Travanj 24, 2024, 06:52:22 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Vaši ljubimci-Split  (Posjeta: 4327 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ...bl@cky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 175
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Nin
Vaši ljubimci-Split
« u: Studeni 11, 2010, 14:54:08 poslijepodne »
Inače sam iz Zadra i bavio sam se akvaristikom a sad sam se opet odlučio malo baciti u te vode pa sam si osposobio jedan nano od 30 litara u uredu. Kako svaki dan dan putujem u Split odlučio sam tamo kupiti ribe i tako završio u Zoo shopu "Vaši ljubimci". Neke stvari i ribe su im po prihvatljivoj cijeni ali neke su im naprosto preskupe.
Npr:
-riccia fluitans u jadnom stanju na pločici cca 5x5 cm- 120 kn
-Red cherry kozice-70 kn
-maleno drvo za akvariji- 100 kn pa na više
-skalari(maleni) - 28 kn
-...........

Kupio sam 6 raspbora po cijeni od 16 kn što mi je bilo ok, ali se pitam tko bi normalan kupio ove druge stvari?
Nin/Zadar/Hrvatska

Offline hematoplovac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 159
  • Spol: Muški   Lokacija: split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #1 u: Studeni 11, 2010, 15:13:48 poslijepodne »
To je kap u moru što ste vidjeli u zoo Splita, da ste obašli ostale dučane vidjeli bi dosta toga nelogičnoga, pa sad znate kako je nama u ST imat akvarije i biti akvarista ..... :down:..
Nažalost to su odlagališta otpada ( ribice - biljke ) a cjena je kao da ste došli u draguljarnicu...... :down:
Hvala Bogu da če u novom crntru biti kako čujem ekipa koja če držat direktno iz Zg  trgovine ...

pa ih molim u ime svih nas akvarista ST da ove tu pametnjakoviče nauče pameti........ :up:
...
« Zadnja izmjena: Studeni 11, 2010, 15:16:58 poslijepodne od hematoplovac »

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #2 u: Studeni 17, 2010, 19:40:42 poslijepodne »
To je kap u moru što ste vidjeli u zoo Splita, da ste obašli ostale dučane vidjeli bi dosta toga nelogičnoga, pa sad znate kako je nama u ST imat akvarije i biti akvarista ..... :down:..
Nažalost to su odlagališta otpada ( ribice - biljke ) a cjena je kao da ste došli u draguljarnicu...... :down:
Hvala Bogu da če u novom crntru biti kako čujem ekipa koja če držat direktno iz Zg  trgovine ...

pa ih molim u ime svih nas akvarista ST da ove tu pametnjakoviče nauče pameti........ :up:
...

tamo ista pisma bia jucer

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2010, 21:12:44 poslijepodne »
Hematoplovac ako misliš na onaj novi u city centru baco je dobro reka ista stvar skupo i loše vjerovatno dobivaju ostatke koji se nisu prodali negdi dalje a cijene katastrofa

Offline hematoplovac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 159
  • Spol: Muški   Lokacija: split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #4 u: Studeni 22, 2010, 08:17:05 prijepodne »
Da mislio sam na City centar i gotovo se razočarao, prostor je premal...... :down:.... ako si kod ribica i gledaš napraviš zastoj,.... :down:.... ribica nešto ima ali su cjene prilagodili ovim tu cjenama, tu i tamo se da nač nešto povlnije,, :roll:....,,

nažalost ista stvar svi zoo centri se baziraju na prodaju hrane za pse i mačke ostalo ih ne zanima več drže kao usputon da se malo više svita vrti po dučanima..... :down:

Offline kotoranin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Risan,Boka Kotorska
  • me & son
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #5 u: Studeni 22, 2010, 18:25:10 poslijepodne »
Da mislio sam na City centar i gotovo se razočarao, prostor je premal...... :down:.... ako si kod ribica i gledaš napraviš zastoj,.... :down:.... ribica nešto ima ali su cjene prilagodili ovim tu cjenama, tu i tamo se da nač nešto povlnije,, :roll:....,,

nažalost ista stvar svi zoo centri se baziraju na prodaju hrane za pse i mačke ostalo ih ne zanima več drže kao usputon da se malo više svita vrti po dučanima..... :down:
cudno mi da PET CENTAR ne dolazi u Split?
u 9 mjesecu sam bio u ZG,a prije nekoliko dana u BG,cijene su stvarno extra,pogotovo opreme i hemije.

