Travanj 25, 2024, 15:44:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomoc  (Posjeta: 1866 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline paolo55555

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
pomoc
« u: Listopad 23, 2014, 18:54:28 poslijepodne »
U akvariju imam 7 diskusa mladi su na 5cm.Nedavno sam ih ubacio u akvarij,a prije njih su u akvariju bili skalari.Sada u akvariju nema skalara,  prije nego sta sam ubacio diskuse sam proveo sterilizaciju medazolom u akvariju radi hexamite 14 dana prije.Primjetio sam jucer da mi se 2,3 diskusa ponekad ocesu o valisneriju tako da predpostavljam da ima kožne parazite.Ta 2,3 diskusa se vise ne pokazuju tako cesto i vecinom se sakrivaju iza panja,ali hranim ih sa goveđim mixom i d-50 granulice i jedu kao ludi .Primjetio sam da su malo promijenili boju samo malo onako potamnijo vise nisu kao i na pocetku svijetli,izmet im je uredan nije bijel ni sluzav!!
ovo pitanje je cisto informativno sta biste vi napravili na mom mjestu? Dal je to nesto ozbiljno??i kolko vremena imam za lijicit??

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: pomoc
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2014, 09:08:51 prijepodne »
kad si radija tretman sa medazolom da li si  dizao temperaturu i na koliko je bila i koliko dana si držao temperaturu te koliko si stavija medazola na 100l?ali nije ti još uzbuna ako se zaliću na hranu i ako uredno jedu

Offline minimall

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Lokacija: beograd-batajnica
Odg: pomoc
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2015, 21:37:26 poslijepodne »
uzbuna jeste
moj ti je savet da se odlucis za vrstu jer ti je to slicno da u kavarijum sa oskarima drzis japanke  :(
kada se odlucis uzmes kesu i odneses ribu u neki petshop i poklonis prodas otarasi se jedne vraste riba i resio si problem

Offline minimall

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Lokacija: beograd-batajnica
Odg: pomoc
« Odgovori #3 u: Siječanj 31, 2015, 21:50:41 poslijepodne »
zaboravi sta sam rekao premostio sam deo gde si napisao da ih nemas vise 8)  menjaj vodu kada god uocis neku mogucu bolest ili cudno ponasanje riba to je preventiva... prijatna okolina ribama bas znaci za imunitet