Ožujak 19, 2024, 05:22:24 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače  (Posjeta: 8325 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« u: Studeni 15, 2011, 18:16:27 poslijepodne »
Pozz svima
Na ovom forumu već je otvorena tema "uzgoj brašnara" gdje je baš dobro opisano kako uzgojiti iste  :up:
Zanima me da li netko možda zna mogu li se i kišne gliste uzgojiti doma, npr u tegli sa cvijećem na sobnoj temperaturi

Kako su i crvi i gliste dosta bogati proteinima i ne daju se kornjači previše često,
mislim da bi kad bi se moglo tako uzgojiti gliste bilo dosta praktično, pri ruci i ok količina


Ne da mi se guglat o glistama, pa ako netko zna...
 
 
 8)

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2011, 19:35:31 poslijepodne »
Domace kisne gliste ne, jer se ne mogu drzati na malom prostoru i potrebne su im nize temperature. Za tako nesto bi bile dobre kalifornijske gliste. Kako napraviti malu kutiju sa glistama i kontakt za nabavu imas ovdje: LINK. Međutim drzati kutiju punu trule hrane, glista i ostalih bestija sto se nakote u trulezi i vlazi nije bas za svakoga, i nije najsretnije drzati u prostoru gdje ljudi borave. Eventualno na balkonu, u podrumu, garazi...naravno najbolje u vrtu.

A realno gledano hraniti kornjacu sa glistama je prirodnije, zdravije i manje stetno nego sa mesom. Vani hobisti jako cesto hrane kornjace sa tim glistama i one se prodaju bas u svrhu prehrane kucnih ljubimaca. Na nekoliko mjesta u literaturi sam procitao da gliste ne prenose zarazne bolesti, ali bi ti svejedno preporucio da nakon par tjedana hranjenja kornjace sa tek nabavljenim leglom glista napravis parazitolosku pretragu kod veterinara.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Odg: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« Odgovori #2 u: Studeni 16, 2011, 19:57:28 poslijepodne »
Hvala na odgovoru :)
Stekla sam iz ovoga dojam otprilike što je to uzgajanje glista.
Zanimljivo je ali sigurno znam da ne bih tako puno glista htjela držati i hraniti svaki dan,
mislila sam da se mogu kišne i da im ne treba svaki dan davati hranu, da si one same uzmu iz zemlje trulo lišće ili sl...

Puno je jednostavnije izgleda uzeti kišne gliste izvana u doba godine i po kiši kada ih ima

Ali super link, hvala,
Tko ima više kornjača i podrum njemu bi se svakako isplatilo ovako nešto  :up:

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2011, 22:55:57 poslijepodne »
Vec godinama uzgajam zivu hranu za svoje zivotinje sve od gupija, puzeva, kozica pa do fobasa, brasnjara, zohara, a nedavno sam krenuo sa glistama i baburama. I od svih tih bestija glisnjak je bio najgadniji i najsmrdljiviji. Pocetnu koloniju glista sam nabavio od covjeka iz vrta i unutra je bilo svega i svacega. Drzao sam ih u podrumu gdje nikom ne smetaju, ali kad to otvoris doslovce ne znas sta ce ti skocit van :D Na kraju sam vecinu glista dao kao hranu i prestao hraniti glisnjak da se pocisti. Za par mjeseci cu ga opet aktivirati pa ce se nove gliste izleci iz preostalih jaja u podlozi. Nadam boljem i ciscem pocetku, iako glisnjak pun svega i svacega je potpuno normalna stvar.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Odg: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« Odgovori #4 u: Studeni 21, 2011, 17:42:03 poslijepodne »
Uf, kad sve ovo pročitam sve mi je dalja ideja o uzgajanju glista...
Još bi mogla gledat gliste i koju bubu ali trulež da mora bit, to mi se neće...
Mislim si nekako da nije baš preporučljivo za zdravlje to s truleži  :o
To  mi govori evolucijski stečena gadljivost  :D

Offline SuperMario123

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški  
Odg: Uzgoj kišnih glista i/ili crvi za prehranu kornjače
« Odgovori #5 u: Srpanj 10, 2018, 14:12:30 poslijepodne »
zanima me kako najlakše kod kuće uzgajati ili bar održavati na životu kišne gliste jer su mi one potrebne za ribolov. ako netko zna ili vec to radio slobodno se javi!!!