Ožujak 28, 2024, 16:59:34 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!  (Posjeta: 24494 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #25 u: Listopad 07, 2016, 12:01:19 poslijepodne »


Sto se tice toga oksidatora zar nebi mogla zracna pumpa i onaj rasprsivac ubaciti vise kisika u vodu ?
[/quote]

naravno,nego što drugo :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #26 u: Listopad 07, 2016, 12:02:46 poslijepodne »
ovo je 100 % kisik, a zracna pumpa negdje oko 70 % ;)
nebitno ,a i štetno s vremenom, i čisti kisik da je dobar udisali bi ga i mi prirodno !!
si videl kaj se Jacksonu dogodilo bil je bel ko krpa :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #27 u: Listopad 07, 2016, 12:03:58 poslijepodne »
Ma to je glupost po meni
Previse im se ugađa pa se na sve to naviknu a onda dok neceg nema odma sranje.
To kao i one razne mineralne kuglice sto kostaju milione kao i posebna hrana samo za kozice pa 10grama 100kn i tako dalje.

a gle više ni sam ne znam što je istina a što ne
po stranim forumima ima dosta proturječnih savjeta a šta je točno tko zna
evo kolega drži Taiwan Bee koze u svom dutch postavu. stavlja samo pola RO vode a gnoji kao manijak, full EI a od makroelemenata profito, ferro i ferropol
i još su mu se počele razmnožavati.
i šta da čovjek onda kaže, ja svoju krivo pogledam i odma krepa  :'(

radi kao on...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #28 u: Listopad 07, 2016, 12:04:57 poslijepodne »
naj bitnije je ono sto mi nismo radili dok je sve bilo ok, to smo zanemarili -?
umjesto da smo pratili parametre i biljezili to sve, ne mi smo to zanemarili (ne diraj nista dok je sve ok) e to je naj veca greska...
jer kad nesta krene krivo, onda ne znamo u cemu je problem.
to je uspjeh svugdje ,a u REEF akvariju alfa i omega!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #29 u: Listopad 07, 2016, 12:07:59 poslijepodne »
Dobro to sad pricamo o taiwanima cristalkama i svemu zahtjevnijemu

Shvatio sam da što je tank veći exponencijalno raste njihova reprodukcija.

vrijedi za sve nastambe pa i akvarije pogotovo...biger-beter :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #30 u: Listopad 07, 2016, 12:14:59 poslijepodne »
a kolika temp.vode mora biti da bi se razmnozavale ... mozda vam je tu problem...
to je definitivno uz parametre glavni okidač jer je tako sa ribama,vodozemcima itd...

ja ih osobno nisam proučavao-ne stignem no u pravilu kupim nabavim od 3-4 varijeteta po 10-ak komada i zaboravim na njih jer su u zajedničkom akvariju....uglavnom uvijek se iznenadim kad vidim male....no kako sam nedavno preslagivao set-up,u prošloj varijanti ih je puno završilo što u filteru,školjki i viškom bilja u wc...-u no sad sam naselio 20-ak komada pa ču javljati situaciju za sada svi plivaju ko johni wise miller :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #31 u: Listopad 07, 2016, 12:19:59 poslijepodne »
evo jedna korisna informacija iz REEF svjeta kozica...

kada god sam uzeo par lismata amboinensis,nakon 1-2 mj. počne "trpanje"ista priča sa debeliusom i dr.
ženka nosi jaja,baci male i tako 3-4 puta unutar 2 mj. i gecrk!!-ISTROŠI SE! mužjak ostane :D
Kada bi imao po jednu od svake vrste život minimalno 3 godine

što nam to govori,gdje nestaju mame!
a mali bi se trebali razvijati,osim ako ih uvjeti ne spriječe u tome
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #32 u: Listopad 07, 2016, 15:58:19 poslijepodne »
O uzgoju kozica pričamo več nekoliko godina,i sve te godine ( sigurno 5-6 godina) sam na forumu delio puno  savjeta oko uzgoja kozica, naročito o uzgoju cristal red za koje znam, da vam stvaraju puno problema, puno vas je zbok neuspjeha odustalo od držanja tih predivnih malenih biča.
Mislim, da je pričat o uzgoju obične red chery i o uzgoju cristal red kozice isto kao da bih pričali o uzgoju gupija i diskusa - ako neki akvarista uspješno uzgaje gupije onda treba još puno toga nučit, da če nekad doč i do mladih diskusa.

