Ožujak 29, 2024, 00:40:29 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Problemi sa acanima i euphyliama  (Posjeta: 22532 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Problemi sa acanima i euphyliama
« Odgovori #50 u: Ožujak 20, 2017, 07:32:04 prijepodne »
Mislim da si prerano utrpao koralje a da akvarij nije odradio sam što je trebao.
Vidim i cijano, a ovo s acanima i eufilijama se dašava kad parametri skaču gore dolje, to se meni znalo desiti u početku bavljenja morskom kad nisam imao dozirku.
Inače pokrenuo sam nedavno sistem od 1000čitara, u prva 2 mjeseca sam imao algi ko da je prašuma unutra, stavio 80 kila mrtvog i 20 kila živog kamena, parametri (fosfati i nitrati) su bili takvi da se nisu ni dali izmjeriti. Napravio sam 4-5 izmjena po 150 litara vode i prirpdnim putem uklonio većinu nitrata i fosfata, alge su nestale, usisao ih, jež ih je dokrajčio, samo što sam satvio bio je neki Denisov remover na mjesec dana u reaktor (2 šake toga), i sad imam sistem pun lps koralja, parametri savršeno dobri, koralji uživaju, ništa ne doziram, ostao samo skimer u tanku i to je sve!
Mislim da moraš dati vremena svemu pošto si ubio dosta kamena i treba mu mira i vremena a s koraljima dovućeš i dobre i loše bakterije.
Samo strpljenja treba to je zakon u morskoj! I ne trebaš nikakve aparature nego mjanjati vodu ako parametri porastu, jedino tako ćeš 100% izbaciti viškove van, čista matematika!
Sretno!

Offline srda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: Problemi sa acanima i euphyliama
« Odgovori #51 u: Siječanj 15, 2021, 14:36:24 poslijepodne »
Da li je neko dosao do zakljucka sta je razlog sto se eufilija odvaja od skeleta.I jos jedno pitanje da li mogu da nastave da zive  eufilije bez skeleta.