Ožujak 19, 2024, 05:55:27 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Stream ili wave  (Posjeta: 1299 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Stream ili wave
« u: Ožujak 05, 2017, 20:04:10 poslijepodne »
Znaci na 250l akvarija jel bolje recimo stavit 2 x Sicce XStream 3500 l/h ili jedan wave maker tipa BLAU Wave Motion 8000 DC?

cijenom su tu negdje al jedni govore da je bolje samo stream jer navodno wave maker samo ljulja vodu dok stream mogu riktat kak hocu. cim vise citam to sam luđi i neodlucniji koje uzet

da cujem preporuke

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Stream ili wave
« Odgovori #1 u: Ožujak 05, 2017, 21:30:25 poslijepodne »
Pa naravno da je bolje dvije manje nego jedna velika.
Wave ljulja vodu kao cjelinu. Odnosno pomiče vodu sa mjesta do kojih stream nemože doći, samim time ne mješa vodu.
Vjerujem da Blau ima puls mod, pa tako uz puhanje dobiješ i ljuljanje, ali samo u jednom smjeru !
Prava stvar koja nije za Hrvatski đep je staviti četiri pumpe da pušu jedna za drugom (spojene na kontrole) + ljuljanje.

Ja bi stavio stream lijevo i stream desno da pušu naizmjenično jedna prema drugoj.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Stream ili wave
« Odgovori #2 u: Ožujak 06, 2017, 09:37:31 prijepodne »
Mislim da si se ovdje malo nespretno izrazio (barem koliko te ekipa po facebooku shvatila) pa treba definirati:
wavebox - radi valove i samo to. pretpostavljam da na ovo nisi mislio
wavemaker - pod ovim vjerojatno misliš na pumpe tipa spomenutog blau, pa jebao itd itd koje imaju različite modove
stream pumpa bez kontrolera.

Dakle, ovisno o tome što će biti u akvariju trebat će ti kao što i sam znaš manje ili više protoka i to ćeš sigurno bolje postić s pumpom koja ima kontroler. Također stoji da će 2 pumpe napraviti više nego jedna. Tom logikom 2 upravljive pumpe manjeg protoka su bolje od jedne većeg. :) Ujedno je to i najskuplja opcija.

Osobno, ne volim valove ni u kojem obliku, ne vidim smisao jer se samo koralji ljuljaju lijevo desno a čestice se jedva gibaju po akvariju. Možda sam samo ja lud.
Kod sebe imam upaljen random mode i s tim sam najzadovoljniji.
diy-audio.com.hr