Travanj 24, 2024, 13:38:24 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?  (Posjeta: 4233 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« u: Svibanj 04, 2013, 17:48:55 poslijepodne »
Moram hitno uzeti tv, a nisam baš u tematici. Pa bi tražio ako netko ima kakvu preporuku.
Televizor bi bio za manju sobu, znači ne nešto ogromno.
Najbitnija bi mi bila kvaliteta slike. I da je cijena do nekih 2000kn više manje.


Možda je netko baš uzimao nešto slično nedavno pa slobodno bacite preporuku ili savjet ili...nešto treće  :)

Hvala svima unaprijed!

P.s. Nekako sam bio zadovoljan s Samsung proizvodima pa možda nešto iz njihove palete? -?

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Re: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #1 u: Svibanj 04, 2013, 19:01:23 poslijepodne »
Za tu lovu nemas bas neki sirok izbor...barem ne sto se tice dijagonale.
Ja bi ti preporucio neki led ili lcd u krajnjem slucaju.

Sent from my HTC Sensation Z710e

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #2 u: Svibanj 04, 2013, 19:45:14 poslijepodne »
Kažem najbitnija mi je kvaliteta slike, a dijagonala da mi bude negdje 22" ispod nebi išao.

Offline selce

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Selce
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #3 u: Svibanj 04, 2013, 20:56:48 poslijepodne »
za tu lovu  gledaj neku  budget marku tipa LG,Samsung.
 Na jednom sam forumu naletio na dobar reviewu ovog modela;Samsung UE32EH4003 koji je u TechnoMarketu 1,999kn.
jedino što je 32" inča

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #4 u: Svibanj 04, 2013, 21:10:37 poslijepodne »
http://www.nabava.net/televizori__240

Gledam ovog prvo Samsunga sličnu oznaku ima kao ovaj kojeg si preporučio, ovaj nosi oznaku 5000 i 400kn je skuplji.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #5 u: Svibanj 04, 2013, 21:16:04 poslijepodne »
Uzimaj Samsung ili Panasonic. Za model moraš vidjeti što se nudi.

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #6 u: Svibanj 04, 2013, 21:22:51 poslijepodne »
Baš sam to i mislio, ograničiti se na marku pa onda unutar njihovog asortimana izabrati nešto, jer čovjek se izgubi među modelima i kad se ograniči na samo jednu marku a kamoli da sve uzimam u obzir :)
Kažem imam par Samsung proizvoda i sa svima sam većinom zadovoljan, tako da bi i ovaj put išao na Samsung ako me netko ne razuvjeri ;)

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #7 u: Svibanj 04, 2013, 21:41:16 poslijepodne »
Samo nemoj "Quadro" jer su u glavnom servisu u ZG svi redom "idioticus clasicus" Strava je što sam ja sve od njih doživio X-(

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #8 u: Svibanj 05, 2013, 18:32:38 poslijepodne »
Baš sam malo gledao telkače i nemrem vjerovati koliko je slika lošija od starih televizora s katodnom cijevi...pa to je kao da akvarel gledam.. :)
Samsung je imao solidne telkače a moram reći da mi je i toshiba zapela za oko..
Inače gledajući nekako mi se 32" učinila kao najbolja veličina za moje potrebe.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #9 u: Svibanj 05, 2013, 18:45:40 poslijepodne »
Baš sam malo gledao telkače i nemrem vjerovati koliko je slika lošija od starih televizora s katodnom cijevi...pa to je kao da akvarel gledam.. :)
Samsung je imao solidne telkače a moram reći da mi je i toshiba zapela za oko..
Inače gledajući nekako mi se 32" učinila kao najbolja veličina za moje potrebe.

Nije lošija slika, nego su loši naši kanali kojima tehnika snimanja i emitiranja kasni jedno dobrih 20 godina za modernim svijetom.

To su HD televizori. a naši kanali se emitiraju u SD načinu i bodu u oči na novim televizorima.

Uzmi si neki Samsung 32". Osnovni modeli su ti u toj cijeni oko 2000kn.
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2013, 18:50:57 poslijepodne od Nuclear »

Offline nick08

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #10 u: Svibanj 05, 2013, 18:56:42 poslijepodne »
Kupio sam prije cca 6 mjeseci 32'' Samsung smart LED... koji ima ugrađen WiFi, satelitski receiver, Anynet spojivost s drugim samsung uređajima. Jako sam zadovoljan, a gledati neki film na Blu-ray mi je bilo predobro.

http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN32EH5300FXZA

Preporučujem, ako budžet može malo više dozvoliti.   :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #11 u: Svibanj 05, 2013, 19:47:50 poslijepodne »
Samo nemoj "Quadro" jer su u glavnom servisu u ZG svi redom "idioticus clasicus" Strava je što sam ja sve od njih doživio X-(


