Travanj 19, 2024, 07:39:56 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Filter Bauhaus...  (Posjeta: 920 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aanci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
Filter Bauhaus...
« u: Studeni 03, 2005, 13:07:00 poslijepodne »


Akvarij mi je star dva mjeseca... onaj iz Bauhausa (60l)... s njim sam dobila onaj obični filter sa spužvicom... U akvariju imam 5 zebrica, 2 gupija, 1 šverta, 3 ancistrusa, 4 moliya i 2 coriya... i ima dosta biljaka koje super napreduju (neke brže,a neke sporije)... Sad me zanima je li dosta taj filter ili bi mi preporučili nekakvu bolju filtraciju... i zanima me koliko često čistite filter? Ja svakih tjedan do dva kada mijenjam vodu isperem spužvicu iz filtera u vodi koju sam izvadila iz akvarija...





I još nešto... taj filter ima onu cjevčicu koja viri van vode, i može se namjestiti da filter izbacuje i vodu i zrak... jel to kao nekakva zračna pumpa?


Zagreb/Jarun

Offline lula

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1475
Filter Bauhaus...
« Odgovori #1 u: Studeni 03, 2005, 13:59:00 poslijepodne »


Miješa vodu i zrak. Mislim da se da i regulirati količina zraka.


Ako ti stane u taj filter da malo smanjiš spužvicu i da staviš par kuglica Siporaxa ili green-x. Da ima koliko toliko bio filtraciju.
Varaždin / Hrvatska

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
Filter Bauhaus...
« Odgovori #2 u: Studeni 03, 2005, 14:31:00 poslijepodne »
ja isto imam 1 taj iz bauhausa....i dobro kaže Lula, stavi nekakvu biološku filtraciju....ja sam u nedostatku drugog prepolovio kockicu() aktivnog ugljena za rekord 60 i stavio u filter tako da sam stisnuo onu plavu spužvicu i nagurao do one plastike gdje je ulaz vode ...bar nešto....
Srednjaci/Zagreb


Offline aanci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
Filter Bauhaus...
« Odgovori #3 u: Studeni 04, 2005, 07:53:00 prijepodne »


Kužim... Znači to će mi biti dovoljno da poboljšam filtraciju? Znači u doljnji dio filtera stavim spužvicu, a u gornji dio kuglice?


Pitanje za malog akvaristu... ne znam koje ribice držiš u svome akvariju, ali me zanima jel ti skroz smanjenprotok vodeili nije?


Za Lulu... da, može se regulirati količina zraka... samo me zanima je li potrebno to uključiti ili ne?
Zagreb/Jarun