Travanj 17, 2024, 01:50:01 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Rio reef  (Posjeta: 6937 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Rio reef
« u: Ožujak 20, 2015, 11:01:01 prijepodne »
Evo nakon dva meseca od formiranja mog prvog morskog akvarijuma da ga predstavim na ovom forumu.
Akvarijum: Juwel Rio 180
Rasveta: Juwel konzola, 2xT5 (marine high light i marine blue, juwel) sa dodatih 12x3w ledica (6 belih i 6 plavih).
Cirkulacija: Jebao rw - 8
Skimer: Tunze 9004

Ovim putem bih zeleo da se zahvalim Slavenu (Baica) na velikoj podrsci, jer bez njegovih saveta i pomoci sigurno ne bih uspeo da izguram ovo ovako brzo. :klap:
Od zivog sveta tu su: 2 nema, 2 talbot demsela, jedan poularis, 2 kozice lysmata wundermani, i jedan fire shrimp. Od korala eufilije, bubble anemona (koja u poslednje vreme nije bubble, ali nadam se da ce se povratiti), sarco, kenya tree, jedna acropora, cactus pavona, gorgonia...

Svaki savet i predlog dobrodosao...

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Rio reef
« Odgovori #1 u: Ožujak 20, 2015, 14:36:08 poslijepodne »
Jak i odličan start :up:

samo naprijed
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Rio reef
« Odgovori #2 u: Ožujak 20, 2015, 19:29:06 poslijepodne »
Tank je bas fin  :up: a slika poullarisa di riga pjesak je kul. Svida mi se minimalisticko slaganje koralja i ne pretjerivanje. Takoder mi se svida sta pjesak nije pun koralja. Ono bas je ugodan tank i vjerovatno puno bolji uzivo. Milslim da je jedino onoj gorgoniji malo tisno tamo ili se varam ?

Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Rio reef
« Odgovori #3 u: Ožujak 21, 2015, 18:02:39 poslijepodne »
Samo naprid  :up:

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Rio reef
« Odgovori #4 u: Ožujak 21, 2015, 19:40:56 poslijepodne »
Dali si to ostavio unutarnji filter,za aktivni ugljen sa desne strne?kako se slazu kozice?lijep tank :)

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #5 u: Ožujak 23, 2015, 09:56:40 prijepodne »
Dali si to ostavio unutarnji filter,za aktivni ugljen sa desne strne?kako se slazu kozice?lijep tank :)

Miha, pre nekih 20 dana sam izvadio u potunosti juwel filter (ceo plasticni box). U pocetku sam ga koristio, i napunio sa filter medijom (bio kugle, keramika i siporex) ali puno se denitrusa skupljalo i zadrzavalo, mislim da bi uskoro pocelo da pravi vise stete nego koristi. I estetski mi se mnogo vise svidja od kako ga nema, pogotovo sto sam ubacio i skimmer u tank...
Sto se tice kozica, za sad nisam primetio nikakav problem...

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Rio reef
« Odgovori #6 u: Ožujak 23, 2015, 13:56:41 poslijepodne »
Podsjeća me na moj start, samo bolje  :D

Uglavnom, hvala na predstavljanju, izgleda fora :up:

Offline fenix_pu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Lokacija: Pula
Odg: Rio reef
« Odgovori #7 u: Ožujak 23, 2015, 20:49:16 poslijepodne »
Odličan :D

ja sam prije 2 tjedna krenuo sa morskim
u juwelu 180, tako da pratim razvoj akvarija ;)
sretno! :up:

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #8 u: Travanj 06, 2015, 16:01:30 poslijepodne »
Tank je bas fin  :up: a slika poullarisa di riga pjesak je kul. Svida mi se minimalisticko slaganje koralja i ne pretjerivanje. Takoder mi se svida sta pjesak nije pun koralja. Ono bas je ugodan tank i vjerovatno puno bolji uzivo. Milslim da je jedino onoj gorgoniji malo tisno tamo ili se varam ?

Hvala svima na podrsci... Slim_okrug, potpuno si upravu za gorgoniju, ona mi jedina stagnira, odnosno cak i losije izgleda sad nego kada sam je ubacio... Sad sam je gurnuo malo vise ka zadnjem staklu, tako da ima vise slobodnog prostora, pa cu videti...

