Ožujak 28, 2024, 09:41:46 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ocean Free surf clear skimmer  (Posjeta: 806 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Ocean Free surf clear skimmer
« u: Rujan 15, 2017, 15:16:40 poslijepodne »
Daklem, o eheim skimu je vec sve receno. Sluzi svrsi ali gumice su banana. I ono kaj je mene natjeralo na promjenu je puknuce izolacije strujnog kabela. Obzirom na iskustva sa skimom odlucio sam portaziti alternativu i naso ovo....
Cijena oko 15 funti, problem je jedino kaj dostava obicno bude vise. Ovaj utikac se rastavi i unutra je normalni euro a ovaj adapter super dodje kad se ide u UK.

Na trecoj slici se vidi samo tijelo, ulozak sa spuzvicom i plutajuca glava na kojoj se moze maknuti ona kruna koja inace sprecava da usise male ribe.
Ove jing-jang rupe na ulosku sluze za regulaciju protoka. Koji je inace 200 l/h i zbog nacina kako je izveden izlaz (zadnja slika) je pogodan i za skroz male akvarije jer prakticki nema strujanja. Prednost u odnosu na eheima su gumice koje ovdje drze kao blesave, ovo mi je drugi a prvi testni je vec 3 mjeseca u vodi i nijednom se nije odljepio i treba se dobro potruditi da se odvoji. I jos bitnije, ulozak i spuzva se kompletno daju uzvuci van sa glavom tak da je ciscenje 30 sekundi posla.
Sve skupa djeluje i je dosta jeftinije nego eheim jer je to mini pumpa upakirana u nekakvu mekanu plastiku ali obzirom na cijenu, cinjenicu da se ne odljepjuje i da se skroz lagano ocisti meni je puno bolja opcija.
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2017, 15:32:03 poslijepodne od kinggo »