brzim spojkama (~70kn)
-jednom sam promijenio sva crijeva na cepovima, pojela ih limunska
-promijenio sam gumice na cepovima jer ih je isto pojela limunska. Nekako sam nagurao neke okrugle i premale, kad ce mi se dati potrazit cu neke koji bolje pasu.

Da kupujem ponovo, kupio bih samo cepove. Ventil je niskoristi i treba ga zamijeniti, crijeva 6mm ima svugdje i vjerojatno ih svatko vec ima doma. Onaj uteg u boci sa limunskom uopce nije presudan, moze i bez njega. T spoj u boci sa sodom se moze napraviti sa onim plasticnim ventilom za zrak. Jedino kaj treba zatvoriti na cepu izlaz za manometar. Ili kupiti i manometar (odnosno neki sigurnosni ventil) no po meni je nepotreban. Kad mi je gumica na cepu otisla skroz i culo se kako pusta svejedno se nije dogodilo to da je toliko brzo vuklo limunsku da bi sve odreagiralo u par minuta i stvorilo ne znam kakav tlak. U principu, mislim da je sustav siguran i bez tog sigurnosnog ventila.
Gdje si kupio "posteni iglicasti sa brzim spojkama (~70kn)"?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pro DIY kit co2 sistem
« Odgovori #699 u: Studeni 06, 2014, 16:09:28 poslijepodne »
mag komerc ili kak se vec zove