Ožujak 28, 2024, 20:35:41 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: koja je ovo biljka?  (Posjeta: 2382 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
koja je ovo biljka?
« u: Veljača 25, 2012, 20:29:16 poslijepodne »
evo ovu biljku imam i ima nevjerovataan način razmnožavanja  :rolleyes: na listovima se pojavljuju male "bombice" s kornenjima i to sam zasadio u kutijicu s zemljom (sa vlagom oko 60% ) i u lonac za cvječe i u loncu od onda do sad ima par mm razlike a kod posude s velikom vlagom oko 3 cm ima evo par slika biljke kad opet dobi plodove cu ih poslikat!  :up:

zan možda koja je ovo vrsta?
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: koja je ovo biljka?
« Odgovori #1 u: Veljača 25, 2012, 20:39:51 poslijepodne »
Ne bih znao vrstu ali te bombice su vjerovatno spore. :up:
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: koja je ovo biljka?
« Odgovori #2 u: Veljača 25, 2012, 20:56:55 poslijepodne »
hah ! pise da se javljaju kod jednostaničnih organizma zbog nepovoljnih uvjeta :D  dakle da malo pojasnimo situaciju :D ta biljka je bila jedna od onih koje se zaljevaju jednom na 2 mjeseca jer nije bila kod mene (ali sad jest ) nego kod moje bake koja ima stotine i stotine biljaka i sad sam cja te spore presadio u posudicu sa vecom vlagom i pustio tako ... nadam se da ce uspjet :) sad smije ta biljka u terarij sa paukom ?
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: koja je ovo biljka?
« Odgovori #3 u: Veljača 26, 2012, 00:05:22 prijepodne »
To je Kalanchoe spp. Pročitaj o uvjetima uzgoja te biljke jer sve što si napisao su lupetanja ("zalijevanje svaka dva mjeseca..."  :dead:) To što se pojavljuje po obodu listova nisu ni "bombice" ni spore ni plodovi već male biljčice (klonovi matične biljke) kojima se ovaj sukulent nespolno (vegetativno) razmnožava.
Inače, Kalanchoe su vrlo toksične, ali samo ako se konzumiraju. Obzirom da pauci ne jedu bilje ne bi trebao imati problema.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: koja je ovo biljka?
« Odgovori #4 u: Veljača 26, 2012, 08:31:41 prijepodne »
To je Kalanchoe spp. Pročitaj o uvjetima uzgoja te biljke jer sve što si napisao su lupetanja ("zalijevanje svaka dva mjeseca..."  :dead:) To što se pojavljuje po obodu listova nisu ni "bombice" ni spore ni plodovi već male biljčice (klonovi matične biljke) kojima se ovaj sukulent nespolno (vegetativno) razmnožava.
Inače, Kalanchoe su vrlo toksične, ali samo ako se konzumiraju. Obzirom da pauci ne jedu bilje ne bi trebao imati problema.


Ja sam mislio da su spore jer nam je profa pokazala slicnu biljku isto tako sa nekakvim bombicama i rekla da su spore. :up:
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: koja je ovo biljka?
« Odgovori #5 u: Veljača 26, 2012, 11:20:46 prijepodne »
To je Kalanchoe spp. Pročitaj o uvjetima uzgoja te biljke jer sve što si napisao su lupetanja ("zalijevanje svaka dva mjeseca..."  :dead:) To što se pojavljuje po obodu listova nisu ni "bombice" ni spore ni plodovi već male biljčice (klonovi matične biljke) kojima se ovaj sukulent nespolno (vegetativno) razmnožava.
Inače, Kalanchoe su vrlo toksične, ali samo ako se konzumiraju. Obzirom da pauci ne jedu bilje ne bi trebao imati problema.

ponavljam : ja sam te "bombice" tako nazvao jer se nisam mogao sjetiti drugog naziva ali znam da su plodovi jer dam ih posadio i ljepo rastu ... ako nikad niste vidjeli ženu sa kucom punom biljka tako da se neda nigdje prolaziti onda neznate kako e birine za te biljke ... ja sam tu biljku uzeo sa POTPUNO suhom zemljom !

hvala!
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2