Inace, u medjuvremenu dopunjeno jos nesto korala, i to je to, pokusacu da nista novo ne ubacujem, vec da pustim da se stvari razvijaju svojim tokom dalje... dodato i jato od 4 chromisa, posle puno premisljanja (zbog losih iskustava da se medjusobno pobiju). Fantasticno su dobrineli koloritu akvarijuma, kao i na celokupnoj atmosferi... nadam se da ce biti trpeljivi i da se nece istrebiti  :punch:

« Zadnja izmjena: Travanj 06, 2015, 16:16:50 poslijepodne od Andjelija »

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #9 u: Travanj 06, 2015, 16:13:07 poslijepodne »
Ono sto me najvise raduje, je da se u poslednjih mesec dana moze primetiti lep napredak acropore, za koju je bila dilema da li ce uopste preziveti prebacivanje kod mene... Na slikama je pomak za nekih mesec dana

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #10 u: Svibanj 22, 2015, 12:24:59 poslijepodne »
Mali update - akvarijum se i dalje dobro drzi i sve napreduje... Zamene vode (15l, sto je oko 10% vode) sam ustalio na dve nedelje. Alge su skoro potpuno nestale sa zadnjeg i bocnog stakla, koja ne brisem uopste od pocetka... Doduse, mislim da imam armiju od 1000 puzeva u akvarijumu od 1mm do 2 cm, tako da njima zasluge za ovo, pored kvaliteta vode pretpostavljam. Cijano koji se bio pojavio na par mesta takodje nestao...

Jedino cime trenutno nisam zadovoljan je izgled anemone... Nakon sto se podelila, i svaka zausela svoje mesto, deluje nekako "razvuceno", samo na kratko vraca svoj buble oblik. I da, moji klovnovi joj ne prilaze nikako...   :roll:

Sto se tice brojnog stanja riba u akvarijumu, trenutno cine:
1x valenciennea puellaris, 2x ocellaris clownfish, 4x chromis virdis, 2x demsel talbot, i konacno je stigao Synchiropus splendidus - Mandarinac! Meni fascinantana riba, nadam se da cu uspeti da mu omogucim uslove, pre svega ishranu... za sada se sunja po kamenu, konstantno izgleda da nesto vreba i lovi...
To je ukupno 10riba, mozda zvuci puno, ali sve su trenutno od 3 do 5cm, tako da mislim da nema problema...

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Rio reef
« Odgovori #11 u: Svibanj 22, 2015, 12:42:32 poslijepodne »
Odlično samo tako naprijed i vrijeme će napraviti svoje :up:

prati samo  NO3 i PO4 i alge su baj baj ;) :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Rio reef
« Odgovori #12 u: Svibanj 22, 2015, 15:03:38 poslijepodne »
Meni je ovo simpa i super. Samo naprid i hrabro iako sam misljenja da je premlad tank za mandarinca. Uglavnom  :up:

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Rio reef
« Odgovori #13 u: Svibanj 22, 2015, 16:10:33 poslijepodne »
Jako lijepo to izgleda,nego vidim da je povrsina mora dosta masna -?,probaj jednu od strim pumpi malo usmjeriti u povrsinu mora da gura u preljev ili do skimera :)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Rio reef
« Odgovori #14 u: Svibanj 22, 2015, 16:21:16 poslijepodne »
Meni je ovo simpa i super. Samo naprid i hrabro iako sam misljenja da je premlad tank za mandarinca. Uglavnom  :up:

ako ima kamenja ,a tu vidim da ga ima onda nema beda :up:
inače uvijek bolje za jih kasnije,jer jedu isključivo mikro organizme....
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Rio reef
« Odgovori #15 u: Svibanj 22, 2015, 16:22:11 poslijepodne »
Jako lijepo to izgleda,nego vidim da je povrsina mora dosta masna -?,probaj jednu od strim pumpi malo usmjeriti u povrsinu mora da gura u preljev ili do skimera :)

al imaš Oko :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #16 u: Svibanj 22, 2015, 17:04:58 poslijepodne »
Hvala ekipo na kometarima i podrsci...
Sto se tice povrsine, to je posledica pomeranja peska i ciscenja pre slikanja... Stream nije radio u trenutku slikanja, pa zato tako izgleda, inace mi se masnoca skuplja samo u jednom cosku akvarijuma, povrsina nekih 15tak cm2... Jednom sedmicno to pokupim vatom, odnosno malim diy skimerom povrsine...

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Rio reef
« Odgovori #17 u: Svibanj 22, 2015, 22:00:34 poslijepodne »
Jako lijepo to izgleda,nego vidim da je povrsina mora dosta masna -?,probaj jednu od strim pumpi malo usmjeriti u povrsinu mora da gura u preljev ili do skimera :)

al imaš Oko :up:
ucio od najboljih :),ubiti gledo sam zasto euphylia nema boje i koje su lampe u igri :-[,a da mob.nije krivac :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Rio reef
« Odgovori #18 u: Srpanj 04, 2015, 16:29:54 poslijepodne »
Stanje, slike, mandarinac?

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #19 u: Srpanj 14, 2015, 15:05:26 poslijepodne »
Za sada sve napreduje kako treba... Mandarinac jos uvek nije uzeo nista sto sam ubacivao, barem ne da sam ja video... Ali lepo izgleda, nije mrsav, po ceo dan kjlucka nesto po kamenu i staklu... Jednom sam ubacivao zivu artemiju, osim toga pokusavam da mu dam smrznutu ali ne vidim da uzima...
U medjuvremenu sam ubacio i jednog bicolor blenija, i time je ekipa kompletirana! Doduse, jos uvek ne mogu da ga uslikam, posto cim prodjem pobegne u kamen, i samo mu oci vire...  :)

Oko 10-15% vode menjam na dve nedelje maksimalno, i to ocigledno daje dobre rezultate, a fauna marine so ocigledno ima sve sto treba za sad u sebi (sto se na rastu acropore dosta slikovito i vidi)...


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Rio reef
« Odgovori #20 u: Srpanj 14, 2015, 20:36:49 poslijepodne »
Fino fino samo mi ova jadranska koza bode oci. Reci mi kakvo je stanje s parametrima ? Balling ? Trace elements dodavanje i tako to ?

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #21 u: Rujan 03, 2015, 11:49:23 prijepodne »
Fino fino samo mi ova jadranska koza bode oci. Reci mi kakvo je stanje s parametrima ? Balling ? Trace elements dodavanje i tako to ?

Hvala Slim! jadranska kozica se mozda ne uklapa, ali meni je mnogo draga... Doneo sam nekolicinu iz Poreca, sve podelio, a ova jedna ostala kod mene...
Sto se tice parametara, nisam merio nista bas dugo.. Ali rast acropore mi uliva poverenje da je sve u redu  :)
Takodje, za sada nikakvo dodavanja, ali redovna zamena vode i fauna marine so - 15% na 15 dana najvise...




Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #22 u: Rujan 03, 2015, 11:57:48 prijepodne »
Pre nekih 7 dana sam konacno izvrsio izmene na mom grebenu, posto nisam bio do kraja zadovoljan, nekako mi je bila "preteska" postavka i delovalo mi je prenatrpano...
Bas sam zadovoljan kako je ispalo, stim sto je ovo sad poslozeno na prvu ruku, a kad se malo ustabili (premda sav novi kamen je ziv, pa ne ocekujem probleme) bice jos malo korekcija... Svi korali su tu i dalje, a deluje mnogo manje natrpano, i ribe dolaze do izrazaja i imaju vise mesta (plus oko 10 litara vode vise)...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Rio reef
« Odgovori #23 u: Rujan 03, 2015, 12:38:27 poslijepodne »
O da da i meni sad izgleda bolje. Reci mi vidim da fali nesto koralja. Uginulo ili donacija,prodaja ?

Offline Andjelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Lokacija: Belgrade
Odg: Rio reef
« Odgovori #24 u: Rujan 03, 2015, 14:39:35 poslijepodne »
Pa u sustini fali xenie, nesto pecuraka.. Sve ono sto je bilo na velikom grebenu koji sam izbacio... I nesto kenya tree, koja mi raste kao luda je podeljeno...
Sve ostalo je tu... Samo sad stvarno izgleda manje natrpano, sto mi je i bio cilj...
Hvala bogu, za sad nema gubitaka...  :)