Travanj 19, 2024, 22:12:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 1300L Under Construction  (Posjeta: 45551 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #150 u: Lipanj 22, 2010, 03:04:33 prijepodne »
Ona stara dobra kaze da nikad nije preveliko!  :D

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #151 u: Lipanj 22, 2010, 12:01:48 poslijepodne »
 :o
tek sada vidim ovu temu! 1300l! omg,omg,omg...
kad se to usporedi sa mojih 20... :o
 :'( :'(

sve u svemu svaka čast! :up:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #152 u: Studeni 03, 2010, 23:54:46 poslijepodne »
Svaka cast,akvarij je pravi,volio bi i ja sebi tako nesto napravit,samo da imam mjesta.. :)
ali nadam se da cu uskoro i nesto vece imati od 200L..  ;)
I sto se tice akvarista,nama nikad nije dovoljno..  :up: sto vece to bolje!  :)
pozz za sve..

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #153 u: Studeni 21, 2010, 14:56:49 poslijepodne »
:o
tek sada vidim ovu temu! 1300l! omg,omg,omg...
kad se to usporedi sa mojih 20... :o
 :'( :'(

sve u svemu svaka čast! :up:

Ne samo to nego pazi to je 1,3 tone. To ce valjda biti u nekoj novogradnji ili u podrumu smijesteno.

Offline Nea007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
    • Aquariss.net
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #154 u: Studeni 21, 2010, 15:11:59 poslijepodne »
pozdrav! evo upravo sam vidila ovu temu pa da skomentiram.

nisam bas impresionirana. dakle, svaka cast na litrazi itd, no kolko sam primjetila.. svi oni koji se odluce na megavelike akvarije, barem kod nas, u njih uglavnom stavljaju ciklide. ne kazem da je tvoj ciklidni akvarij los u odnosu na druge ciklidne, naprotiv, dobar je. no krivo mi je što se rijetko viđa megaveliki BILJNI akvarij, koji je dobro poslozen, i koji dobro funkcionira unutar tog sistema.

pretpostavljam da je tako iz razloga sto je tesko odrzavati tako zahtjevan i velik biljni sistem, ili se ljudima jednostavno neda toliko zahebavati. no mene ciklidni akvariji opcenito ne impresioniraju jer smatram da nakon što se poslozi, da se nema tu vise puno toga za napraviti. nema bilja a samim time ni igranja s oblicima, bojama i aquascape dizajnom, a smatram da je to sama srž aquascapinga.

sad ce me vjerojatno mnogi popljuvati, stoga ponavljam, ne kazem da je ovaj akvarij loš, vec da mi je žao sto se rijetko kod nas viđa dobar megaveliki BILJNI akvarij, pogotovo da ima dobro slozen i impresivan aquascape.

nadam se kolega da mi neces zamjeriti na iskrenosti. pozdrav i sretno sa svim buducim akvarijskim podhvatima!  :)
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2010, 15:16:36 poslijepodne od Nea007 »

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #155 u: Studeni 21, 2010, 16:12:32 poslijepodne »
sad ce me vjerojatno mnogi popljuvati, stoga ponavljam, ne kazem da je ovaj akvarij loš, vec da mi je žao sto se rijetko kod nas viđa dobar megaveliki BILJNI akvarij, pogotovo da ima dobro slozen i impresivan aquascape.

ja neću jer sam baš to mislio ali se nisam usudio napisat  :-[

Offline gogy 03

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #156 u: Studeni 21, 2010, 16:29:54 poslijepodne »


Odlucio sam rezimirati cijeli projekat u ovoj temi koji se eto vucara vec nekih godinu dana u mojoj glavi i nikako ga izrealizirati.  :roll: Ali!
Napokon je dosao i taj dan te se lagano privodi kraju.  :D

Kako je sve pocelo?
Nakon sto su sve moguce pozicije za akvarije (stan od staraca, soba, konoba) bile iskoristene, trebalo je krenuti dalje. Volje i entuzijazma se ima. U prizemlju postoji jedna prostorija koja nije sluzila nicemu pametnom osim visegodisnjem nagomilavanju svakojakih stvari tzv. Svastara.  -? Jeste i Vi pomislili isto?
Naravno sada je trebalo mudro dobiti dopustenje ukucana, zeleno svijetlo se upalilo te je krenulo mukotrpno ciscenje kaosa, izbacivanje viska stvari, farbanje, preslagivanje ostalih elemenata kako bi se dobilo mjesta za manje uzgojne i naravno vece akvarije. Od ovih faza nemam slika, ali vjerujte mi ne zelite ih vidjeti.

Sada bi krenuo na neke konkretnije, lijepse, zanimljivije, draze stvari svima nama.  :)

Slike by Mastino iz garaze u fazi brusenja stalka (22.02.2008.).
svaka cast akvari je mrak

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #157 u: Studeni 21, 2010, 23:19:54 poslijepodne »
sad ce me vjerojatno mnogi popljuvati, stoga ponavljam, ne kazem da je ovaj akvarij loš, vec da mi je žao sto se rijetko kod nas viđa dobar megaveliki BILJNI akvarij, pogotovo da ima dobro slozen i impresivan aquascape.
ja neću jer sam baš to mislio ali se nisam usudio napisat  :-[
pa slobodno to upitajte u novoj temi, mozda i mali hint za naslov teme "zasto se kod nas ne rade megaveliki (preko 1000L) BILJNI akvariji?" siguran sam da cete dobiti adekvatnije odgovore... ;)

u biljnom akvariju je bitno bilje a u ciklidnom su ciklidi, svatko ima svoje polje interesa a TiTech-ovo su ciklidi... ;)

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #158 u: Studeni 21, 2010, 23:51:44 poslijepodne »
neke razloge već naslućujem...nitko nema tako dugačku "akvarij sobu"  :D

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #159 u: Studeni 23, 2010, 04:56:14 prijepodne »
:o
tek sada vidim ovu temu! 1300l! omg,omg,omg...
kad se to usporedi sa mojih 20... :o
 :'( :'(

sve u svemu svaka čast! :up:

Ne samo to nego pazi to je 1,3 tone. To ce valjda biti u nekoj novogradnji ili u podrumu smijesteno.

Dobro zakljucujes, u prizemlju je.

pozdrav! evo upravo sam vidila ovu temu pa da skomentiram.

nisam bas impresionirana. dakle, svaka cast na litrazi itd, no kolko sam primjetila.. svi oni koji se odluce na megavelike akvarije, barem kod nas, u njih uglavnom stavljaju ciklide. ne kazem da je tvoj ciklidni akvarij los u odnosu na druge ciklidne, naprotiv, dobar je. no krivo mi je što se rijetko viđa megaveliki BILJNI akvarij, koji je dobro poslozen, i koji dobro funkcionira unutar tog sistema.

pretpostavljam da je tako iz razloga sto je tesko odrzavati tako zahtjevan i velik biljni sistem, ili se ljudima jednostavno neda toliko zahebavati. no mene ciklidni akvariji opcenito ne impresioniraju jer smatram da nakon što se poslozi, da se nema tu vise puno toga za napraviti. nema bilja a samim time ni igranja s oblicima, bojama i aquascape dizajnom, a smatram da je to sama srž aquascapinga.

sad ce me vjerojatno mnogi popljuvati, stoga ponavljam, ne kazem da je ovaj akvarij loš, vec da mi je žao sto se rijetko kod nas viđa dobar megaveliki BILJNI akvarij, pogotovo da ima dobro slozen i impresivan aquascape.

nadam se kolega da mi neces zamjeriti na iskrenosti. pozdrav i sretno sa svim buducim akvarijskim podhvatima!  :)


Bilo je nekih vecih biljnih, mozda ne tolikih...
Pa razloga je vise zasto ne biljni u ovako velik akvarij, ako pod BILJNI mislis High End BILJNI, ali opcenito velikih akvarija kod nas ima puno premalo. Zadnjih godinu, dvije se nesto vecih akvarija radilo, ali opet moze se maltene na prste nabrojati...

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: 1300L Under Construction
« Odgovori #160 u: Studeni 26, 2010, 13:52:24 poslijepodne »
no krivo mi je što se rijetko viđa megaveliki BILJNI akvarij, koji je dobro poslozen, i koji dobro funkcionira unutar tog sistema.

evo dečki tu pišu o tome: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=52036.0

no mene ciklidni akvariji opcenito ne impresioniraju jer smatram da nakon što se poslozi, da se nema tu vise puno toga za napraviti. nema bilja a samim time ni igranja s oblicima, bojama i aquascape dizajnom, a smatram da je to sama srž aquascapinga.


akvaskejping i ciklidi su dva maltene disjunktna pojma. i meni su ciklidni tankovi na fotkama izledali uglavnom prazno i dosadno, ali kad vidiš taj muving i te karaktere, salata je tu manje bitna... odi na jubitjubi i vidi kakve su to kul živine  :zagrljaj:

a što se tiče ovog konkretnog tanka, totalno je ubojit iako mi je većina riba u njemu ružna ko sam đava  :D a dimenzija taman za bacit na gradele  :D