Travanj 18, 2024, 13:12:32 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: bijela sluz!!  (Posjeta: 3580 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
bijela sluz!!
« u: Kolovoz 17, 2006, 12:11:00 poslijepodne »
ekipa bok! evo ovako:imam malo zbrckanu situaciju glede iguane. Kad sam mu krenula promijeniti vodu pored posude sam vidjela izmet koji mi se nije ucinio bas normalnim. feces je normalne boje i gustoce ali u mokraci sam primjetila znatnu kolicinu nekakve bijele sluzi koja se na par mjesta zgusnula (gotovo do velicine fecesa) eh,sad...ne znam je li vrijeme da pocnem histericno vristat po stanu ili to mozda nije toliki "bauk".Inace tu u gradu ne postoji ni jedan veterinar koji je kompetentan a kamo li strucnjak glede reptila pa bas i nemam nekog izbora ali ako je vrijeme za paniku samo vi recite pa ja lako pocnem vristat.....vec ce me netko cuti ugl...svaki savjet je dobrodosao i hvala unaprijed!!!
pozdrav!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
bijela sluz!!
« Odgovori #1 u: Kolovoz 17, 2006, 12:51:00 poslijepodne »
To mi zvuči kao opis savršeno normalnog fecesa zelene iguane. Iguane zbog načina prehrane (voće i povrće) unose znatno veću količinu vode nego im je potrebna. Taj višak se izlučuje s fecesom u obliku prozirne do bjeličaste sluzi (gmazovski ekvivalent mokraće). Obojena sluz (zelenkasta ili crvenkasto-smeđa) može upućivati na infestaciju probavnog trakta protozoama, ili na probleme s bubrezima. Probaj fotografirati ako si u mogućnosti...

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
bijela sluz!!
« Odgovori #2 u: Kolovoz 17, 2006, 12:53:00 poslijepodne »
tako je! daj fotku tog šita!

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
bijela sluz!!
« Odgovori #3 u: Kolovoz 17, 2006, 13:02:00 poslijepodne »
grupni portret s drekecom!

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
bijela sluz!!
« Odgovori #4 u: Kolovoz 17, 2006, 17:43:00 poslijepodne »
ta prozirna sluz (valjda visak vode) je prozirna i nekako gusta i to je predpostavljam normalno,ali ta cisto bijela sluz dolazi pored fecesa i mokrace.......to me najvise preplasilo pogotovo jer se zgusnula to velicine samog "dreka" pa mi je izgledalo kao feces u bijelom "izdanju" i to prije nisam nikad vidjela.ali ako je to normalno onda ljudi stvarno svaka cast sto ste me umirili
anyway pokusati cu nekog opljackat za digic (jedan vise manje)pa cu vam poslat da vidite
ugl...puno hvala na odg. za fotku cu se potruditi.
pozdrav
P.S. a za grupni portret se lako dogovorimo,ne znam kako ce Mr.drekica bit raspolozen za slikanje

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Dado1231

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
bijela sluz!!
« Odgovori #5 u: Listopad 06, 2006, 18:14:00 poslijepodne »
To ti je sasvim normalan izmet iguane jedino se moras poceti brinuti,ako ti iguana nema stolicu oko 5 dana i vise onda znaci da ima neke interne parazite,ja sam imao tih problema prvo se pojavio gnojni isjedak na podrucju anusa i nije isla van oko tjedan dana,i onda se istovarila ali sve je vrivilo od malih bijelih glistica odvratno,jedva sam ju izljecio,prvo nisam mogao naci veterinara za reptile,pa sam zvao veterinarski fakultet u zagrebu i razgovarao sa nekim profesorom pa me on uputio kod njegovog kolege u osijeku,ordinacija dr,dollitle privatnik ,on mi ju je izljecio ali sam pljunio 420 kn strasno!I rekao mi je sto nisam znao da se i iguanama kao i psima mora davati svakoh 6 mj tableta protiv glista i parazita tako da se sada tog pridrzavam i vise nemam tih problema!
Davor

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
bijela sluz!!
« Odgovori #6 u: Listopad 13, 2006, 19:31:00 poslijepodne »
thanx dado nisam ni ja znala da im se trebaju davati tablete,pitati cu sutra u pet shopu ali sumnjam da ih tu u Zd imaju....malo su (ne)opskrbljeni
iako mi se cinio da je sad sve ok,dobila sam jos jednu iguanicu ali na cuvanje,starija je od mog jednu godinu a upola je manja i tanja od njega a on ima tek 6 mjeseci...to mi je cudno pravilno je hranjena,zivi u adekvatnim uvijetima.....mah.....cudne bestije

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most