Ožujak 19, 2024, 11:32:26 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Sjekirice. Sumnjam na parazite. Molim pomoć iskusnijih akvarista  (Posjeta: 1626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Sjekirice. Sumnjam na parazite. Molim pomoć iskusnijih akvarista
« u: Siječanj 27, 2018, 09:48:12 prijepodne »
Pozdrav
U akvariju imam 11 sjekirica već godinama i 8 rhodostomusa. Nedavnom kupnjom još 10 tak rhodostomusa u akvariju se pojavio vjerojatno od stresa novih riba ich koji sam tretiro sa serinim antibiotikom i uspješno izlječio 90% riba. Ich se prenio na dvije tri moje stare tetre od koje su sve izlječene žive i zdrave, a nažalost ich je zahvatio nekoliko sjekiraca od kojih je jedna uginula kao i novi rhodostomusi 3-4 komada koja su također uginula. Pošto nisam siguran i nisam obraćo detaljnu pažnju na sjekirice i nadam se da je to normalno stanje kod sjekirica zbog unosa hrane( nadutost it.) ili čisto njezino genetsko prirodno stanje tješim se da se ne radi o parazitima, bolest škrga itd. i da mi ostale sjekirice neće redom ugibati jedna za drugom. Nisam 100 posto siguran ali bojim se da se to crvenilo polako prenosi na druge sjekirice. Duboko se nadam da se varam. Molim pomoć iskusnijih akvarista ako može prosuditi na temelju mojih slika.