Ožujak 19, 2024, 10:54:10 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Rasvjeta za 60 litara  (Posjeta: 5599 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marojica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 158
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dubrovnik, Mokosica
Rasvjeta za 60 litara
« u: Ožujak 05, 2018, 00:15:56 prijepodne »
Vracam se u akvarijske vode nakon duzeg vremena selidbi i vidim da su LEDice poprilicno uzele maha. :)

Mali akvarij od nekih 60 litara DxSxV: 61x31x42 je ostao bez poklopca. U njemu su prije bile 3x15w T8 cijevi, ali sada u akvariju nece biti nikakve zahtjevne biljke pa mi toliko svjetla svakako ne treba.

Gledam po Ebayu ima dosta overhead LED rasvjete pa vas molim za savjet.

Mislite li da bi nesto od ovog moglo biti dovoljno za manje/srednje zahtjevne biljke u prije navedenom akvariju:

https://www.ebay.co.uk/itm/30-80cm-24-36-48-LED-5730-Aquarium-Fish-Tank-Light-Full-Spectrum-Over-Head-Lamp/142386667042?hash=item2126e81e22:m:mFUI59nBfBVUN094GuEt_vw

https://www.ebay.co.uk/itm/12-24W-Aquarium-LED-Light-Overhead-Fish-Tank-Water-Plant-Grow-in-Tank-Lighting/152919355100?hash=item239ab42edc:m:mcLKKbJDrAupNFbQqpcJz2Q


Hvala ljudi.  :)
FBI - Riboobavještajci :ninja:
Odjel interkontinetalno meduoceanskih poslova

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Rasvjeta za 60 litara
« Odgovori #1 u: Ožujak 05, 2018, 16:08:57 poslijepodne »
Nekako druga opcija zbog 6500K...

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: Rasvjeta za 60 litara
« Odgovori #2 u: Ožujak 05, 2018, 18:45:58 poslijepodne »
Ja u 60l imam 5730 1m/120 led traku... Unutra je izmmiksano 60 ledica cool white i 60 ledica warm white
Prezadovoljan sam.. Rastu mi sve biljke kako treba, cak je rotala iz pocetka imala intenzivno crvenu boju.. Sad su malo izbubile na snazi nakon 6 mj rada... Al sve biljke rastu vrhunski

Ovaj prvi tvoj ima premalo ledica i mislim da je preslab za ikakve biljke
A ovaj drugi trebo bi uzet minimalno ovaj 400C ako sam ja dobro prebrojo ledice na ovoj slici: http://www.indianaquarium.com/Aquarium-Lighting/Sunsun-ADE-400C-Planted-Aquarium-LED-Light-id-3308768.html

S led rasvjetom je fora da uvijek treba bit veci broj lumena nego na primjer kod T5 rasvjete i ostalih rasvjeta
Jer kod ledica imas svjetlost iz vise manjih izvora i uvijek je to slabije nego zarulje i tako te ostale sijalice

Sent from my LG-H990 using Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4040
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Rasvjeta za 60 litara
« Odgovori #3 u: Ožujak 05, 2018, 19:47:03 poslijepodne »
S led rasvjetom je fora da uvijek treba bit veci broj lumena nego na primjer kod T5 rasvjete i ostalih rasvjeta
Jer kod ledica imas svjetlost iz vise manjih izvora i uvijek je to slabije nego zarulje i tako te ostale sijalice
naravno da ovo nije tocno. Lumeni su lumeni iako bi najprecznije bilo da znamo PAR ali mislim da si nitko ne moze to priustiti doma.
Uglavnom, LED sa X lumena je uvijek jaci odnosno ima veci PAR nego T5 koji te lumene razbacuje pod kutem od 360 dok je kod LEDa to uvijek daleko manje.

E sad, to je mozda fora kod ovakvih kineza koji kostaju manje nego 1 T5 lampa i nemaju bas nikakve podatke o lumenima a i ono kaj imaju je upitno no kod LED rasvjete sa imenom i prezimenom koja nesto i kosta to nikako nije istina. Ja sam 3x54 T6 zamijenio sa juwel 54W LED konzolom koja ne radi na 100%.

Offline marojica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 158
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dubrovnik, Mokosica
Odg: Rasvjeta za 60 litara
« Odgovori #4 u: Ožujak 05, 2018, 22:50:49 poslijepodne »
Hvala ljudi na odgovorima.

Ako imate kakve preporuke za hang on rasvjetu neke provjerene marke, slobodno nabacite link. :)

Lako bi bilo da imam poklopac u koji mogu nesto ubaciti...
FBI - Riboobavještajci :ninja:
Odjel interkontinetalno meduoceanskih poslova