Travanj 16, 2024, 19:15:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: prehrana diskusa  (Posjeta: 27139 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
prehrana diskusa
« u: Srpanj 12, 2010, 06:29:58 prijepodne »
evo kao što i naslov kaže zanima me prehrana ili jelovnik za diskuse,pošto sam početnik s diskusima a htio bi da im pružim što je moguću bolju prehranu,pa je svaki savijet ili recept dobro došao,unaprijed zahvaljujem :up:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #1 u: Srpanj 12, 2010, 09:44:51 prijepodne »
Svi diskusi rado jedu tetra prima granule,uz to im trebas davati granuliranu spirulinu ili recimo sak green,za rast i razvoj neizbjezan je dakako diskus mix od govedjeg srca,u njega mozes staviti filete oslica,spinat,bananu,jaja itd....imas dobre recepte na diskus romanija,stranica je slovenska,ali mozes skuziti! ;)

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #2 u: Srpanj 12, 2010, 09:56:04 prijepodne »
uz ovo što je kolega mbogdan naveo dodao bih i jeftin (a dobar) sak energy i smrznute bloodwormse

u svakom slučaju što raznovrsnija hrana sa naglaskom na proteine

odraslim diskusima srce nebih davao, možda jednom ili dvaput tjedno,...

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #3 u: Srpanj 12, 2010, 11:00:27 prijepodne »
hvala davao sam im blodvorms ali slabo ih jedu sada dobivaju sak energi i sera granule za diskuse ,zanima me dali su dobre ličinke komaraca za prehranu

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #4 u: Srpanj 12, 2010, 13:38:01 poslijepodne »
hvala davao sam im blodvorms ali slabo ih jedu sada dobivaju sak energi i sera granule za diskuse ,zanima me dali su dobre ličinke komaraca za prehranu
Bloodwormse moji jedu samo tako,ali serine granule su mi najlosije jeli,uzmu pa ih ispljunu,a sak energy sam probao,ali nisam vidio neki napredak,meso im dajem 5-7 puta na tjedan,a uglavnom jedu sve sto im covjek baci,cak i 100kn hoce pojesti :D :D

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #5 u: Srpanj 12, 2010, 13:58:32 poslijepodne »
to sa serinim granulama i moji rade uzmu pa ispljunu dok sak energi jedu kao ludi može te li mi preporučiti dućan gdije ima za kupit tih crvića i ostale  smrznute hrane iz Novske sam pa baš neznam pet dućane po Zagrebu a kod nas nema nište od toga

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #6 u: Srpanj 12, 2010, 14:06:09 poslijepodne »
to sa serinim granulama i moji rade uzmu pa ispljunu dok sak energi jedu kao ludi može te li mi preporučiti dućan gdije ima za kupit tih crvića i ostale  smrznute hrane iz Novske sam pa baš neznam pet dućane po Zagrebu a kod nas nema nište od toga
To znaci da im ne pasu serine granule,mislim da ne valjaju,jer sam vec od nekoliko kolega cuo isto,mislim da imas u zoo viliju ili aquaterri,pitaj ih imas tu na forumu rubriku,gdje im mozes postaviti pitanje i saznati cijenu!
Probaj uzeti tetra prima granule,to jedu kao ludi,ana bloodwormse ih navikavaj,to ce takodjer jesti kao ludi!

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #7 u: Srpanj 12, 2010, 14:26:22 poslijepodne »
hvala vidim da ste veliki znalac o diskusima pa da vas još pitam (nije o ovoj temi a da ne otvaram novu) što preporučujete da se stavi  od ribica s diskusima

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #8 u: Srpanj 12, 2010, 14:34:55 poslijepodne »
neonke,rodostomusi od jatnih riba,corydorasi kao cistaci i algojedi recimo ancistrusi ili nesto od l-ova. :up:nemozes pogrijesit s ovim izborom! ;)

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #9 u: Srpanj 12, 2010, 15:38:47 poslijepodne »
hvala :)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #10 u: Srpanj 12, 2010, 16:25:29 poslijepodne »
mogu ici jos mnoge ribe,ali kod nas ih je tesko nabaviti ili ih uopce nema!

