Travanj 19, 2024, 09:52:30 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bradata agama - pitanja o prehrani  (Posjeta: 6101 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rebel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb
Bradata agama - pitanja o prehrani
« u: Rujan 02, 2011, 16:26:54 poslijepodne »
kao prvo bih samo htio pitat dali da otvaram novu temu...čito sam pravila foruma al to meni nikad nije jasno...nekako mi izgleda da sa svim tim pravilima zapravo unose pomutnju.znači ja imam agamu Gregora ^^ koji je malo stariji od godinu i pol...dobio sam ga nedavno (prije manje od tjedan dana).dobio sam ga od čovjeka kojem je bio prevelika briga pa ga je darovao.prvo je bio kod sestrinog dečka a sad je kod mene u zagrebu.brinem se o njemu kako najbolje mogu i bar mislim da sam sve pročito samo šta nemam prakse i previše brinem...vlaga mi je uvijek oko 40 %, malo više....imam tri neonke koje su raspoređene skoro duž cijelog terarija, terarij je otprilike 120x60x60.temperatura mu je pogodna reko je sestrin dečko da je mjerio...a i pretpostavljam jer si kopa po terariju i radi sklonište u zemlji gdje odmara (možda mu je malo i prevruće pa povremeno gasim manju žarulju za toplinu).kukce sam uzgajao prije nego je Gregor došo ali sam se malo precijenio....imam fobase,dubie i lateralise...još bi htio nabavit cvrčke ili skakavce...radije skakavce jer njih mrzim :devil: inače kukce volim ali skakavci... :dead: ubiti problem je u tome šta se ja brinem za njegovu prehranu...pojeo mi je dosta kukaca.sad su mi skoro svi mali...hranim ga sa fobasima jer su oni veliki pa dok mi ne narastu žohari...čak sam i stavio nekoliko fobasa da se kukulje i postanu bube...koristim recept ala Skorpac...pa će,o vidjet kako će to ići.znači ja bi zamolio da mi netko ako ima što skakavaca i fobasa za prodati...i imam nekoliko pitanja u vezi ponašanja...prvi dan mi je bio divlji "letio" po terariju.uočio sam da mi se penje po stranicama terarija...jel bi to moglo značit da mu nešto svijetla ne valjaju ili je to zato što se voli penjati..također nije jeo ništa povrća niti voća..bar ja nisam vidio...a bio sam 16 od 17 sati sa njim...sve si mislim da je to jer sam mu novi pa dok se malo ne opusti predamnom...i malo me strah da mi se ne dogodi ovo što se dogodilo..dali mi može neko na svojem primjeru reći koliko njegova/njezina agama jede povrća i kukaca i tako to? i jako se ispričavam ako je ovo skretanje sa teme al nekako mi se čini da je ista tema...kako me to zbunjuje -.-'' i ako bi mi mogao reći netko kako ga pripremam za brumaciju...dali to vidim po njegovom ponašanju...pa se ja njemu prilagođavam ili kad vidim da zahladi ono 10. mjesec pa mu promijenim trajanje dana i noći...i samo bi molio da mi se kaže što sve trebam mjenjati kod brumacije...jeli se treba i temperatura smanjivati? hmm najvjerojatnije treba...sad ako treba onda ću ispast ful pametan haha  :)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #1 u: Rujan 02, 2011, 21:26:42 poslijepodne »
Prije svega dobro nam došao. :)

Vlaga neka te ne brine, ako je podloga suha i temperatura kako treba biti, nemaš brige o previsokoj vlazi.
Što se tiće biljne prehrane, neki primjerci odbijaju sve vrste biljne hrane! To pišem iz osobnog iskustva, jer jedan moj mužjak je kao bebica jeo sve, no kad je odrasao ne jede ništa osim kukaca. Pa stoga je dobro da nije uvijek na istim kukcima. No ja svima ujutro dajem kukce, a popodne, biljnu hranu + pokoji kukac. Ovisi kako kojem gušteru.

