Travanj 18, 2024, 22:49:29 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 44L, betta i prijatelji :)  (Posjeta: 3152 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
44L, betta i prijatelji :)
« u: Veljača 22, 2016, 18:31:52 poslijepodne »
Pozdrav,

U pripremi je akvarij od 44 L ( 50 x 28 x 32 ). Podloga Jbl Aquabasis+Manado...jednostavne biljke ( anubias,java moss, sagitaria, valisneria )...grijač i filter naravno (nježni protok vode koji se može skroz regulirati ) Tu će ići jedan borac...i još nešto :)
E sad, znam da je najbolje da je borac sam ali čitajući čini mi se da su mu po staništu najsličnije razbore te sam mislila stavit jedno jato s njim te nekoliko korija pandi...da li mislite da bi ovo moglo funkcionirati ?
Moram napomenuti, ako bude problema imam još akvarij od 18 L gdje će betta moći živjeti sam i sretan :)
Ali htjela bi probati prvo zajednički akvarij...bit će tu i mali panj i mjesta za skirvanje..
Samo me zanima da li bi možda bilo bolje odabrati pygmy korije jer su manji, ali pande obožavam :(
Umjesto Harlekin razbora dali bi bilo dobro razmotiti nešto drugo ; Neonke,Ember tetra,Nannostomus.....

Da li je pametnije bettu stavit zadnjeg, nakon što se druge ribice udomaće...

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #1 u: Veljača 22, 2016, 19:29:11 poslijepodne »
Bolje ti je da betu drzis u tom od 18 l i pored njega samo ribe dna a u ovom od 44l tu mozes ribe koje hocrs ali maksimum 10-15 riba.Isto tako ti preporucam ubacivanje puzeva jabucara ili nerita.Sto se tice bete muzjaci su malo agresivni (bar su kod mene bili toliko da su ubijali razbore i ribe dna) tako da ti ne preporucam da drzis betu sa razborama.Ovo je bio slucaj kod mene,ipak nisu sve bete iste...Ti ubaci betu i razbore pa ako bude problema betu odvoji u 18 l.
volim ribice

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2016, 19:37:19 poslijepodne »
Bolje ti je da betu drzis u tom od 18 l i pored njega samo ribe dna a u ovom od 44l tu mozes ribe koje hocrs ali maksimum 10-15 riba.Isto tako ti preporucam ubacivanje puzeva jabucara ili nerita.Sto se tice bete muzjaci su malo agresivni (bar su kod mene bili toliko da su ubijali razbore i ribe dna) tako da ti ne preporucam da drzis betu sa razborama.Ovo je bio slucaj kod mene,ipak nisu sve bete iste...Ti ubaci betu i razbore pa ako bude problema betu odvoji u 18 l.

eh te bette :) krivo vidila...evo ovaj mali akvarij izmjeren, ima 15 L....meni to izgleda mini za jednog bettana bez obzira što ih ljudi drže u svejmu i svaćemu...ili je njemu to u redu okoliš ?

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2016, 20:18:01 poslijepodne »
Sasvim OK za bettu i jedan i drugi... Moje bette za natjecanja rastu i treniraju u boxovima koji su max 4 litre. A najboje ribe sam uspio utrenirati u plosnatim bocama od 0,75 litara... Tako da im je ovo u svakom slučaju jako puno pristora, čak i za HM primjerke

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #4 u: Veljača 23, 2016, 15:13:37 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu, kako "pripremiti" drvo i kamenje iz pet shopa za akvarij ...treba li kamenje prokuhavati, a drvo držati par dana u vodi...radi se o mopan drvu...
Inaće da dezinfekciju biljaka prije stavljanja u akvarij da li se može biljka staviti u mix vode i hipermangana, i u tome istome oprat i oprema ? Da li se poslije treba biljka proći samo sa vodom da se makne hipermangan prije stavljanja u akvarij te smije li u dodir s otopinom doci korjenje biljke ?

