Travanj 23, 2024, 16:06:06 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij poceo da smrdi  (Posjeta: 5721 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Akvarij poceo da smrdi
« u: Svibanj 07, 2017, 14:48:59 poslijepodne »
Pozdrav....evo otvorio sam novu temu jer mi treba pomoc....naime vec godinu dana imam akvarij od otprilike 35 litara.....prije sam imao toplovodne ribice a sada hladnovonde .....hranim ih jedan put dnevno sada vitacraft hranom (listicima) za zlatne ribice...mijenjam vodu svakih 7 dana 30%....operem filterske spuzvice te odgusim onu filtersku cijev koja se zagusi pa ne moze izbacivati vodu kroz rupice (ne znam kako strucno da objasnim). U njemu ima 7 ribica sto se vidi na slici...ne znam koje su vrste jer jos sam novi u ovom....nemam biljke unutra samo sljunak i umjetne dekoracije.....moje pitanje je zbog cega se pojavljuje taj smrad koji je kao da je nesto uginulo heh otprilike takav smrad....i napisite mi jos sta mislite o akvariju uopce sto da promijenim itd....da li da mijenjam vodu cesce i na koji nacin...koji preparati za tretiranje...uglavnom sve preporuke su mi dobrodosle....hvala....postavljam sliku akvarija da vidite o cemu govorim....
photo uploading sites free

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2017, 15:58:28 poslijepodne »
pa promijeni ga za neki od barem 200l jer imati 7 hladnovodnih ribetina u 35l je  :dead:
smrad se pojavljuje zato jer taj tvoj filter ne moze bioloski procesuirati sav otpad koji ti ribe naprave. A naprave ga........ i onda sve smrdi i kvaliteta vode je na razini septicke. Uglavnom, imas kombinaciju koja jednostavno ne moze funkcionirati kako treba na duze vrijeme jer par sati nakon sto promijenis vodu ona je opet toliko prljava (bioloski) da je opet za promjenu. Isto kao kao sto soba od 20 kvadrata u kojoj spava 5 ljudi uvijek smrdi.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2017, 21:28:39 poslijepodne »
I izbaci plastiku... pliz...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #3 u: Svibanj 08, 2017, 13:16:24 poslijepodne »
Hvala na odgovorima....pokušat ću nešto da uradim po teom pitanju....malo da se inormiram oko biljaka da ubacim žive biljke u akvarij da napravim pravi ekosustav...

Offline Boti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Križevci
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #4 u: Svibanj 08, 2017, 16:50:58 poslijepodne »
Ako ubaciš živo bilje sa zlatnim ribama mogo bi ostati bez bilja.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk


Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #5 u: Svibanj 08, 2017, 18:53:48 poslijepodne »
Pa sta onda da stavim s njima :)

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #6 u: Svibanj 08, 2017, 20:18:01 poslijepodne »
Jaci filter i 10x veci akvarij :)
diy-audio.com.hr

Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #7 u: Svibanj 09, 2017, 07:07:47 prijepodne »
Pokušat ću  :D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #8 u: Svibanj 10, 2017, 11:33:33 prijepodne »
ako nećeš ništa da diraš i ulažeš onda imaš ovu priču antiseptik radi odlično protiv NH4 koji ti osjetiš  :D :D

ako ne smrdi iza kornjače i kajmana neće ni iza zlatnih :up:

i jedno i drugo istosamo ,marketing drugačiji :)

ps.
pavi američki štih :D :D :D
« Zadnja izmjena: Svibanj 10, 2017, 11:39:50 prijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #9 u: Svibanj 10, 2017, 23:10:35 poslijepodne »
To se stavlja u filter ili se samo ubacuje u vodu? Nisam bas najbolje shvatio sta je to....ako se ubacuje u filter onda bi morao i filter promijeniti sto sam sigurno mislio uciniti....

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #10 u: Svibanj 15, 2017, 16:04:47 poslijepodne »
to što ti je kolega mizerak preporučio
-easy turtle  stavlja se u filter ,(preporučljivo ) i nije nužno da promjeniš filter zbog toga jer par granulica sigurno možeš stisnuti uz ili na spužvu u tvom filteru..a dio možeš i u podlogu/na podlogu(gdje neće biti toliko učinkovite ali če trajati duže..)
a drugi preparat ide u principu u vodu ..

ali jednostavno premala količina vode za tu količinu riba..ili veči  akvarij ili smanji količinu riba!




« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2017, 16:09:24 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #11 u: Svibanj 15, 2017, 16:31:05 poslijepodne »
ovako bih ja napravio , stavi bilje i to koje ribe tvoje NEĆE pojesti ,npr anubiasi svih vrsta(u srednji plan) ,i valisnerija(u zadnji plan)..
obavezno tretiraj vodu onaj dio koji zamjenjuješ sredstvom za tretman vode da bi postala pogodna za akvarij ,sva su dobra ali u tvom slučaju iznimno bih preporučio  ovaj →
https://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.f0a377355e5b449b984f338b125d682a.jbl-biotopol-r-sredstvo-za-kondicioniranje-akvarijske-vode-za-zlatne-ribe-100ml.aspx

naravno barem u poćetku i kasnije povremeno potrebno je nasaditi korisne bakterije,koje razgradjuju dušične spojeve tako da postanu prikladni kao hrana za bilje...

ako me pratiš znači to bi ti bio princip,da sve funkcionira dugoročno..bilje koje sam ti naveo spadaju u najmanje zahtjevne..no ne očekuj da če živjeti dugo baš samo od fekalija!
razmisli o tome da uvečaš litražu (poduplaš!)ili se rješi 4-5 ribica(da dobro si pročitao) ,da se smanji  produkcija izmeta...

dok ne nabaviš to što sam ti napisao ubaci jedno ili oboje od toga što ti je g mizerak napisao da dobiješ na vremenu! i to bi bilo to..

dugoročno stvano razmisli da uzmeš veče staklo/akvarij,duplo veči ili više(!) , jer u manjoj količini vode parametri brzo se mjenjaju i lako i brzo sve pođe po  zlu..

postoji još jedno rješenje ,a toj e da nabaviš(ili napraviš)( vanjski )filter pumpu ..kojem je filtracija tvoje količine vode(i više) nije problem!
(ajd i dodatna bi bila rješenje za povečanje kapaciteta,no estetika i nije baš da obiluješ prostorom u akvariju)

Ako ne poduzmeš baš  ništa,svi znamo kamo to vodi,a očito imaš volje i često mjenjaš vodu kad su ribe još žive,ali to je tlaka tebi ,nije dugoročno dobro ni po ribe,a tlaka ne opušta,a akvaristika bi trebala biti hobby koji opušta,i vjeruj mi sve može biti tako jednostavno i bez tlake,a ekonomično!



« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2017, 16:48:47 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline Dj_Bebi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #12 u: Svibanj 15, 2017, 22:02:52 poslijepodne »
Hvala ljudi puno na odgovorima, stvarno mi puno znači, potrudit ću se odraditi sve korake...svakako sam počeo već tražiti veći akvarij te malo bolji filter od ovoga kojeg već imam, pa ću za početak promijeniti njega te uzeti one preparate što se stavljaju u isti...kad promijenim akvarij nabavit ću i biljke i onda krećemo kako treba ispočetka....P.S. što se tiče vode nju donosim sa prirodnog izvora znači voda izvire iz zemlje, sad ne znam da li je i tu vodu potrebno tretirati preparatima, jer mislim da nije zagađena kao ova iz vodovoda koju ni po koju cijenu nisam ubacivao takvu u akvarij...čak sam i kupovao balone vode hehe :D pa sam stavljao

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #13 u: Svibanj 17, 2017, 20:09:49 poslijepodne »
Dj_Bebi za primjer ja imam 12 zlatnih ribica i 5 koi šarana u svom ribnjaku od 5000 L a ti si uspio u 35 L nagurati 7 zlatnih ribica  :klap: . Sakupi novce za bar 200 L akvarij i napuni ga pravim biljem koje brzo raste tako da ga ribice ne stignu uništiti i nećeš imati problema sa smrdljivom vodom, ribice će biti puno sretnije a i ti sa njima  :up:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #14 u: Svibanj 19, 2017, 11:32:53 prijepodne »
Dj_Bebi za primjer ja imam 12 zlatnih ribica i 5 koi šarana u svom ribnjaku od 5000 L a ti si uspio u 35 L nagurati 7 zlatnih ribica  :klap: . Sakupi novce za bar 200 L akvarij i napuni ga pravim biljem koje brzo raste tako da ga ribice ne stignu uništiti i nećeš imati problema sa smrdljivom vodom, ribice će biti puno sretnije a i ti sa njima  :up:
Ma nije Max pa zlatne mogu i u kuglu..... ;) :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvarij poceo da smrdi
« Odgovori #15 u: Svibanj 19, 2017, 11:33:27 prijepodne »
Dj_Bebi za primjer ja imam 12 zlatnih ribica i 5 koi šarana u svom ribnjaku od 5000 L a ti si uspio u 35 L nagurati 7 zlatnih ribica  :klap: . Sakupi novce za bar 200 L akvarij i napuni ga pravim biljem koje brzo raste tako da ga ribice ne stignu uništiti i nećeš imati problema sa smrdljivom vodom, ribice će biti puno sretnije a i ti sa njima  :up:
Ma nije Max pa zlatne mogu i u kuglu....do jutra . ;) :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica