Ožujak 28, 2024, 23:51:01 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novi nano reef akvarij  (Posjeta: 3982 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TomislavH

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški  
Novi nano reef akvarij
« u: Svibanj 01, 2019, 22:34:58 poslijepodne »
Pozdrav svima.

bavim se akvaristikom dulji broj godina, pa sam konačno poželio (i našao nešto novaca za avanturu) napraviti manji morski akvarij. Sobzirom na moj prilično mali stambeni prostor, uspio sam ugurati Amtru Wave box 45 sa stalkom unutra. Nabavio sam u VIliju i krasnu rasvjetu. Da ne dulljim ovo imam od opreme:

 Wave Box 45 akvarij,

Amtra LED System, 18W,

Hydor 50W grijač -,

Termometar i mjerač saliniteta,

Amtra sea complex sol,

Filter od sintetičkog vlakna,

Rowa bac MN4 ,

Ammonia NH3 test Profi od Saliferta

Također imam i "Hang on" filter Eiheim Liberty 75  (380 l/h) koji će filtrirati akvarij.

Još uvijek nisam počeo ciklirati akvarij jet mi još uvijek fali kamen nažalost. Kako sam uspio saznati više se živi kamen neće niti moći kupiti, pa sam se nadao nešto naći ovdje na forumu. Bilo živi ili suhi, svejedno jer imam vremena a i navikao sam da ne žurim sa akvarijem.
Usput. Probao sam staviti oglas za kupovinu, no izgleda da nemam ovlasti staviti oglas, pa sam ujedno htio pitati, što bi još trebalo učiniti. Također me zanima, koji bi još testovi bili nužni za nadzor slanog akvarija. Moj slatkovodni je stabilan već par godina, pa i ne provjeravam puno vodu. Imam test od Tetre  6u1 no kako mi se čini, samo za slatku vodu.

Svaki savjet je naravno dobrodošao.

Lp

Tomislav

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Novi nano reef akvarij
« Odgovori #1 u: Svibanj 02, 2019, 08:55:19 prijepodne »
poz i sretno. svakako bi bilo jako dobro nabaviti neki dobar živi kamen, ne trebaš ga puno... aquarium lešće npr za preporuku, javi se i tip često dolazi u Zg.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline TomislavH

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški  
Odg: Novi nano reef akvarij
« Odgovori #2 u: Svibanj 02, 2019, 09:32:04 prijepodne »
Hvala na informaciji, svakako ću pogledati.