Baš tako, od Quadra bježite glavom bez obzira. Inače, Quadro je do prije nekoliko godina držao čak 50% prodaje televizora u Hrvatskoj. Pravi horor! :roll:  A možda neki neznaju, Quadro je zapravo zagrebačka firma za koju prave uređaje Kinezi i stavljaju natpis Quadro. Dakle, ne radi se o nikakvom brandu tipa ostalih proizvođača za koje moguće kinezi isto sklapaju uređaje ali pod sigurno nadzorom i kontrolom originalnog svjetski priznatog branda. A servis Quadro na Jankomiru je nešto što možeš poželjeti samo neprijatelju.  :dead:

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #12 u: Svibanj 05, 2013, 19:59:33 poslijepodne »
To su mi objašnavali da je tv prekvalitetan za naš signal mpeg2 da bi trebalo biti bolje kad se pređe na mpeg4, al kaj mi to treutno znači :)

@nick08

Iskreno ne treba mi smart tv, isključivo mi je bitna dobra kvaliteta slike. A izgleda da ču za to morati malo pričekati dok naši ne pređu na mepg4 :). Znači zadovoljan si sa Samsungom..znam da je hd super al kako si zadovoljan sa našim programima?

Offline nick08

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #13 u: Svibanj 05, 2013, 20:31:18 poslijepodne »
To su mi objašnavali da je tv prekvalitetan za naš signal mpeg2 da bi trebalo biti bolje kad se pređe na mpeg4, al kaj mi to treutno znači :)

@nick08

Iskreno ne treba mi smart tv, isključivo mi je bitna dobra kvaliteta slike. A izgleda da ču za to morati malo pričekati dok naši ne pređu na mepg4 :). Znači zadovoljan si sa Samsungom..znam da je hd super al kako si zadovoljan sa našim programima?


 :e045:
Domaći program 'gledam' prvenstveno radi vijesti (obićno čujem samo zvuk u pozadini dok radim na komp)... radije gledam satellit ili Blu-ray filmove za zabavu! Sama kvaliteta slika je puno bolja sada na DVB-T nego stari analogni format, ali daleko je to od HD koji imaju neki satelitski programi i snimljeni filmovi.
Sa samsungom sam više nego zadovoljan... a funkcije Smart TV nisam ni znao da će biti tako korisne - npr. ažuriranje softver putem WiFi, itd.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #14 u: Svibanj 05, 2013, 20:32:00 poslijepodne »
To su mi objašnavali da je tv prekvalitetan za naš signal mpeg2 da bi trebalo biti bolje kad se pređe na mpeg4, al kaj mi to treutno znači :)



Ma neće nam MPEG4 ništa pomoći. Problem je što je ta oprema za HD program skupa i naše TV kuće ne vide isplativost u tome...  HRT se još u 4:3 emitira tako da stvarno nije potrebno ništa komentirati.

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #15 u: Svibanj 05, 2013, 21:09:17 poslijepodne »
Kužim da ne snimaju u hd kvaliteti ali zašto npr. vanski filmovi nebi išli u hd kvaliteti?

A za smart tv, nisam se baš puno zanimao za to ali kolko sam skužio ista priča kao i sa smart telefonima..zapravo ti tv dođe kao neki "tablet" ili slično za surfanje po netu.. neznam nekak se nemrem zamisliti da surfam još  i prek tv-a :) Bilo bi malo too much :) 

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #16 u: Svibanj 07, 2013, 06:50:18 prijepodne »
Full HD(1080p) i HD(720p) ready ...može mi to netko objasniti.. što to meni znači? Što uzeti od tog dvoje?

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #17 u: Svibanj 07, 2013, 08:11:55 prijepodne »
ako ćeš gledati isključivo televiziju dosta ti je HD ready ako ćeš gledati filmove u hd kvaliteti onda uzmi full HD...

po meni je skoro oku neprimjetna razlika....



ja bi uzeo LG... imam 2 doma... jedan 5 god a drugi 2 god i sve super.... najbolje kod LGa je što čita sve što gurneš u njega...

znači staviš npr film (99% formata) na usb i pukneš u tv i sve radi.... sa samsung, sony i grundig provjereno je bilo problema tj nije htjelo čitati ono što je LG gutao bez problema

evo ima ih u tvom cijenovnom rangu koliko hoćeš http://www.nabava.net/televizori__240?&se=4034,211371,323,211363,211362,211380,211365,360774
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #18 u: Svibanj 07, 2013, 08:20:09 prijepodne »
ako ćeš gledati isključivo televiziju dosta ti je HD ready ako ćeš gledati filmove u hd kvaliteti onda uzmi full HD...

po meni je skoro oku neprimjetna razlika....



ja bi uzeo LG... imam 2 doma... jedan 5 god a drugi 2 god i sve super.... najbolje kod LGa je što čita sve što gurneš u njega...

znači staviš npr film (99% formata) na usb i pukneš u tv i sve radi.... sa samsung, sony i grundig provjereno je bilo problema tj nije htjelo čitati ono što je LG gutao bez problema

evo ima ih u tvom cijenovnom rangu koliko hoćeš http://www.nabava.net/televizori__240?&se=4034,211371,323,211363,211362,211380,211365,360774
ja mu bas i ne bi preporucia samsung jer bas i nije kvaliteta,proizvoe televizor u 4 razlicite tvornice i nijedan tv nije iste kvalitete ,samsun je u vrhu samo zbog jakog reklamiranja a po kvaliteti je medju zadnjima...

