Ožujak 28, 2024, 14:05:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mrijest corydorasa  (Posjeta: 2589 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sipo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Malesnica
Mrijest corydorasa
« u: Svibanj 01, 2017, 22:46:07 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Imam korije koji su stari dvije godine, kod mene su nekih par mjeseci. Već su se jednom mrijestili ali zbog mojeg neiskustva i plijesni se nije ni jedan izlegao.
Mjesec i pol kasnije, evo ih opet. Kroz dva dana na staklima brdo jajašaca, sigurno preko 150, veci dio sam ih uspio pohvatati i sastrugati. Negdje sam čitao da se mogu staviti i u kotilicu, pa sam ih unutra smjestio (velika greška). Počeo preventivno ubacivati sredstvo protiv plijesni. Bilo je sve super dok su bili samo jaja, nakon 2.5 dana, prvi malci su poceli plivati, ali na moju zalost, izlazili su iz kotilice jer su presitni. Odmah sam odletio u aqua terru i kupio mrezastu kotilicu i stavio je oko kotilice da nebi morao sve prebacivati jer je komplicirano i bilo me strah za malce (jos jedna velika greska). Ono sto se dogodilo da su se uvukli izmedu mreze i kotilice, pa sam veceras morao odvojiti obje i prebaciti jaja i malce u mrezastu. U tom postupku sam ostao bez dijela malaca (opet). Sada su u mrezi zajedno sa 40ak neizlezenih jaja. Cini mi se da ih je od 20-30 ali je jako tesko vidjeti zbog bijele mrežice.

Inače, nisam napisao na pocetku o kojim se korijima radi jer sam ih kupio kao sterbai ali nakon istrazivanja, cine mi se kao da su bilineatus. Inace oboje spadaju u elegans grupu pa je lako pogriješiti.
Sterbai

Bilineatus

Moji su u privitku.

Moje pitanje je zapravo, kako da mijenjam vodu, inace radim na tjednoj bazi po 40% vode i danas bi trebao mijenjati vodu ali me bilo strah da im nesto ne promjenim u vodi da im nebi smetalo. Na kraju sam danas zamijenio 10% vode, pa me zanima sto da napravim sutra.


Offline Sipo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Malesnica
Odg: Mrijest corydorasa
« Odgovori #1 u: Svibanj 01, 2017, 23:25:57 poslijepodne »
Evo i video

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Mrijest corydorasa
« Odgovori #2 u: Svibanj 27, 2017, 15:54:41 poslijepodne »
...nisu sterbai,vjerojatno su C.nanus...sterbai imaju manje ikre u mrijestu(oko trideset) razbacane pojedničano po biljkama ili staklu,a nanus ima i preko 200 u manjim ili većim skupinama,sitnija od C.sterbai...ličinke su jako sitne i za uspješan mrijest potreban je poseban akvarij sa filtracijom i čistog dna...prva hrana nauplije atremije...

Offline Sipo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Malesnica
Odg: Mrijest corydorasa
« Odgovori #3 u: Svibanj 28, 2017, 20:14:54 poslijepodne »
Hvala za odgovor, evo proslo je mjesec dana, imam 4-5malaca koji imaju vec oko 1.5 cm. Prezivjeli su u zajednickom sa izmjenama vode prvih tjedan dana. Veseli su i zdravi. Čekam da jos porastu pa se pridruzuju obitelji.

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Mrijest corydorasa
« Odgovori #4 u: Svibanj 28, 2017, 20:50:32 poslijepodne »
...ja ih mrijestim u 20-litarskom akvariju sa spužva filterom,dva mužjaka i jedna ženka...obično se mrijest dogodi već slijedeće jutro kod dobro uhranjenog para...nakon mrijesta roditelji se vade,a ličinke se izlegu nakon 36 sati,ovisno o temperaturi...u prosjeku,svaki mrijest bude oko 100-150 kom koji odmah prihvaćaju artemiju...slijedeća hrana nakon prebacivanja u veći akvarij su grindal crvi ili tabletirana hrana...

Offline Sipo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Malesnica
Odg: Mrijest corydorasa
« Odgovori #5 u: Svibanj 28, 2017, 21:26:55 poslijepodne »
Imat cu u vidu za slijedeci put, i biti spreman ! Hvala za savjete  :zagrljaj: