Travanj 17, 2024, 01:39:56 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novih 125l  (Posjeta: 3489 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Novih 125l
« u: Lipanj 07, 2010, 19:58:02 poslijepodne »
Otpor je slomljen. Bliži mi se godišnjica braka i žena je popustila i dala mi zeleno svjetlo za novi 125l akvarij (valjda sam bil dobar muž :)  :zagrljaj:). U biti moj akvarij "Uredska Amazona" https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=45496.0 selim u 125l (cca 100 eff). Imam filter i pokolpac sa rasvjetom od Ria 125, a u Aqua Teri sam dal radit akvarij.
Muči me malo odabir podloge. Zasađeno bude samo 2/3 podloge, trećina bude ostala čista za corije. Ja bi stavio neki smeđi pijesak, al sam pročitao da bilje ne uspijeva u pijesku. Ispod ide hranjiva podloga, a od bilja u podlogu ide samo ovaj grm kripte i valsinerija. Mislio sam u biljni dio stavit sitni šoder, a u ostatak pijesak, al ne znam kak bi to funkcioniralo. Ili svagdje stavit najsitniji šoder. BTW kolko je najsitniji šoder milimetara sitan :-[?
Od riba bude 15-tak plavih neonki, 6-7 corija, apistograma agasizii fire red 1M/3F, x-kozica. Mislil sam stavit dva ancistrusa, al ne znam jel se budu tukli sa apstogramama oko kokosovih kučica -?. Jel sam kaj zaboravil :)?

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Novih 125l
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2010, 07:41:07 prijepodne »
bravo za ženu :klap: ;)

šteta kaj ju nisi uspio dovući na AkTer da se i ona malo zarazi, al ima vremena ;)

pijesak kao podloga je ok ako si zamislio nešto što je kako i sam vidiš popularno u aquascapeu... stazice, imitacija obale/plaže... samo mislim da bi taj dio trebao ostati bez bilja...

najsitniji šljunak koji sam vidio je 1-3mm i to ti je dosta sitno i lijepo izgleda :up:

osobno bi rađe stavio crvene neonke ;)

a za mir u kući stavi dva kokosa :)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Novih 125l
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2010, 07:46:14 prijepodne »

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Novih 125l
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2010, 07:55:57 prijepodne »
(valjda sam bil dobar muž :)  :zagrljaj:).
:D :klap:

eto ko plješće ... onaj koji je isto tako zaradio akvarij :D :D :D
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #4 u: Lipanj 08, 2010, 08:39:48 prijepodne »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Novih 125l
« Odgovori #5 u: Lipanj 08, 2010, 08:52:44 prijepodne »
Mislio sam u biljni dio stavit sitni šoder, a u ostatak pijesak, al ne znam kak bi to funkcioniralo. Ili svagdje stavit najsitniji šoder. BTW kolko je najsitniji šoder milimetara sitan :-[?

Tako se to i radi...tamo di će ići biljke stavi šljunak i hranjivu podlogu, tamo di će biti čistina od pijeska ide samo pijesak. Nemoj stavljati svuda pijesak jer ako misliš na duže staze imati akvarij, stvrdnut će ti se i moš se pozdravit sa biljkama. Kod nasipavanja nađi neki karton, ili nešto, s čim ćeš fizički odvojiti dio na koji ide pijesak, od dijela di ide podloga, i onda tek stavljaš sve. Kad si izravnao pijesak i šljunak sa podlogom samo makneš taj karton i sve ostane na svom mjestu.  :up:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #6 u: Lipanj 08, 2010, 10:09:08 prijepodne »
OK, hvala :up:.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #7 u: Lipanj 11, 2010, 18:52:39 poslijepodne »
Koja reflektirajuća folija se stavlja između lampi i poklopca i gdi se kupi? Gd ima za kupit crne samoljeplive folije/papira? Jel zna netko jel ovi iz Aqutere napune akvarij s vodom i testiraju na nepropusnost prije prodaje? Hvala.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Novih 125l
« Odgovori #8 u: Lipanj 11, 2010, 20:14:26 poslijepodne »
znam da je negdje bilo govora o tome i ne testiraju se akvariji