I tu je bit problema, uzgojit cristal red kozice ili uzgojit red chery kozice to nije jedno i isto, i ako zbok razno raznih utjecaja ne ide uzgoj red chery kozica onda nemojmo ni pomislit da čemo sa nabavkom 10 - 20 cristalki doči do mnoštva malenih cristal red kozica.

Kozice uzgajem več oko 10 godina, u prosjeku na godinu uzgojim negde ovakve količine ( brojim one koje ideju od kuče - prodam)

1000 - 1500 red chery
400 cristal red
300 black bbe
500  sakura
500 crvenih rili
200 carbon rili
nešto macrobrachijum i žutih

Asortiman nemogu povečat, jer nemam ni vremena ni mjesta,u tim godinama sam pokušao i sa uzgojom amano i kardinal kozica i brzo sam shvatio da za uzgoj ovih vrsta trebam prepuno vremena,brige.... i da jednostavno neče ič i odustao od uzgoja.

U svim tim godinama nikad nisam prejako komplikovao kot razno raznih vodnih parametra, i več nekoliko godina ne mjerim ni kh ni ph ni.....jednostavno se strogo držim pravila koja su alfa i omega kot uzgoja kozica.

1. konstantni uvijeti, bez jakih promena
2. redovita promjena vode - na 10 dana pola
3. hrana - što raznolika to bolje
4. mat filtri koje ne čistim godinama - stvarno godinama
5. temperatura vode izmedju 19 - 23
6. hrastovo lišče i šešarke črne jelše su u akvarijama uvijek
7. podlaga shirakura ili akadama ( svejedno)

To je to, nekad mi ide malo bolje nekad stane pa opet krene i tako iz godine u godinu, ništa ne mjenjam.

Na donjem videu - kojeg je snimila rtv Slovenija kot mene pre tri godine, su  4 moja akvarija ( od 9 koje imam za uzgoj kozica)i kad bi jih snimili sad posle tri godine bi vidjeli da se ništa nije promjenilo, kao da je vreme stalo - i to je to više što mjenjamo uslove manji če bit uspijeh.

! No longer available
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2016, 16:11:59 poslijepodne od noktopus »

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #33 u: Listopad 07, 2016, 16:13:44 poslijepodne »
[U svim tim godinama nikad nisam prejako komplikovao kot razno raznih vodnih parametra, i več nekoliko godina ne mjerim ni kh ni ph ni.....jednostavno se strogo držim pravila koja su alfa i omega kot uzgoja kozica.

1. konstantni uvijeti, bez jakih promena-koliki ti je ph,kh,kako to održavaš(sistem),dodaješ li minerale koja je koncentracije itd.
2. redovita promjena vode - na 10 dana pola-50% to je po meni ključno da se namire potrošeni minerali
3. hrana - što raznolika to bolje-koja-kakva za carnivore,omnivore,herbivore
4. mat filtri koje ne čistim godinama - stvarno godinama-i to je ključ stabilna bio filtracija
5. temperatura vode izmedju 19 - 23 -dakle u ljeti ili čiler ili ventilatori!!! kao reef
6. hrastovo lišče i šešarke črne jelše su u akvarijama uvijek-
7. podlaga shirakura ili akadama ( svejedno)-ni jedna od tih namjena neće bufer držati dulje od 1 godine-bilo koja!!

to je ključ ali opiši i preciziraj parametre to če ljudima pomoć....

mislim da je tu bit u detaljima i opisu pripreme...ako nije tajna :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #34 u: Listopad 07, 2016, 16:57:41 poslijepodne »
[
1. konstantni uvijeti, bez jakih promena-koliki ti je ph,kh,kako to održavaš(sistem),dodaješ li minerale koja je koncentracije itd.
2. redovita promjena vode - na 10 dana pola-50% to je po meni ključno da se namire potrošeni minerali
3. hrana - što raznolika to bolje-koja-kakva za carnivore,omnivore,herbivore
4. mat filtri koje ne čistim godinama - stvarno godinama-i to je ključ stabilna bio filtracija
5. temperatura vode izmedju 19 - 23 -dakle u ljeti ili čiler ili ventilatori!!! kao reef
6. hrastovo lišče i šešarke črne jelše su u akvarijama uvijek-
7. podlaga shirakura ili akadama ( svejedno)-ni jedna od tih namjena neće bufer držati dulje od 1 godine-bilo koja!!

 :)

Pa o tome smo več nekoliko puta pričali, pa nek bude još jednom.

Prvo moram napomenut bit mog uspješnog uzgoja kozica - meka voda na pipi, nikad ne ide preko 4 kh a večinom je izmedju 2-3 kh.

