Travanj 20, 2024, 00:18:59 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ADA tour 2013  (Posjeta: 33224 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: ADA tour 2013
« Odgovori #175 u: Prosinac 14, 2013, 12:28:03 poslijepodne »
Citat:
Microsorium je napisao:
Dragi svi!
Jako me zanimao komentar T. Amana za Pepijev rad Arizona Cactus Land (Wild West). Znam da je i njega, a vjerujem i sve vas. Kako imam prijatelja Kenga koji je rođen u Japanu, zamolio sam ga da pogleda snimku i da prevede komentar. Pa da ne dužim ...

TAKASHI AMANO:
Ovaj me layout iznenadio i impresionirao. Aquascaping je toliko puno evoluirao od kada sam se počeo baviti njime unazad 35 godina. Nikada nisam sanjao da će slaganje podvodnih krajobraza ovoliko napredovati. Prvi dojam ovog akvarija je: zašto kaktusi u akvariju kada među njima ne postoji nikakva veza(?). Ali ako aquascape evoliura ovoliko brzo, mislim da je dobro biti kotroverzan. Ipak, umjesto ribe nekakva čegrtuša bi se bolje uklopila u ovakav postav. Šalu na stranu, ideja s kaktusima je fantastična. Oblikovati mahovinu da izgleda kao kaktus je impresivno. Iako sam pun hvale za ovu ideju, postaviti azijsku ribu da pliva među kaktusima Arizone nije pogodak. Želim da svi dobro promislite o ovome. Ubaciti jato riba da pliva po akvariju nije baš uvijek dobro i neophodno. Na primjer, ubaciti kulije da se drže dna ovog akvarija ... to bi podsjećalo na zmije.Zaista nije imperativ imati ribice u jatu koje plivaju po akvariju.

Eto ga...   :zagrljaj:

Pricali smo Pepi i ja o tim kulijima svojevremeno, cak ih je i spremio za ubacivanje. Bilo je samo pitanje kako ih naterati napred da se slikaju, kao i da ne pomeraju puno sitne mikroscaperske detalje.
I ja mislim da je steta sto ih nije probao ubaciti i uslikati.  :k038:

Ipak razlicitog sam misljenja po pitanju riba koje je ubacio. Kakva je logika u tome da azijske ribe nemogu medju kaktuse arizone...???   :a034: :a062:  :g015:
Kada vec jednom ubacis kaktuse u akvarijum zar je bitno da li su ribe na nebu sa Marsa ili meseca...

Meni su ove ribe formirale fantasticnu grupaciju na nebu Pepijevog pustinjskog krajolika i ako vec akvarijum docarava nesto nepodvodno onda ove ribe fantasticno asociraju na jato ptica.

Puno hvala za prevod - jako me je interesovalo sta je dedica komentarisao... :up:

Offline hrxxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Tovarnik
Odg: ADA tour 2013
« Odgovori #176 u: Prosinac 14, 2013, 13:34:55 poslijepodne »
pjescana podloga + kaktusi + kuliji

tko je gledao film Dina ? :D


Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: ADA tour 2013
« Odgovori #177 u: Prosinac 14, 2013, 15:18:18 poslijepodne »
Hvala Microsorumu za prijevod! :up:
Da, bilo je upravo tako da mi je Biobio savjetovao da ubacim khulie ali jednostavno nisam.
Sad iz ovoga vidimo a to su nam i rekli dok smo bili u Japanu, da će za slijedeće takmičenje biti naglasak na ribicama koje se trebaju što bolje uklopiti u aquascape i kažu da bi cijeli postav trebao biti imitacija prirode a da bude što manje "maketarstva".
Baš me zanima kako će to sve ispasti za slijedeći IAPLC. -?