Offline nihorvat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 159
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SPLIT
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #6 u: Studeni 22, 2010, 20:44:14 poslijepodne »
Šta se tiće cijene i kvalitete ribe samo mogu reć
Fala bogu na ovom forumu
Split

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #7 u: Studeni 23, 2010, 00:01:50 prijepodne »
Hematoplovac ako misliš na onaj novi u city centru baco je dobro reka ista stvar skupo i loše vjerovatno dobivaju ostatke koji se nisu prodali negdi dalje a cijene katastrofa
Bio sam danas prvi put u city centru i moram reć da me ponudom nisu pretjerano oduševili ali zato dosta cijena im je povoljnije nego u drugim dućanima.
Corydorasi su par kuna jeftiniji, više vrsta tetri je oko 5 kn jeftinije, onaj ko voli barbuse ima malo više izbora nego u drugim shopovima.
Vidio sam carske tetre koje do sada nisam vidio u St-u...
ALI, i to veliko ALI ribe mi ne djeluju u najboljem stanju. Barem ove tetre koje sam najviše obraćao pozornosti. Iskreno rečeno drugu ribu baš nisam dobro ni pogledao.

Znači moj dojam je slaba ponuda, lošije stanje riba (nadam se da će se popraviti u budućnosti) ali što se tiče cijena čini mi se da su, bar šta se nekih riba tiče, jeftiniji.

Naravno cijena ne znači puno ako riba ne izgleda baš sjajno. Ja želim imati carske tetre u akvariju i po cijeni od 10 kn nisu skupe ali glupo mi je kupovat ribu koja ima peraje u raspadanju i slično.

Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice

Offline BareST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 361
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: www.veseljko.net
  • www.veseljko.net
    • www.veseljko.net
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #8 u: Studeni 23, 2010, 07:57:32 prijepodne »
Loša stvar ovog zoocity-a jest taj da se nalazi u velikom prodajnom centru,i tako u njega ulaze ljudi koji inače ne bi ni došli u shop.
Male djece ima MALI MILION i sva ta djeca tuku po staklu,lupkaju,viču,mašu sa svojim balonima i pizdarijama,šta je pogađate dosta stresno za ribu.  :down:
To se u drugim zooshopovima neće desit,barem ne u tolikoj mjeri.
Osim toga,vidio sam nekidan kad su 3 zlatne ribice(varijetet lavlja glava,koja naraste ogromna) prodali skupa s akvarijem od 5litara,ubijte me ako je bilo više :punch: :punch:

Gužva je velika kao šta Hemi (hematoplovac  ;) ) kaže,staneš li pogledat ribu,napravio si zastoj u cijelom shopu,tako da moraš uvik bit u pogonu ko na traci pokretnoj.
Sve u svemu,jeftiniji je,barem koliko sam ja primjetio,ali to je sve par kuna,nista extra.
Jedino sta sam tamo lipo vidia je Gould Amadine,prekrasna ptičica koju ja i cura namjeravamo kupit...nista vise.  :)
Ima i 10-ak zečeva i hrčaka koji su se usrali od straha od puste dičurlije koji ispuštaju visokotonske urlike...jadni se hrčci stisli ko pingvini usred zime......... :dead:
WWW.VESELJKO.NET

