Ožujak 28, 2024, 21:56:29 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: neobična ribica  (Posjeta: 2268 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
neobična ribica
« u: Lipanj 23, 2007, 21:00:00 poslijepodne »


Možda je vama, stručnjacima to obična ribica, no mene je oduševila, a nisam uspio saznati koja je. Naime, jučer, u Vogelfarmu, malo skrivečki slikana:





U Njemačkoj sam čuo naziv "Vještičja riba" - nema veze sa stvarnošću - prelijepa je, dobio sam odmah volju primit se morskih akvarija...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
neobična ribica
« Odgovori #1 u: Lipanj 29, 2007, 10:01:00 prijepodne »


Dakle, evo, konačno sam našao što je i tko je neobično biće!


Prvo, greška, nije jadranska, već tropska, pa, ako smeta, molim moderatore da premjeste među tropska morska bića!


No, evo:


Na engleskom se zove Birdmouth Wrasse, spada u familiju Labridae, vrsta Gomphosus Varius, živi na području koraljnih grebena Indijskog i Tihog oceana, naraste do 25 cm duljine.


Obojanost joj varira kroz odrastanje, tako mladeženkice su smeđe sa crveno-smeđim pjegicama. Odrasle su jednobojne plavo-zelenkaste. Usta su joj slična ptičjem kljunu. Zelenkasta leđna peraja ima vanjski rub taman, a rep s odrastanjem dobiva oblik lire.


Vrlo je živahna (to je bilo vidljivo u akvariju - luduje okolo i veseli se sama sebi), voli društvo i u prirodi živi u jatu, ali se dobro slaže i s ostalim društvenim ribicama svog podneblja.


Eto, nešto sam naučio! Prekrasna je, beskrajno simpa biće, znatiželjna, vesela...a djevojci koja ju je hranila se veselila ko psić...