Ožujak 28, 2024, 11:22:32 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: PROBLEM SA ZMIJAMA  (Posjeta: 7234 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smajhel3

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
PROBLEM SA ZMIJAMA
« u: Travanj 05, 2015, 21:16:12 poslijepodne »
Imam pitona normal starog 7 mj i kukuruznu zmiju staru god i pol.Problem je u tome što ni jedna ne želi jesti več od sredine veljače.Pokušao sam na sve mogulče načine ali ništa ni jedna ni druga ko da su na dijeti.Težina im ne pada i zdrave su.Dali mi netko može reči dali zna što se događa ili kako da ih namamim da jedu.Hvala

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #1 u: Travanj 07, 2015, 18:31:27 poslijepodne »
pozdrav!
koje su spola zmije? da li ih hraniš sa živim ili mrtvim plijenom?

za kraljevske pitone nije ništa neobično da neko vrijeme 'štrajkaju' sa klopom, a kukuruzna, ako se radi o mužjaku, možda su proradili nagoni...
probaj im ostaviti mrtav plijen preko noći iznad grijača pa provjeri ujutro, ili im daj živi plijen, ali pripazi da zmije ne nastradaju...

kao što sam već spomenula, kraljevski pitoni su poznati po tome da brljaju sa klopom, pogotovo ako se radi o mužjaku, ali tvoj je još premlad da bi se radilo o parenju.
a kukuruzna, ne znam. probaj sa živim. od moje dvije kuruze, jedna je jednostavno odlučila da joj mrtav plijen više ne odgovara i bježi od mrtvoga ko vrag od tamjana, i to mi je jedina zmija koja jede živi plijen,  i to već skoro godinu i pol... i sumnjam da će se predomisliti, ima i tahvih zmijica.

pa eto, pokušaj najprije da im ostaviš mrtav plijen pred nosom preko noći, ako ne ide, probaj sa živim. pa ako pojedu živi, idući put probaj sa mrtvim i tako... kombiniraj, nadam se da ćeš imati više sreće nego ja pa da se kukuruzna ljepotica vrati na mrtav plijen.

2 mjeseca nije period za zabrinjavanje, ali ako se oduži, javi pa ćemo vidjeti što dalje. force feeding je zadnja solucija i to ako zaista nema nikakvog drugog izbora i ako je totalno kritično...
sretno.
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline smajhel3

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #2 u: Travanj 08, 2015, 09:15:29 prijepodne »
Oboje su muski. Probao sam im ostaviti preko noci ali nista. Probat cu sa zivima opet. Hvala kolega

Offline smajhel3

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2015, 12:18:25 poslijepodne »
A koliko ce to njihovo razdoblje trajati??? Sad ne jedu vec mjesec i pol dana. Koliko ce jos to trajati ako tko zna???

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #4 u: Travanj 09, 2015, 18:25:16 poslijepodne »
znači, dečki :)

kukuruznom je vjerojatno proradio nagon za komadima, pa vjerovatno još neće neko vrijeme jesti.
sezona parenja im još traje, tako da eto... ponudi ga opet, pa ako odbije, probaj za tjedan-dva. nema ti druge nego čekati.

a kraljević... hm. premlad je da počne odbijati zbog parenja. ali ako što rekoh, oni su poznati po tome da brljaju sa klopom.

sve dok znatno ne počnu gubiti na kilaži, ili se čudno ponašati (u smislu nekakvih nekontroliranih kretnji, trešnje ili nečeg još goreg), vjerojatno su samo u fazi kad im se ne jede.
ostavi ih malo na miru, jedno tjedan-dva, pa probaj ponovo. nema ti druge nego čekati. ili pokušaj sa živim plijenom pa ćeš vidjeti...

kraljevski pitoni mogu stvarno dugo bez hrane, u prirodi jedu toliko rijetko da je pravo čudo kako uopće žive, ali koliko se miču, ni ne treba im puno hrane :)

a kad su zadnji put obavili nuždu? kakva je bila? da li normalna ili drukčija (proljev, rijetka stolica, drukčije boje)?
ako si primijetio da drukčije izgleda, onda ne bi bilo loše odvesti zmije veterinaru. ali samo ako si primijetio navedene promjene. ako je bilo sve u redu što se tiče obavljanja nužde, onda ih opet ponudi onako kako sam napisala, pa vidi jel hoće jesti ili još ne.

što se tiče sezone parenja, obično traje do cca svibnja, ali može i duže, ovisi od vrste do vrste. ali kao što rekoh, kukuruzni je možda spreman, a kraljević je još premlad.

sretno.
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline smajhel3

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #5 u: Travanj 09, 2015, 21:21:33 poslijepodne »
Ma sve je bilo u redu sa stolicom. pričekat ću još tjedan-dva pa ću probati ponovo. Hvala kolegice na savjetima. Pozz

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2015, 12:25:04 poslijepodne »
Ako zmija izgleda normalno, diše normalno ( da se ne čuje hroptanje, fijukanje), ne diže glavu nemas razloga za brigu. Nijedna zmija sigurno nece umrijet od gladi...regiusi mogo 6 mjeseci pa i duze bez da izgube ista na tezini.
Mislim da nemas razloga za brigu

Nemoras precesto nudit hranu
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline smajhel3

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: PROBLEM SA ZMIJAMA
« Odgovori #7 u: Travanj 13, 2015, 18:57:26 poslijepodne »
Hvala kolege