Offline dkukanja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 138
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Vrgorac
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #9 u: Studeni 23, 2010, 10:39:51 prijepodne »
Kao što bareST kaže, stanje riba u city centru je loše, i ja sam bacio oko na tetre i boje su im nikakve, ribe su preplašene i šokirane... A gužva, za doč i "pogledat" hranu za ribe ili akvarije trebaš bit doslovno nekulturan i začepit prolaz...
Mislim da ću još neko vrijeme ostat na ovih par "rupa" po gradu, jer se bar možeš zadržat na mjestu i bolje pogledat i izabrat a da te niko ne gura, vremenom će opast interes za city centar one, kao što je opao i za ostalim centrima, pa će bit i manje gužve, a nadam se i bolje ponude, za sada je to sve nekako nabacano na brzinu....

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #10 u: Studeni 23, 2010, 14:07:09 poslijepodne »
Cuja sam da uskoro dobivaju novu ribu, jer im je voda bila u kur--, a i prvoga se otvara zoo shop Nemo, mozda bude bolje  :up:

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #11 u: Studeni 23, 2010, 14:23:03 poslijepodne »
Cuja sam da uskoro dobivaju novu ribu, jer im je voda bila u kur--, a i prvoga se otvara zoo shop Nemo, mozda bude bolje  :up:

Oni na dan otvaranja uopće nisu imali vodu u akvarijima tako da su je vjerojatno ulili i direktno ubacili ribu. Onda nije ni čudno da su im ribe u stanju u kakvom jesu
Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #12 u: Studeni 23, 2010, 18:36:14 poslijepodne »
Ja se nadam endlerima, nerazumin zasto ih niko nema  :'(

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #13 u: Studeni 23, 2010, 19:29:57 poslijepodne »
Cuja sam da uskoro dobivaju novu ribu, jer im je voda bila u kur--, a i prvoga se otvara zoo shop Nemo, mozda bude bolje  :up:

gdje tocno se nalazi taj ducan? odn gdje se otvara...

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #14 u: Studeni 23, 2010, 19:36:48 poslijepodne »
Znas di je tiskara Dvornik? Poliklinika Kalajzic? E ako znas odma tu na krizanju sta vodi put pandurije na znjanu

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #15 u: Studeni 23, 2010, 21:14:17 poslijepodne »
Znas di je tiskara Dvornik? Poliklinika Kalajzic? E ako znas odma tu na krizanju sta vodi put pandurije na znjanu

u bivse videoteke pluton mozda???  Tnx. sada mi jasno. :klap:

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #16 u: Studeni 23, 2010, 21:42:28 poslijepodne »
da tu  :up:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Vaši ljubimci-Split
« Odgovori #17 u: Prosinac 05, 2010, 02:28:59 prijepodne »
Ni u ZG nije bolje- u Areni u svakom akvariju bar jedna riba ima ich- bila sam jučer, s tim da sam pikirala švertove- i baš svi do jednoga- j... ich!!! Cijeli njihov akvarij je koma- prodavačica mi je rekla da već imaju dosta akvarija u karanteni i da su to takvi švertovi jer su uvozni (???) i 5 min prije uvjeravali mladog tatu koji je curici htio kupiti kornjaču da neće rasti - jer to ovisi s čim ju hrani (?!) Čovjeku bila čudna priča o bonsai kornjačama (žutouhim) i pita ponovno koliko će biti velika za cca 3 g. - prodavačica mu pokaže duljinu prsta- presmiješno... Srećom, nije ju kupio, samo se kiselo nasmješio. Barem se informirao prije, ili jednostavno ima zdravu logiku. - kupim novu mrežicu, umjetnu biljku zbog zvijeri (ubiše mi skoro cijelu kriptu), odem do blagajne i prodavačica me pita imam li šljunak jer će mi to inače otplutati (ma da?) i velim da imam sve- osim bilja jer imam 2 odrasle kornjače od 4 godine u 300 L- samo su umuknule. Možda nisu ni one jadne krive- teško je zadržati posao danas...