Kad sam mjerio parametre ( več dugo nisam) sam imao pre promjene vode ph 6 - 6,4, kh 0, po promjeni vode je ph bio uvijek malo povišan a rijetko preko 6,5, a kh posle mjenjave nikad nije bio iznad 3, ostale parametre nikad nisam mjerio.
Vodu mjienjam direktno pomuču "šlauha" jedno cirejevo iz akvarija drugo iz pipe u akvarij.

Ne koristim nikakve minerale.

Hrana - večinom kopriva,tu i tamo mrkva blitva tikvice i granulat za koczice ( caridina granule od saka)
U svim akvarijama imam krmilnice ( petrijevke )u koje dajem hranu, ljeti hranim jednom na 7 dana a zimi na svake tri dane, ako što ostaje posle tri dana izvadim iz akvarija.

Temperatura mi ni u najvručijim danaima ne poraste preko 25, jer imam akvarije u podrumu koji je cijeli pod zemljom - ukopan.

Podlagu nisam mjenjao nekoliko godina, pre tri godine sam u pola akvarija mjenjao akadamu za  shirakuru i to je bila sve što sam u 10 godina promjenio.

Još nešto je verovatno bitno - tu i tamo imam kozica za prodaju premalo iz mog uzgoja ( jer ljeti jih malo zanemarim i nema razmnožavanja) za cristal red i black bee kozicama, red chery i sakura nisu problem, no jednom ljetno uvozim iz Njemačke uvozim nekoliko kozica najviše 50 od svake vrste i te  "uvozne " ne mješam sa mojima, jedino od svake runde ostavim kot kuće cca 5 muških osebka koje stavim u moje matično jato,problem je samo u tome što iz Njemačke dodžeju uvijek vrlo malene i kad jih pomješam tako ni neznam ako kasnije kojeg togmužjaka  i prodam a nije bit, tako barem mislim, da sam malo osvežio krv.
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2016, 17:09:47 poslijepodne od noktopus »

Offline IMara

  • Trade Count: (+11)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #35 u: Listopad 07, 2016, 18:55:53 poslijepodne »
Kod noktopusa je odlično to što je voda iz pipe sa odličnim parametrima što znači i u neograničenim količinima.
kod nas sa RO uređajima parametri se dosta brzo promjene tds se poveća i sigurno to utječe na koze onda
filtere bi trebalo mijenjati svaka tri mjeseca izgleda
najbolji uzgajivači iz japana koriste kanister filtere dok njemci koriste HMF filter i oboje su uspješni u tome
nisam mislio da mat filter toliko dugo može biti u funkciji bez čišćenja, šta ne dođe do začepljenja?

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #36 u: Listopad 07, 2016, 19:24:01 poslijepodne »
Igore, koliko su otprilike veliki tvoji akvariji i koliko je cca kozica u njima?

Bio sam jednom kod tebe u podrumu kada je bilo preuređenje u tijeku, ali stvarno se više ne sjećam. :-[

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #37 u: Listopad 07, 2016, 19:47:35 poslijepodne »
Da kod Igora je lako promjeniti 50% vode i on to mora jer ako se gleda filteri koji nisu cisceni duze vrijeme su puni smeca koje kvari kvalitetu vode
Mi koji preko podloga korigiramo ph si ne mozemo dopustiti toliku promjenu vode,ja skoro ni ne mijenjam vodu i kad mijenjam nikad preko 10%
Dosta pratim preko tds koliko imam smeca u akvariju i trudim se da tds ne ide gore.

Sto se tice ugoja imam taiwane koji super napreduju sad je malo stanka jer zenke imaju sedla ali nece da se presvuku ali imam hrpu malaca od prije koji lijepo napreduju znaci ide prema naprijed
Dok u drugu ruku imam obicne kozice kao sakure,red rili,carbon rili,zute i neki moj mix i one su neko vrijeme sve samo krepavale sad preko ljeta a sad se sa onim sto je ostalo borim da probam ipak nesto da odhranim

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #38 u: Listopad 07, 2016, 19:52:26 poslijepodne »
A glavni cilj mi je u ovoj temi da oni kojima ide sa bilo kojom kozicom super i imaju velike populacije kozica u akvariju da ih slikaju i stave ovdje
Probaju sto detaljnije pojasniti sto i kako rade kad hrane i sa cim, kakva je voda ( parametri ) kad je mijenjaju i koliko,te koliko je akvarij star
To bi jako puno pomoglo jer bi se iz par uspijesnih primjera mogla izvuci nekakav uzorak sto je sve potrebno da se kozice uspijesno razmnozavaju
Mislim da nije tesko te kozice imati samo trebamo sve to posloziti pa ce mozda onda i vise ljudi se zainteresirati ako budu uspjesniji,jer svatko odustaje ako dva tri puta kupis pa nesto ugine onda se ni ne trudis vise

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #39 u: Listopad 07, 2016, 20:25:17 poslijepodne »
Igore, koliko su otprilike veliki tvoji akvariji i koliko je cca kozica u njima?