Kada dolazi zima, sam češ vidjeti da li će se životinja umiriti, ukoliko se umiri, tada gasiš sve ( uvb, spot lampe ...)  osim jedne lampe, koja će goriti nekih 8 sati dnevno.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline rebel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #2 u: Rujan 12, 2011, 15:52:18 poslijepodne »
ok ovo sam sve poslušo i to ali me sad fakat brine on samo želi jest kukce ne jede biljke i nije kako već skoro tjedan valjda. šta da radim? dal se isplati ić uopće do veterinara ili što?

Offline veselaST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 208
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Split
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #3 u: Rujan 13, 2011, 01:26:29 prijepodne »
Ja imam bradonju staru cca 7mj.i ne želi ni pomirisat zeleniš. :devil:
Uspijem je tu i tamo prevarit s nečim al teško.Ne benda pol posto ništa što se ne kreće.
Papa dubije cvrčke i škakonje,i nešto sitno latera
Hiperaktivna je pred kakanje posebno,ali i inače,preuredi terarij tri puta dnevno.
Mislim da to isto ovisi od jedinke do jedinke,moja Helga non-stop žica vanka lipi se po staklu vječno se pentra po granju,kopa prekopaje :inlove:
Moje skromno mišljenje je da to nije zabrinjavajuće,i gušeri imaju osobnost zar ne :clown:
Biti roditelj znači da ti srce kuca van tijela!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #4 u: Rujan 13, 2011, 20:12:50 poslijepodne »
Zašto kod veterinara? :)  .. Samo ti nudi biljnu hranu .. sa vremenom će poćeti jesti.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline rebel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #5 u: Rujan 15, 2011, 16:30:50 poslijepodne »
a u redu onda.ma negdje sam pročito kao da je problem ako agame ne kakaju više od 4 dana.ma sad eto mu nudim taman samo okreće glavom XD, ne želi ni primirisati zelenjavu.

Offline veselaST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 208
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Split
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #6 u: Rujan 16, 2011, 13:04:00 poslijepodne »
Pa jeli ti kakao,koliko često kaka?
U redu je da nekaka svaki dan al 4 dana...
Biti roditelj znači da ti srce kuca van tijela!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #7 u: Rujan 16, 2011, 20:42:53 poslijepodne »
Pa jeli ti kakao,koliko često kaka?
U redu je da nekaka svaki dan al 4 dana...

Ne mora svaki dan!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline šištro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 175
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: zgb
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #8 u: Rujan 16, 2011, 22:19:02 poslijepodne »
moja agama svaki dan jede zivu hranu i zelenilo ne toliko koliko zivu a ne kaka svaki dan...nekad svaki drugi treci ovisi koliko pojede...tako dato nije mjerilo...i samo pratis kakva je kakica..po tome ces sve znat... :)
my dragon in my <3

Offline veselaST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 208
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Split
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #9 u: Rujan 16, 2011, 23:41:53 poslijepodne »
Pa jeli ti kakao,koliko često kaka?
U redu je da nekaka svaki dan al 4 dana...

Ne mora svaki dan!
škorpac  :zagrljaj: pročita ponovno boldirano  :up:
Biti roditelj znači da ti srce kuca van tijela!

Offline rebel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #10 u: Rujan 17, 2011, 17:00:32 poslijepodne »
ma jel me čujete gregore nije kako tjedan dana već...nudim mu zelenjavu ne želi...kupo sam ga prije malo više od dva tjedna pa ne želim opet kad je pisalo da bi se trebao kupat najviše jednom mjesečno...samo mi leži u skloništu i predvečer malo izađe na granu i to je to...prije je znao izokrenut cijeli terarij....aaaaaaaa  -?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #11 u: Rujan 17, 2011, 19:40:13 poslijepodne »
.. nije niti jedan moj mužjak... već je tjedan dana ispod kamena.... ostavi životinju na miru, samo joj svaki dan ponudi hranu i vodi i to je to, ako će htjeti bude jela i pila. Kupanje jednom u 6 mjeseci .... ili ukoliko je životinja zmazana ili ima težak miris!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline rebel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bradata agama - pitanja o prehrani
« Odgovori #12 u: Rujan 18, 2011, 15:56:26 poslijepodne »
joj sad mi je lakše kad si to ovako ležerno rekao...zahvaljujem   :zagrljaj: