Travanj 18, 2024, 19:49:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: domace zabe aqua-terarij  (Posjeta: 3797 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zabac29

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Lokacija: velika gorica
domace zabe aqua-terarij
« u: Srpanj 02, 2008, 11:12:19 prijepodne »
bok ljudi posto sam nov u ovome evo saljem par slika mojih zaba domesticus baros i potokus hehe sala,ako mi mozete pomoci jos kojim savjetom rado bi ga cuo hvala :D


e da ima li ko kakav savjet u vezi s prehranom malo se glupo osjecam loveci skakavce na livadi svaki dan skoro
jos nesto molim vas dal mi mozete reci jel to velika ili mala zelena zaba ili njihov hibrid r.esculenta puno bi mi zacilo da mi kazete prozdrljive su ko da su r.ridibunda ali nisam siguran 100% i kada se mlade zabe pocinju glasat hehe pitam radi suseda :)
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2008, 11:30:39 prijepodne od zabac29 »
rene

Offline reptill

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Odg: domace zabe aqua-terarij
« Odgovori #1 u: Travanj 07, 2010, 23:34:59 poslijepodne »
Stvarno ne razumijem zasto uzimate zabe iz prirode,to nikada necu skuzit...tako mi je zao tih zaba i opcenito svih zivotinja koje se uzmu u prirodi.Zar nema dosta zivotinja koje vec jesu zatocene a ne da ih jos uzimate iz prirode,mozete si zamislit kako bi bilo vama odjednom se nac u nekom lose uređenom umjetnom staklenom terariju.Zar vam nije dosta sta ljudi jedu zablje krakove i ubijaju ih na stotine.Ako vec zelite imati zabe zasto ne kupite neke koje su od rođenja u zatocenistvu i nemaju pojma kako je u prirodi.Sve manje i manje je obicnih domacih zaba u prirodi jer to ljudi rade,tu kod mene u jednom potoku bilo je na tisuce zaba koje se jos nisu niti razmnozile a ljudi su ih vec sutra dan nakon sto sam ih dosao opet pogledat ubili ili uhvatili za neka glupa natjecanja "koja ce zaba skociti dalje"...zato ako ljudi vec to rade zasto ih barem vi nebi pustili u prirodi da odzive svoj zivot barem malo u zadovoljstvu a ne da budu u nekoj maloj staklenoj posudi.

Offline iponsaan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Kerestinec
Odg: domace zabe aqua-terarij
« Odgovori #2 u: Travanj 08, 2010, 07:40:28 prijepodne »
Slažem se s Reptill -u današnje vrijeme teraristika kao hobi više nije tako skup kao nekada i uvijek se nađe kakav žabac koji je odrastao u zatoćeništvu za kupiti po nekoj normalnoj cijeni.Ova žaba će brzo uginuti ako si je uzeo iz prirode jer si joj time poremetio bioritam

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: domace zabe aqua-terarij
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2010, 20:58:06 poslijepodne »
Stvarno ne razumijem zasto uzimate zabe iz prirode...

Da mi je samo znati kako si ti uspio iščeprkati ovu bezveznu temu staru dvije godine... :dead:  Osim toga, još si našao za shodno da nas patroniziraš sa svojim "politički korektnim" stavovima.
Ima za to i boljih stranica, vjeruj mi.

« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2010, 21:17:44 poslijepodne od Nino G »

Offline reptill

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Odg: domace zabe aqua-terarij
« Odgovori #4 u: Travanj 09, 2010, 01:10:54 prijepodne »
Moro sam ovo komentirat jer nemogu podnest kada netko uzima zivotinje iz njihovog prirodnog stanista,uredi im tu neki mali terarij sa extra umjetnim izgledom i onda tu jos po forumu trazi neke savjete za uređenje ovo i ono :down:...dođe mi slabo kada to vidim tako da sam moro ovo komentirat jer ima nekih ljudi koji neznaju sta rade i misle da je super kada uzmes zivotinju iz prirode a sa ovim komentiranjem cu barem neke nesvijesne ljude mozda
cak i sprijeciti da to naprave...mislim barem se nadam da hocu.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2010, 01:16:33 prijepodne od reptill »

Offline iponsaan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Kerestinec
Odg: domace zabe aqua-terarij
« Odgovori #5 u: Travanj 09, 2010, 08:29:11 prijepodne »
Moje isprike sad sam skužio da je tema prastara,otvorilo mi se kao novi odgovor.Sorry