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #19 u: Svibanj 07, 2013, 12:12:38 poslijepodne »
glavna stavka kod televizora, a i manje više svih tehnikalija ti je garancija.
gledaj telku, odnosno marke ili dućane koji nude najdužu garanciju, npr mislim da u harvy normanu možeš dobiti još dodatne 2 godine uz sitnu nadoplatu.
vezano za kvalitetu slike imaš u dućanima sve specifikacije proizvoda napisane pa tako i prodavaća za rukav da ti baci neku preporuku.

ja sam već 2 puta imao samsung tv koji je nakon garancije krenuo u oba puta sa problemima, danas se takve stvari ne popravljaju (popravci su puno preskupi) nego samo ide staro za novo, tako kad sam došao na servis, čovijek mi je rekao da se držim gore navedenoga, samo što duža garancija i to je to...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #20 u: Svibanj 07, 2013, 20:44:12 poslijepodne »
Hvala svima na odgovorima..
Što se tiče Samsunga jednostavno sam si htio suziti izbor(a i imam Samsung proizvode i relativno sam zadovoljan) jel kad bi gledao sve firme...jednostavno mi se neda...
Ali vidim da LG ima dosta povoljne televizore..to me privlači :)

A što se tiče garancije kažu mi da je 2 godine standardna garanciju za većinu tv-a s mogućnošću nadoplate za produženo jamstvo. Ali slažem se da je tojako bitna stavka i iznenadilo me da je svima garancija 2 god. To mi je nekak premalo :)

Nekak mi je zanimljiv ovaj ispod:
Samsung UE32EH5000


Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #21 u: Svibanj 07, 2013, 23:58:22 poslijepodne »
Kad izabereš model svakako pogledaj na Jeftinije.hr trgovine i cijene u njima, ili neku internet trgovinu tipa ekupi većinom je povoljnije nego u dućanima.

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #22 u: Svibanj 08, 2013, 19:43:12 poslijepodne »
ako se ne varam sharp,lg i philips su najkvalitetnije marke tv,a samsung je daleko izad,dodji u ducan i usporedi sliku na 4 razlicita televizora marke samsung svi iimaju razlicitu ostrinu i brightness

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #23 u: Svibanj 08, 2013, 22:07:38 poslijepodne »
Pa dobro baš sad da je Samsung tolko loš ne bih rekao, uostalom Samsungovi televizori ok prolaze na recenzijama, tako da se ne bih složio. Jedan prodavač mi je reko da u tom nižem cjenovnom razredu da je to sve isto kaj god uzmem i nekako se slažem nakon škicanja tv uživo.
A što se tiče škicanja telkača "uživo" čak  mi se jedan Toshibin model najviše svidio. Mislim da je najviše do samih postavki slike s kojima se treba malo poigrati da bi telkač dao svoj maksimum.

A što se tiče dućana (barem ovih u kojima sam bio) telkače ne drže na default postavkama slike, nego na različitim postavkama tako da je i to teško uspoređivati.

Ali mene tu najviše zanima kako da isti model tv-a, barem se meni čini da je isti model tv-a u jednom dućanu nekih 700kn jeftiniji nego u drugom. Čuo sam da i unutar iste oznake modela postoje razlike u npr. samom korištnom panelu..pa bi i na to trebalo pripaziti prilikom kupnje. :) Što više čitaš manje si siguran kaj uzeti...izgleda da ću ići na eci-pec ili na kojem mi se slika najviše sviđa.

Offline nick08

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Tražim preporuku/savjet pri odabiru TV-a?
« Odgovori #24 u: Svibanj 08, 2013, 22:48:12 poslijepodne »
Recenzija tog modela:

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/samsung-ue32eh5000-1135456/review

Prema njima, taj model ima odlićan omjer cijene i kvalitete što se postiglo izbacivanjem mnogo 'dodatnih' funkcija kao WiFi...

Nasuprot cjenjenog mišljenja kolege Enigma, imao sam lošijih iskustava s LG i Philips do sada (a imam puno godina iza sebe) nego sa Samsungom.

Ali možda sam samo imao sreće.   :b15[1]: