Teraristika > Uradi sam

Kako napraviti inkubator?

(1/6) > >>

Demižan:
Imam gravidnu Kukuruznu zmiju pa moram napraviti inkubator.
Kako da napravimo inkubator?  :please:

ifsilon:
evo stari, knock yourself out.  :up: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=13409.0

Demižan:
Ako inkubator radim u plastičnoj kutiji i dolje stavljam treset za inkubiranje jaja.
Gdje da stavim grijač na poklopac ili ispod treseta?

ifsilon:
Najbolje bi ti bilo da tu kutiju u koju stavljaš treset/perlit/vermikulit (nazvat ćemo je kutija A) staviš u drugu, veću kutiju (kutija B), u kojoj ćeš napraviti policu na koju staviš kutiju (A). U tu veliku kutiju (B) na pod staviš grijač,a na policu staviš kutiju (A). Tako nećeš imati grijanje samo sa jedne strane, nego će ti se grijati cijela kutija (A). Lakše ćeš regulirati temperaturu i mat ćeš manje gubitke topline.  :up:

Čini se komplicirano, ali nije. Jesi me skužio?

Demižan:

--- Citat: ifsilon - Lipanj 11, 2012, 14:36:25 poslijepodne ---Najbolje bi ti bilo da tu kutiju u koju stavljaš treset/perlit/vermikulit (nazvat ćemo je kutija A) staviš u drugu, veću kutiju (kutija B), u kojoj ćeš napraviti policu na koju staviš kutiju (A). U tu veliku kutiju (B) na pod staviš grijač,a na policu staviš kutiju (A). Tako nećeš imati grijanje samo sa jedne strane, nego će ti se grijati cijela kutija (A). Lakše ćeš regulirati temperaturu i mat ćeš manje gubitke topline.  :up:

Čini se komplicirano, ali nije. Jesi me skužio?

--- Kraj citata ---

Da li da tu kutiju (A) ostavim zatvorenu ili otvorenu u zatvorenoj kutiji (B)?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju