Travanj 16, 2024, 09:44:21 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Akvarij s bettom  (Posjeta: 756 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Milkshake

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski  
Akvarij s bettom
« u: Travanj 21, 2017, 11:45:27 prijepodne »
Pozdrav svima!

Već neko vrijeme si želim akvarij, ali sam tek nedavno počela istraživati kaj sve trebam, koja veličina akvarija je ok itd., iiiii napokon izabrala ribu.

Želim halfmoon bettu. Zapravo toliko su predivne da uopće drugu ribu ni ne želim :( I nema je nigdje... uzgaja li itko u Zagrebu ta divna stvorenja?

Znam da akvarij mora proći proces cikliranja prije kupnje ribe ali s obzirom da nisam uopće našla gdje ih kupiti, nisam još ni investirala u akvarij.

Nešto bih u stilu ovog akvarija

Jel to ok za bettu?

Sviđa mi se kaj su ove biljčice samo zavezane i ne moraju se sadit, a ove fluffy kugle su savršene. Ne želim pre zagušen akvarij, niti ogroman, ali isto tak hoću da ribica bude sretna i zdrava, pa eto, oprostite na suvišnim pitanjima.
Bila sam na betta svijet forumu i nisam se registrirala jer mi se čini malo mrtav :/

Offline Lonely_Horseman

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Akvarij s bettom
« Odgovori #1 u: Travanj 25, 2017, 11:15:55 prijepodne »
Hello Milkshake,

prilično sam siguran da na ovom forumu još uvijek ima uzgajivača Betta. Prije godinu - dvije ih je bilo podosta dok sam intenzivnije pratio forum. Ako prolistaš malo po forumu mislim da ćeš ih i naći. Pa nisu valjda svi nestali..  :o

Akvarij i opremu možeš kupiti već sad pa dok traje potraga za Bettom taman prođe mjesec, dva i akvarij je zacikliran.   :D

Prema slici akvarij djeluje ok. Pročitao sam svakakve mantre o tome što je najbolje, što nije itd. Na kraju krajeva nema točnog odgovora. Riba će se prilagoditi uvjetima koje joj osiguraš ako su ti uvjeti zdravorazumski - dakle ne tegle od kiselih krastavaca i sl.

Lijep pozdrav i sretno u potrazi za Halfmoon Bettanom!  :up:


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Akvarij s bettom
« Odgovori #2 u: Travanj 25, 2017, 22:36:55 poslijepodne »
10-15L joj je skroz dosta, bette ne vole velike akvarije i jake struje, pa bi trebao biti neki slabiji filter.
One sitne biljke na panju su anubiasi, vjerojatno verzija petite, malo progooglaj pa pogledaj sta se jos od anubiasa nudi.
A kugle su ustvari alge (cladophora).

Bijeli pijesak, hmmm, ja nisam fan.
Super izgleda prvih par dana ali kasnije sve sve vidi na njemu. Tako da razmisli o tome.