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #5 u: Veljača 23, 2016, 15:59:11 poslijepodne »
Imas sve to ovdje na forumu pa malo procitaj ima tema u Uradi sam priprema panjeva pa procitaj.
volim ribice

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #6 u: Veljača 23, 2016, 22:43:51 poslijepodne »
a čitam, samo jedni kuhaju , drugi ne kuhaju, jedni sole, drugi ne sole, jedni kuhaju par puta pa stave u hladnu vodu i šta zaključiti :)

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #7 u: Veljača 23, 2016, 23:11:19 poslijepodne »
Ovisi o veličina panja. Ako imaš dovoljno veliki lonac za panj stavi ga kuhati a ako ne zalijevaj ga kipućom vodom par puta (isto vrijedi i za kamenje). Dobro bi bilo nakon što voda zakipi, ako se kuha u loncu, panj prebaciti u posudu s hladnom vodom, i tako nekoliko puta. Na taj način će se panj prije napiti vode i lakše potonuti u akvariju. U slučaju da drvo staviš u akvarij a ono i dalje pluta onda ga trebaš opteretiti nekim kamenom i tako držati u akvariju jedno vrijeme dok se ne napije vode a onda kamen možeš maknuti.
Ako ćeš bilje dezinficirati u hipermanganu onda napraviš blagu otopinu i samo lišće dezinfinciraš ali ne i korijenje. Poslilje lišće dobro ispereš i može u akvarij.
Kod opreme isto možeš hipermanganskom otopinom sve dezinficirati i poslije dobro isprati.

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #8 u: Veljača 25, 2016, 13:01:41 poslijepodne »
Ovisi o veličina panja. Ako imaš dovoljno veliki lonac za panj stavi ga kuhati a ako ne zalijevaj ga kipućom vodom par puta (isto vrijedi i za kamenje). Dobro bi bilo nakon što voda zakipi, ako se kuha u loncu, panj prebaciti u posudu s hladnom vodom, i tako nekoliko puta. Na taj način će se panj prije napiti vode i lakše potonuti u akvariju. U slučaju da drvo staviš u akvarij a ono i dalje pluta onda ga trebaš opteretiti nekim kamenom i tako držati u akvariju jedno vrijeme dok se ne napije vode a onda kamen možeš maknuti.
Ako ćeš bilje dezinficirati u hipermanganu onda napraviš blagu otopinu i samo lišće dezinfinciraš ali ne i korijenje. Poslilje lišće dobro ispereš i može u akvarij.
Kod opreme isto možeš hipermanganskom otopinom sve dezinficirati i poslije dobro isprati.
hvala ti :)
kad se radi neka blaga otopina za dezinfekciju u hipermanganu kakav je omjer ?

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #9 u: Veljača 25, 2016, 14:07:23 poslijepodne »
Joj ne znam točan omjer. Ja sam stavljao u vodu hipermangan dok nisam dobio roza boju :D

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #10 u: Veljača 25, 2016, 18:53:55 poslijepodne »
Ne znam zasto pravite toliku dilemu oko pripreme panjeva.@zoomzoom,uzmes panj (samo pazi nisu svi panjevi za akvarij) stavi u vruću vodu i prokuhaj i dodaj malo soli.Tek kad ispusti boju onda ubaci u alvarij i pricvrsti necim da nebi plutalo.Takodjer mozes probusit par rupa na tom panju,da se ribe sakrivaju.
volim ribice

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #11 u: Veljača 25, 2016, 22:34:48 poslijepodne »
hvala na savjetima, prokuhat ću ( zašto sol ? ) i staviti u hladnu vodu, imam jedan mali mopan panj i malo veći mangrov panj.

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: 44L, betta i prijatelji :)
« Odgovori #12 u: Veljača 25, 2016, 22:45:47 poslijepodne »

Offline zoomzoom

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56