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #11 u: Srpanj 12, 2010, 16:48:04 poslijepodne »
hvala davao sam im blodvorms ali slabo ih jedu sada dobivaju sak energi i sera granule za diskuse ,zanima me dali su dobre ličinke komaraca za prehranu
Bloodwormse moji jedu samo tako,ali serine granule su mi najlosije jeli,uzmu pa ih ispljunu,a sak energy sam probao,ali nisam vidio neki napredak,meso im dajem 5-7 puta na tjedan,a uglavnom jedu sve sto im covjek baci,cak i 100kn hoce pojesti :D :D

a ja mislila da oni samo metaforički gutaju pare :D

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #12 u: Srpanj 12, 2010, 16:50:44 poslijepodne »
Dodji do mene ubaci 100kn i da vidis kako jedu!!! :D :D :D ;)

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #13 u: Srpanj 12, 2010, 19:59:22 poslijepodne »
Svi diskusi rado jedu tetra prima granule,uz to im trebas davati granuliranu spirulinu ili recimo sak green,za rast i razvoj neizbjezan je dakako diskus mix od govedjeg srca,u njega mozes staviti filete oslica,spinat,bananu,jaja itd....imas dobre recepte na diskus romanija,stranica je slovenska,ali mozes skuziti! ;)

Prije mjesec dana bio sam posjetio Romana Grila u Slovenskoj Bistrici i nakon priče o svemu i svačemu, a sve je bilo vezano uz diskuse rekao mi je da izbjegavam goveđe srce i bilo kakvo meso jer je teško razgradivo u probavnom traktu diskusa i samo prlja vodu. Ja imam biljni akvarij i stvarno mi je bilo teko održavati čistoću kad sam ribe hranio diskus mix-om od goveđeg srca. Da ne kažem da su mi se i reib razboljevale :(.
Između ostalog što mije Roma Gril pokazao, on ih hrani sa svime osušenime - tubifex FD briketiran, bloodwormse sušene, smrznute, bijele crve smrznute, artemije smrznute i sušene, i naravno Tetra Hauptfutter kao osnova.
Ja sam prestao svojim diskusima davati meso.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #14 u: Srpanj 12, 2010, 20:29:12 poslijepodne »
Dokazano je da diskusi najbolje napreduju i razvijaju se kada jedu govedje srce,izvrseni su neki pokusi i govedje srce se pokazalo najbolje (Diskus Informator) ,takodjer veliki svjetski uzgajivaci koriste govedje srce.Ovo sve moze biti tek dopunska hrana!Moji jedu govedje srce,a da ne ureknem 1 god. nisam imao uginule ni bolesne ribe! ;)

Offline Laki B

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Laslovo(Osijek)
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #15 u: Srpanj 12, 2010, 21:55:06 poslijepodne »
Kao što se prlja voda od goveđeg srca odnosno mix-a tako se prlja i od druge smrznute hrane i naravno truje vodu. Znači malo jača filtracija,veći broj čistaća(koridorasa) jednom tjedno malo očistiti dno i problem riješen

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #16 u: Srpanj 12, 2010, 22:22:45 poslijepodne »
Kao što se prlja voda od goveđeg srca odnosno mix-a tako se prlja i od druge smrznute hrane i naravno truje vodu. Znači malo jača filtracija,veći broj čistaća(koridorasa) jednom tjedno malo očistiti dno i problem riješen
Potpisujem

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #17 u: Srpanj 20, 2010, 19:00:28 poslijepodne »
zanima me priprema povrća za diskuse pa ako netko zna,svaki savijet ili recept je dobro došao

Offline Wizard101

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #18 u: Lipanj 14, 2011, 13:54:04 poslijepodne »
jel zna netko broj od tog ivice iz osijeka što uzgaja diskuse.
Non progredi est regredi

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #19 u: Lipanj 14, 2011, 15:04:00 poslijepodne »
jel zna netko broj od tog ivice iz osijeka što uzgaja diskuse.
091 582 2089

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #20 u: Lipanj 15, 2011, 13:52:33 poslijepodne »
Svi diskusi rado jedu tetra prima granule,uz to im trebas davati granuliranu spirulinu ili recimo sak green,za rast i razvoj neizbjezan je dakako diskus mix od govedjeg srca,u njega mozes staviti filete oslica,spinat,bananu,jaja itd....imas dobre recepte na diskus romanija,stranica je slovenska,ali mozes skuziti! ;)

Prije mjesec dana bio sam posjetio Romana Grila u Slovenskoj Bistrici i nakon priče o svemu i svačemu, a sve je bilo vezano uz diskuse rekao mi je da izbjegavam goveđe srce i bilo kakvo meso jer je teško razgradivo u probavnom traktu diskusa i samo prlja vodu. Ja imam biljni akvarij i stvarno mi je bilo teko održavati čistoću kad sam ribe hranio diskus mix-om od goveđeg srca. Da ne kažem da su mi se i reib razboljevale :(.
Između ostalog što mije Roma Gril pokazao, on ih hrani sa svime osušenime - tubifex FD briketiran, bloodwormse sušene, smrznute, bijele crve smrznute, artemije smrznute i sušene, i naravno Tetra Hauptfutter kao osnova.
Ja sam prestao svojim diskusima davati meso.
ovo ti je greska stoljeca,te ribe nikad nece biti ono sto trebale.
Ribe nikad ne dostignu pravu velicinu s ovim sto on navodi!

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #21 u: Lipanj 15, 2011, 14:03:49 poslijepodne »
Pošto sam najavio novu temu  pa vidim da nema potrebe jer več postoji  :up:eto odgovora svima  koji su učili forumaše kako je goveđe srce štetno? čovijek svjetske nagrade odnese i godišnje proizvede par miliona diskusa pogledajte link pa komentirajte;hvala :heart: :heart        http://www.youtube.com/watch?v=R0L_qLgnIEo&feature=related      
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2011, 17:34:16 poslijepodne od penang eruption »

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #22 u: Lipanj 15, 2011, 14:13:56 poslijepodne »
Pošto sam najavio novu temu  pa vidim da nema potrebe jer več postoji  :up:eto odgovora svima  koji su učili forumaše kako je goveđe srce štetno? čovijek svjetske nagrade odnese i godišnje proizvede par miliona diskusa pogledajte link pa komentirajte;hrala :heart: :heart:http://www.youtube.com/watch?v=R0L_qLgnIEo&feature=related

e ovo je vec megalomanski  :D ima mesa za sve uzgajivace u Hrvatskoj za godinu dana  :D
a ovo mu je farma diskusa
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2011, 14:35:48 poslijepodne od mbogdan »

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #23 u: Lipanj 15, 2011, 17:36:30 poslijepodne »
Pošto sam najavio novu temu  pa vidim da nema potrebe jer več postoji  :up:eto odgovora svima  koji su učili forumaše kako je goveđe srce štetno? čovijek svjetske nagrade odnese i godišnje proizvede par miliona diskusa pogledajte link pa komentirajte;hrala :heart: :heart:http://www.youtube.com/watch?v=R0L_qLgnIEo&feature=related

e ovo je vec megalomanski  :D ima mesa za sve uzgajivace u Hrvatskoj za godinu dana  :D
a ovo mu je farma diskusa

toliko svako nek prosudi po svom :zagrljaj:

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: prehrana diskusa
« Odgovori #24 u: Lipanj 15, 2011, 20:19:51 poslijepodne »
Svi vodeći uzgajivaci diskusa u Americi, Europi i Aziji upotrebljavaju mix govedjeg srca za uzgoj diskusa. Kad se napravi dobar omjer te hrane i s još par dodatnih sastojaka može se postic da se hrana uopće ne raspada u akvariju.tako da se može hranit s govedjim srcem i biljnom akvariju.
E da i diskus hranjen s kupovnom hranom nikad neće dostici veličinu i robusnost onog šta se hrani s govedjim srcem. ;)
Split / Hrvatska