Travanj 25, 2024, 18:42:03 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: "Bijeli duhovi"  (Posjeta: 2105 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
"Bijeli duhovi"
« u: Rujan 25, 2008, 18:47:06 poslijepodne »
pozdrav,
imam u akvariju Vallisneria nana, danas sam primjetio da mi po akvariju plutaju nekakvi "bijeli duhovi" kako mekakva ljuskica koja je prozirno bijele boje i primjetom sam da se ona odvaja od listova dotične biljke, u podlogu je stavljen Tetra complete Sub., druge biljke uredno izgledaju samo ona kao da ne napreduje, za sad imam samo jednu lamu ali suta se u poklopac montiraju ostale tako da će svijetla biti 0.5W/L, dali da se zabrinjavam oko ovih mrvica. (akvari je formiran 18.09 još je u fazi ciklaže, naravno)

hvala

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #1 u: Rujan 25, 2008, 20:07:12 poslijepodne »
Ma ne se zabrinjavat, to ti je sindrom novog akvarija...nestat ce samo od sebe, ili kada ubacis kojeg anscitrusa, onda oni to vole pojesti. Al s njima, naravno pricekaj dok se aq ne zaciklira. :)
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #2 u: Rujan 25, 2008, 20:24:17 poslijepodne »
hvala na odgovoru, :up:
i ja sam mislija da nema nekakve frke, jer to TetraEX600 brzo sve pokupi, ali nekako sam tija provjerit, inace nemam namjeru žuriti sa ribicama, dolaze teka kad aq i ja budemo spremni :D

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #3 u: Rujan 25, 2008, 20:55:34 poslijepodne »
hvala na odgovoru, :up:
i ja sam mislija da nema nekakve frke, jer to TetraEX600 brzo sve pokupi, ali nekako sam tija provjerit, inace nemam namjeru žuriti sa ribicama, dolaze teka kad aq i ja budemo spremni :D

Svaka čast na ovakvom razmišljanju! :up: Stvarno treba biti strpljiv što se tiče cikliranja i to vrijeme iskoristiti za edukaciju! ;)

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #4 u: Rujan 26, 2008, 00:21:35 prijepodne »
Svaka pohvala na strpljivosti!!
Zagreb

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #5 u: Rujan 27, 2008, 14:46:06 poslijepodne »
da naoružavao sam se strpljivošću 6 miseci koliko je i prošlo od ideje do nabavke prvog aq.
inace ima bih još jedno pitanje:
dali trebam tretirati aq sa kakvim aditivima, čitam po forumu da dosta to ekipe radi, u vrijeme ciklaže i općenito što mi od tih aditika i kemija preporućate da koristim, to mi je još skroz nepoznato?

hvala

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #6 u: Rujan 27, 2008, 15:03:15 poslijepodne »
Preporučio bih ti(bar ja tako radim)da od kemije(mislim pripravci za pripremu vode) za vrijeme cikliranja ništa ne stavljaš osim gnojiva za biljke i CO2(ako imaš zahtjevnije bilje). Nakon tjedan do dva počneš ubacivati malo hrane za ribice da se stvore dobre bakterije. I nemoj prati filter za vrijeme cikliranja. Ovo je moj način a svakako poslušaj i druge pa prosudi sam...

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #7 u: Rujan 27, 2008, 16:32:00 poslijepodne »
stavio sam za podlogu Tetra Complete Supstrat, pa neznam dali je uz njega potrebno i stavljati još koja gnjoiva, a za CO2 ću pogledati.


Offline riomabiker

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • BergZa Kvatrić
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #8 u: Rujan 28, 2008, 22:28:09 poslijepodne »
da naoružavao sam se strpljivošću 6 miseci koliko je i prošlo od ideje do nabavke prvog aq.
inace ima bih još jedno pitanje:
dali trebam tretirati aq sa kakvim aditivima, čitam po forumu da dosta to ekipe radi, u vrijeme ciklaže i općenito što mi od tih aditika i kemija preporućate da koristim, to mi je još skroz nepoznato?

hvala

Ja sam pocetnik i rekli su mi da  na pocetku koristim aqua safe za neutraliziranje klora i dan poslije sredstvo sa  bakterijama . U cetvrtak cu, nakon tjedan dana cikliranja, kupiti ciklide i stavit ih u akvarij  :) :) :).
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2008, 22:32:40 poslijepodne od riomabiker »

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #9 u: Rujan 29, 2008, 00:42:17 prijepodne »
Tjedan dana cikliranja ti je premalo vremena da bi se akvarij stabilizirao, imat ćeš problema sa algama, a pitanje je i kako će ti ribe reagirat. Svakako pusti da još neko vrijeme ciklira. Što se aqua safe-a tiće, njega stavljaj prilikom svake izmjene vode.

Offline riomabiker

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • BergZa Kvatrić
Odg: "Bijeli duhovi"
« Odgovori #10 u: Rujan 29, 2008, 19:12:34 poslijepodne »
Ono sto se  Aqua sefa tice znam.No budem ostavio akvarij da jos nekoliko dana vise se filtrira :'(