Bio sam jednom kod tebe u podrumu kada je bilo preuređenje u tijeku, ali stvarno se više ne sjećam. :-[

Imam 4 akvarije  veličine 45l i u njema su mat filtri kroz cijeli zadnji deo akvarija, veličina spužve negde 30 x 35 cm. 4 kom, onda su 4 akvarija negde oko 30l ( oni koji su na gornjoj snimki) u tim akvarijama je spužva samo u jednom čošku - gledaj donje slike.

Koliko je u tim akvarijama kozica ni neznam, jer to vrlo varira, jer ja jih ne držim za okras nego su za prodaju i tako se broj vrlo hitro mjenja a recimo da nikad nije izpod 30 a nikad nad 150 kom - tu negde.

A akvarij za uzgoj red chery kozica ima oko 100l isto spužva kroz cijelu jednu stjenu - a u tom akvariju je sada sigurno preko 500 kozica, večino manjih.

I jedan akvarij od 200l u kojem ima svašta - puno puževa, veliki broj amano i macrobrachium kozica i priličan broj tiger endler gupija.

Zašto se spužva ne začepi tekom godina?

Verovatno je to onaj efekt - više što je ne diram više je u njoj micro organizma i bakterija i ti "radniki" prerade sve što se nakupi u spužvi, i to nekako štima, neznam baš kako ali kot mene to funkcijonira.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #40 u: Listopad 08, 2016, 13:00:22 poslijepodne »
A glavni cilj mi je u ovoj temi da oni kojima ide sa bilo kojom kozicom super i imaju velike populacije kozica u akvariju da ih slikaju i stave ovdje
Probaju sto detaljnije pojasniti sto i kako rade kad hrane i sa cim, kakva je voda ( parametri ) kad je mijenjaju i koliko,te koliko je akvarij star
To bi jako puno pomoglo jer bi se iz par uspijesnih primjera mogla izvuci nekakav uzorak sto je sve potrebno da se kozice uspijesno razmnozavaju
Mislim da nije tesko te kozice imati samo trebamo sve to posloziti pa ce mozda onda i vise ljudi se zainteresirati ako budu uspjesniji,jer svatko odustaje ako dva tri puta kupis pa nesto ugine onda se ni ne trudis vise

Što se tiče crvenih Sakura kozica meni su se ramnožavale kao zečevi  :D nisam imao kuda s njima, a mnogo kolega ovdje s foruma ih je uzelo od mene...
Što se tiče uvjeta nisam ništa posebno radio uglavnom inertna kvarcna podloga i kamenje, unutrašnji filter i vodu sam uzimao s jednog loklanog izvora (nije baš mekana)
Hranio ih kupovnom hranom za kozice svaki dan.
i naravno selekcija

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #41 u: Listopad 08, 2016, 15:17:54 poslijepodne »
Koliki je akvarij i znas li mozda parametre vode ?
Koliko si mijenjao cesto vodu i koliko vode?

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #42 u: Listopad 08, 2016, 16:10:55 poslijepodne »
držao sam ih u akvariju od 40l i dva mala od 10-15l gdje sam odvajao najljepše primjerke
nisam nikada mjerio parametre jer nisam imao s čime  :)
a vodu sam mijenjao max 10% jednom mjesečno

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #43 u: Studeni 20, 2016, 21:30:08 poslijepodne »
Pa opet duuugo ništa o kozicama - evo nešto slika snimljenih danes u mojim akvarijama.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #44 u: Studeni 21, 2016, 07:31:32 prijepodne »
Super su, a cime ih hranis i kako pripremas hranu? Ja sam svojim snowballima prekjucer stavio spirulina tabletu niko ju nije ni taknuo pa sam ju nakon dva sata izvadio van, isto se dogodilo i sa tikvicom jucer, kuho sam ju dvije minute pa pod hladnu vodu 30 sekundi pa u akvarij... nisu ju ni takle koze dva sata pa sam i to izvadio van da mi ne zagadi vodu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #45 u: Studeni 21, 2016, 07:58:53 prijepodne »
Na fotografijama možeš dobro vidjed kako kozice jedu koprive, koje jim ponudim najmanje jednom u 7dana, a dobiju i obične tikvice i hokaido tikvice.
Hokaido tikvice i obične tikvice se možeju nabavit u svim večim trgovinama, nabavim jednu hokaidu tikvicu, izrežem na manje komade i stavim u zamrzivač, jednu manju tikvicu imam za pola godine - nikakav trošak, koprive ubereš bilo gde ima jih svugde......

Negde jednom na 10 dna dobijo i suho paletiranu hranu, namensko uradženu za kozice, sa godinama sam došao do zaključka, da je svejedno koja je to hrana jer svaku radu pojedu, a na tržištu imaš puno proizvadžača te suhe hrane za kozice.
Sve povrče koje hranim predhodno pokuham, tako što si kazao - negde dvije minute jih prokuham i stavim u petrijevku, ako nešto poslije dva dana ostaje izvadim.

Zanimljivo je ishrana mojih CPO rakova, najrade jedu pasje brikete ( frolike), vole više mjesnu hranu ( isto macrobrachium i amano kozice,jabučari, helene....), uzmem ribežn ( neznam kako se kaže po Hrvatskom) i naribam jih na komadiče velike nekoliko mm  i isto stavim u petrijevku - ludi su na te pasje brikete.

Ja sam svojim snowballima prekjucer stavio spirulina tabletu niko ju nije ni taknuo pa sam ju nakon dva sata izvadio van, isto se dogodilo i sa tikvicom jucer, kuho sam ju dvije minute pa pod hladnu vodu 30 sekundi pa u akvarij... nisu ju ni takle koze dva sata pa sam i to izvadio van da mi ne zagadi vodu

Spirulina nije primerna za ishranu kozica - jer prebrzo razpadne, kad staviš povrče, nemožeš očekivat, da čeju kozice odmah navalit na nju,može trajat i pola dana da ni jedna ne dodže na klopu,jer očito jim treba više vremena da je zamirišu i da pomalo več počinje se razkrajat i tek tada počinju sa hranjenjem.






« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2016, 08:13:14 prijepodne od noktopus »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #46 u: Studeni 21, 2016, 08:53:08 prijepodne »
Super su, a cime ih hranis i kako pripremas hranu? Ja sam svojim snowballima prekjucer stavio spirulina tabletu niko ju nije ni taknuo pa sam ju nakon dva sata izvadio van, isto se dogodilo i sa tikvicom jucer, kuho sam ju dvije minute pa pod hladnu vodu 30 sekundi pa u akvarij... nisu ju ni takle koze dva sata pa sam i to izvadio van da mi ne zagadi vodu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo, pogledaj post #214. Sory ako je off topic...

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=97686.msg934074.msg#934074

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #47 u: Studeni 21, 2016, 09:27:23 prijepodne »
Biofilm je kozicama najfinija i najbolja hrana
Imam dosta skupe hrane bas za kozice i ona ima dosta jak miris i zna privuci kozice iako je dovoljno hrane u akvariju samome

Ali vise volim im dati kuhano povrce i koprivu
Ja kuham 3 min i onda prebacim iz vruce vode u zdjelicu sa hladnom vodom zbog toga sve kasnije lakse potone ne znam zasto ali tako je  -?

Ja ne ostavljam hranu dugo nekih pola sata i ako je u akvariju npr 50kozica i na hranu dođe samo 5 kozica onda isto hranu vadim van pa ak se 45 snalazi neka i tih 5 kopa po akvariju
Kad su glad one dolaze odma jer kozice hranu namirisu u roku 5 min sve ako su gladne

Kolega otvori svoju temu i slikaj snowballe da malo pratimo i kozice na forumu  ;)

Offline IMara

  • Trade Count: (+11)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #48 u: Studeni 21, 2016, 20:49:34 poslijepodne »
Pa opet duuugo ništa o kozicama - evo nešto slika snimljenih danes u mojim akvarijama.

Vidim da imate u akvariju Söchting oxydator zanima me da li ste zadovoljni sa njime?


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kako uspješno razmnožavati kozice?!?!
« Odgovori #49 u: Studeni 21, 2016, 22:54:17 poslijepodne »
Kad gledam slike sa drugih foruma stranih i youtube filmice dosta ekipe ga ima
Ali mislim da je to jos jedna glupost od koje nikakve specijalne koristi