samoljepivu smo mi kupili u bauhausu.... bila neka rola mislim da su dimenzije bila 2m x 1m

isto tako imaš i foliju za kupiti sjajnu ko ogledalce ;) ili napravi kopiju juwel reflektora
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Novih 125l
« Odgovori #9 u: Lipanj 11, 2010, 20:33:03 poslijepodne »
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #10 u: Lipanj 14, 2010, 09:54:50 prijepodne »
Jel pijesak 1-2mm presitan za biljke? Kolko dugo da testiram akvarij na nepropusnost? Moram zaljepit unutrašnji filter sa silkonom. Kolko dugo se mora sušiti?

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #11 u: Lipanj 22, 2010, 20:58:34 poslijepodne »
Jučer sam formiral akvarij. Dakle akvarij je rađen u Aquateri po uzoru na Rio125 (81x36x50) od kojeg imam poklopac sa rasvjetom i filter. Effektivno je oko 115l unutra. Neću forsirat bilje, još ću stavit par anubiasa na lozu. Rogolist je samo tu za vrijeme cikliranja. Pustil ga budem da se ciklira do sredine 8-mjeseca jer unutra idu plave neonke, coriji, ancistrusi, apistogramma agasizzi fire red (par) i apistogramma cacatuoides triple red (par). Još će ići koja kokosova kučica unutra jer gledajući neke biotopske akvarije sa apistogrammama po netu vidim da im je bitnije da imaju dovoljno mjesta za skrivanje (gnijezda) od bilja.
Ispod bilja su dvije granulacije pijeska i hranjiva podloga (aqualit), a okolo je bijeli/krem kvarcni pijesak 0,5-1,5mm.
Rasvjeta je 2x28W jedna lampa je Daylight, a druga Nature.
Kaj ste rekli?

P.S. Na slici izgleda ko da je mutno, al nije i malo blješti od podloge.

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Novih 125l
« Odgovori #12 u: Lipanj 22, 2010, 21:15:07 poslijepodne »
meni je ovo super,samo bi stavio još koju biljku lijevo(ali da opet ostane za corye prostora) i malo mi filter previše odvlači pogled,ja bi ga nekako zakamuflirao sa visokim biljem
sve u svemu,ok je! :up:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: Novih 125l
« Odgovori #13 u: Lipanj 22, 2010, 21:21:50 poslijepodne »
ljepo je, ja bi samo izbacio ovu travu što raste iz desnog zadnjeg kuta, preduga je za ovaj akvarij, a ostalo je sve supeeer!

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Novih 125l
« Odgovori #14 u: Lipanj 22, 2010, 21:54:18 poslijepodne »
ljepo je, ja bi samo izbacio ovu travu što raste iz desnog zadnjeg kuta, preduga je za ovaj akvarij, a ostalo je sve supeeer!
Slažem se :up:
A ja bih još izvadio ova kamenja sa ljeve strane i ubacio neke biljkice. A ako baš želiš kamenja, onda radje stavi lava kamenja ;)
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Novih 125l
« Odgovori #15 u: Lipanj 22, 2010, 23:17:07 poslijepodne »
Meni je ovo predoro upravo ovako kako je, dobra mi je ideja s kokosom. Jeli kokos treba prokuhati/speći, ili ga samo dobro isušiti?

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novih 125l
« Odgovori #16 u: Lipanj 23, 2010, 09:10:26 prijepodne »
ljepo je, ja bi samo izbacio ovu travu što raste iz desnog zadnjeg kuta, preduga je za ovaj akvarij, a ostalo je sve supeeer!
Slažem se :up:
A ja bih još izvadio ova kamenja sa ljeve strane i ubacio neke biljkice. A ako baš želiš kamenja, onda radje stavi lava kamenja ;)

Htjel sam nešt slično ko akvarij na videu. Neću lavu stavljat. Ljepo je kamenje, al su mi se već dvije ribe ogrebale na njega i crkle.