Ožujak 28, 2024, 22:42:40 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana  (Posjeta: 2345 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lubont

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« u: Lipanj 02, 2016, 22:24:45 poslijepodne »
Evo čisto da javim, kako sam prije desetak dana sve iz 120 litarskog akvarija prebacio u 230 litarski koji sam nabavio, ostao sam iznenađen da se tri para patuljastih ciklida, točnije Apistogramme i ramirezi počelo mrijestiti i položilo jajašca na isti dan. Nisam se pripremio za odvajanje iz zajedničkog akvarija niti sam siguran bih li se upuštao u to, ali svejedno me čini sretnim vidjeti da je ribicama očito dobro, a i gledati cijeli taj njihov postupak od udvaranja, pripreme i čuvanja legla.
Svejedno se uvijek  nekako nadam da će koji malac preživjeti.  Jedino što ću sada napraviti ako se izlegnu,  je hraniti malce sa živom artemijom, pa šta bude. Izlegli su se od apistograme inka prije mjesec dana ali su uginuli svi kroz 3 dana. Tada nisam hranio ničim posebno, a i neznam bi li to učinilo kakvu razliku.
Evo par slikica od jučer.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2016, 07:36:52 prijepodne od ZliBrka »

Offline jazz333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski   Lokacija: Dubrovnik
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #1 u: Lipanj 04, 2016, 21:28:15 poslijepodne »
daj nabaci koju fotku apistogramica  :) :) :) nekako ih je slabo tu na forumu !! Kakva su ti iskustva sa uparivanjem, jesi ih već kupovao kao parove ili ? Jer moja ženka ramirezica uopće nije zainteresirana za mužjaka (doduše, udovica je ali već duže vrijeme). Ovdje u Dubrovnik apistograme jako rijetko dolaze, moram smisliti način kako uopće doći do njih .. :/ Ići ću kroz par dana za zagreb ali ne vidim kako bi ih mogla dofurati iz zagreba do dubrovnika žive.. Ima li tko ikakve ideje?
*Patience – a minor form of despair, disguised as a virtue.*

Offline Lubont

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #2 u: Lipanj 04, 2016, 22:29:06 poslijepodne »
Stavit ću fotke ribica ali moram prvo doma poslikati. Inače ja sam sa tim ribicama prezadovoljan, jako zanimljive ribe. Ja sam ih samo u parovima uzimao, Inke su mi se sparile nakon kojih 7 dana od dolaska, cacatuoides su se sparile tek neki dan kada su i položili jajašca a trebalo im je nekih mjesec dana,  prije ništa, ni blizu jedna drugoj. Što se ramireza tiče ženku imam već nekih 3 mjeseca i mjenjao sam 2 mužijaka prije ovog sa kojim je isto položila jajašca prije 4 dana, ovi mužjaci prije ništa, nije ih htjela. Javim šta bude sa mrijestom za koji dan, ramirezi nisu bili oplođeni, inka isto ostala bez ali zasada cacatuoides jajašca su se izlegla i živi su, vidjeti ćemo hoće li preplivati za koji dan. Zasad ih posebno hranim pa ćemo vidjeti šta bude.

Offline jazz333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski   Lokacija: Dubrovnik
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #3 u: Lipanj 05, 2016, 11:19:03 prijepodne »
Znači i moja ramirezica je izbirljiva ili je još u žalosti  :rolleyes:  Dat ću joj još vremena,možda se predomisli... Ne znam bi li onda mjenjala nju ili mužjaka ako se ne upare, bumo vidjeli. Obavezno stavi fotke.. Jesu, i apistograme i ramirezi su prekrasni, ja sam već dugo zaljubljena u njih ali nisam do sad imala prostora .. a iskreno i dalje ne znam kako ću doći do apistograma koje želim, čini mi se to kao nemoguća misija.  :'( :'( :'( :'(
*Patience – a minor form of despair, disguised as a virtue.*

Offline Lubont

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #4 u: Lipanj 09, 2016, 21:21:06 poslijepodne »
Evo da javim novosti. Ramirezi mrijest ništa, inka nula bodova ali cacatuoides vam evo video od danas pa uživajte :)



Nadam se samo da će se i dalje snalaziti kao do sada i preživjeti sve kao i do sada.

Offline jazz333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski   Lokacija: Dubrovnik
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #5 u: Lipanj 10, 2016, 12:03:17 poslijepodne »
Evo kod mene pao prvi mrijest ramireza!!!!!! A ja u zagrebu :( :/ izmrijestili su se na listu anubiasa ... 3 dana nakon sto sam kupila novu zenku :klap: :klap: :klap: weeee
*Patience – a minor form of despair, disguised as a virtue.*

Offline Lubont

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #6 u: Lipanj 10, 2016, 12:16:55 poslijepodne »
Mojim ramirezima nisu bila oplođena jajašca pa se nisu ni izlegli, a ionako mislim da od njih teško da bi preživjeli mladi u zajedničkom akvariju. Ova cacatuoides ih ipak drži u maloj špiljici i samo izvodi 2 puta na dan za sada u šetnju i hranjenje, pa ih opet spremi u špilju, a dok su vani cijela ta polovica akvarija je prazna od ribica jer neda nikome na tu polovicu dok su malci vani. Vidjet ćemo šta će biti u narednih par dana.

Offline jazz333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski   Lokacija: Dubrovnik
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #7 u: Lipanj 10, 2016, 12:34:55 poslijepodne »
Kod mene je to prvi mrijest pa ne polazem nikakve nade ali drago mi je da su se makar izmrijestili, za dalje cemo vidjeti...svakako nisam u zagrebu :/ Sretno s bebicama apistograma
*Patience – a minor form of despair, disguised as a virtue.*

Offline jazz333

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski   Lokacija: Dubrovnik
Odg: 3 mrijesta patuljastih ciklida u 2 dana
« Odgovori #8 u: Lipanj 10, 2016, 13:47:37 poslijepodne »
* u dubrovniku :D
*Patience – a minor form of despair, disguised as a virtue.*