Ožujak 19, 2024, 11:32:08 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Promjena RO membrane  (Posjeta: 11933 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #75 u: Veljača 12, 2017, 00:18:20 prijepodne »
Takodjer ispirem membranu na RO kao većina tu. Sad koliko to koristi nemam pojam jer nemam TDS. Koji mi mozete preporuciti? Je off-topic, ali bilo je vise off-topic poruka od ove pa se nadam da necete zamjeriti :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #76 u: Veljača 12, 2017, 01:09:57 prijepodne »
Prosurfaj na ebayu obične kineske po oko 20 USD/EUR. Imam takvog, vjerujem mu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #77 u: Veljača 12, 2017, 12:09:40 poslijepodne »
Ruki, prošao sam jako puno tekstova različitih brendova koji preporučuju ispiranje membrane ( ne čiščenje već ispiranje) ! Znači taj postupak samo pozitivno djeluje na membranu i produžuje joj vijek trajanja što ne znaći da ako tvoja RO  prije ispiranja daje 30 da će nakon ispiranja davati 25 ! To je proces kojim produžujemo vijek trajanja membrane u nama dobroj zoni za korištenje! (onima kojima treba kemijsko- fizijsko pojašnjenje neka googlaju! )Naišao sam na puno britanskih brendova dok sam googlao RO za sebe koji rade RO za pranje staklenih fasada i izlaz im je nula( tako tvrde) a veličina same RO nije ništa veći od standardnih kućnih jedinica , no cijena je nešto viša ! Kako renta piše ima na ebay i jednako su dobri kao i oni europski brendovi jer ti isti se rade na istoj traci u Kini samo na izlazu sa trake dobe drugo kučište ili naljepnicu a onda koštaju 10-20$ više


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #78 u: Veljača 12, 2017, 19:41:18 poslijepodne »
Ma redovito ja ispirem membranu. Pogotovo jer relativno malo vode radim pa u nadi da barem koliko-toliko sacuvam membranu. Hvala vam za savjet za tds metar! :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Dolpich

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #79 u: Veljača 12, 2017, 20:07:40 poslijepodne »
Koristim puratek osmozu koja ima neki ventil za ispiranje i koristim ga jedanput tjedno kad ga je proizvođač već ugradio.
Prije sam imao neku kinesku osmozu koja nije imala sistem za ispiranje. Sad mi je žao što nisam nikad mjerio tds, a mijenjao sam je jer je premalo vode radila.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #80 u: Veljača 12, 2017, 21:55:13 poslijepodne »
Osmoza koju sam ja zamjenio novom nije imala loši tds ( bio je u podnošljivim granicama) već sam primjetio da je padala ukupna dnevna količina vode, a povečavala se otpadna. To mi je bio signal da je pri kraju !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #81 u: Veljača 12, 2017, 22:04:57 poslijepodne »
Osmoza koju sam ja zamjenio novom nije imala loši tds ( bio je u podnošljivim granicama) već sam primjetio da je padala ukupna dnevna količina vode, a povečavala se otpadna. To mi je bio signal da je pri kraju !


Sent from my iPhone using Tapatalk

tak je sad moja, slabo kaplje a kaze 30tds-a, vjerovatno je do membrane, idealno vrijeme za narucit s ebaya drugu

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #82 u: Veljača 13, 2017, 10:52:33 prijepodne »
Zarkec, nema nikakvog problema, dapače!
Miza, potraži pomoć- vjeruj potrebna ti je !


Sent from my iPhone using Tapatalk

jesam Miki,rekli su mi da se ne družim s tobom ;)

jer ak te pitam konkretno pitanje ti se uzrujaš,a rujan je još daleko... :down:


život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #83 u: Veljača 13, 2017, 10:54:02 prijepodne »
Btw.
nikada nisam prao osmozu (membranu)koju sam koristio JBL ,niti je proizvođač to predvidio(valjda zna zašto) valjda....

membrane su trajale po 2-4 godina,a da ne pređu u tom periodu nakon 2 god. do 11ppm,za 3-4 god. 17-22 ppm. ovisi kako kod kojeg imaoca iste...

No svi pišu o membrani,smoli... niko ne piše o sedimentu i AU kada i kako njega mijenja....
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #84 u: Veljača 13, 2017, 11:25:00 prijepodne »
A ovo što bajni kolega preporučuje za TDS metar da su isti  Kineski i ovi za EU,Sad.. mogu samo reći da mi je jasno zašto se pijeni :klap: :klap:
To da je isto ostavi za sebe,ne znam od kud ti naum da je isto i kako možeš takve nebuloze "prodavati" ljudima,jer ako ti smatraš da je isto kupuj,ali od kud savjetovati!!!

Ti ko da si savjetnik kod predsjednice :roll:


samo sam jednom popustio, kupovao Ph kontroler imam Milwoki svoj odličan radio preko 8 god.(prodan dalje i radi dalje),ali mi trebao još jedan za održavanja!
isto tako i TDS nedavno-ošo na oglasniku za 20€ polovni nakon 6 god.(nije Kina)..o tom i o kvaliteti i istim stvarima

svojedobno dobar kolega kaže ma kupi isti sa ebay za cca 15$,(Ph coppy paste Milwoki)..OK kupim stiglo smeče,prvo što sam kod kalibracije primjetio da šaraf unutra ne možeš ravno dosegnuti,već u koso,ok ajd reko nije to tolko bitno,nakon nekoliko testiranja podivljao i više se nije mogloo kalibrirati,a niti mjeriti sa njime!

dakle znajuči da je Kina govno od proizvoda,dvaput sam se nasanjko prvi puta sa Jebao  pumpom,drugi puta sa ovim ph metrom -?

I to nakon 5-6 godina što sam rekao da nema šanse da ikad  kupim bilo što Kinesko za akvarijske potrebe,ali poslušo frendove.. ;)

Oba dva znaju koji su  ;)

Tako da ja ne znam od kuda potječu ljudi sve je isto,ali jako dobro znam kako žive i u čemu sve ne uživaju -? ;)

Po tebi Dudo,je isto npr Toyota,makita,Honda,Toshiba kao i songyoung,ferm,FW,samsung....čak se Kine ni ne mogu dotaknuti u ovom segmentu....

Stvarno ako tako razmišljaš,a znaš da razmišljaš jer se sjetio od kud te pere ova "igra"


ali vjerojatno su te ponukale ovakve teme i moji odgovori u kojima je očito da si daleko od doma!

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=103468.msg937488#msg937488
 a ovdje si debitirao
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=103260.msg936153#msg936153

u svakom slučaju nemam ništa protiv tvog razmišljanja,ne znam što si završio ni što radiš,ali nemoj gurat drugom čušpajz u usta kad vidiš da dosta ljudi voli odojka,janjetinu i slična jela :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #85 u: Veljača 13, 2017, 11:56:17 prijepodne »

membrane su trajale po 2-4 godina,a da ne pređu u tom periodu nakon 2 god. do 11ppm,za 3-4 god. 17-22 ppm. ovisi kako kod kojeg imaoca iste...

No svi pišu o membrani,smoli... niko ne piše o sedimentu i AU kada i kako njega mijenja....

koliko ja vidim svugdje govore da za nekih 6-8 mj bi trebalo promijenit ih al ja mislim da sad to opet ovisi koliko se aparat koristi pa ni sam nisam siguran kad bi to tocno trebalo promijenit

moje je misljenje da ako se koristi malo vode, recimo osobno meni bude trebalo mozda maksimalno 30-40l, 20 za promjenu i nemogu odredit jos za sad koliko za dolijat radi ishlapljene vode al ajmo reci da je ovo okvirno i na ovo moje ako se ne varam sediment i AU bi trebali izdrzat barem godinu dana ili se varam

kak opce znati da ih treba promijenit?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #86 u: Veljača 13, 2017, 12:37:48 poslijepodne »
Najtocnije bi bilo po tom koliko l vode je proslo kroz filtere. Mnogi proizvodaci i stave koliko litara njihov ugljen moze profiltrirat npr. Postoje u granulama, bloku.. Iako to opet sve odprilike jer voda nije ista svuda, koliko klora i cega sve stave. Sediment filter se moze barometrom kontrolirat, vidi se kad pritisak padne. Ali po meni najbolje mjenjat godisnje kako se i preporuca.
-Normalno da nije isti kinez proizvod ili renomirani za 5x vecu cijenu, samo mi u hr nemamo previse kn i nije sve za svakog. Onda mozda bolje jeftino pa da promjenim svaki 8-12mj nego skupi pa da ga necu mjenjat duzi period od tog.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #87 u: Veljača 13, 2017, 12:38:19 poslijepodne »
Malki,Stomed....
dobro si rekao svi pišu 6-8 mj. e sad dali je vezano sa potrošnjom vode,relativno pitanje to nitko nije nigdje napisao od proizvoda kojeg sam ja imao...ali idem logikom

AU mi je također enigma 6 mj. jer ako znamo da AU u filteru odradi svojih 10-15 dana u aktivnoj formi i onda je bez namjene u tom smislu dalje..

Sediment je druga priča,to je mikronski filter(obično kokos vlakna ) i sl. i njega zaista bi mogli mijenjati po potrošnji ili po subjektivnoj prosudbi,ali uvijek je onaj ali membrana u pravilu košta 3-5 puta više od ova dva predfiltera...a sediment ju čuva mehanički -?

Ja sam uvijek mijenjao ova dva 6-8 mjeseci..
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #88 u: Veljača 13, 2017, 12:42:50 poslijepodne »
Ovo za ugljen mozda vise vazi za tank? Pore se prije zacepe, organski otpad se nakupi po povrsini?

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #89 u: Veljača 13, 2017, 12:45:37 poslijepodne »
Sada te Mizarek zadnji puta pristojno upozoravam da prestaneš vrijeđati i podcjenjivati kako mene, a tako i bilo koga drugoga ubuduće na ovom forumu!

Nitko nije ovdje naivan i svi dobro isčitavaju tvoj cinizam i podcjenjivanje iza tvojih "bezazlenih" izraza ! Ono što me još više ohrabruje je to da sam tokom vikenda imao desetine telefonskih poziva (lako provjerljivo) i isto toliko  kontakata preko društvenih mreža gdje me ljudi potpuno podržavaju i razumiju što sam pisao, kako u ovoj tako i u drugim temama koje sam bio naveo kao tema KIT 1,2,3,4  koju si ti danas ponovo postavio u linku kako bi izvrgnuo cijeli kontekst i opravdao svoje bezobrazno ponašanje pod izgovorom da ja tebe napadam ili što već ??! Tvoji izrazi popu : bajni kolega,pjeniš,laprdaš i slično govore samo o tvom kučnom odgoju i narcisoidnosti koju neznaš obuzdati i taj tvoj ego koji te prati ja,ja,ja,ja i samo ja može proći ALI samo u tvoja 4 zida i tvojem privatnom okruženju, no ovo je društvena mreža koja ima svoja pravila! Ukoliko se ne možeš obuzdati i pridržavati se pravila tada ti kažem ponovo da imaš problem i potraži pomoć ILI napusti ovaj forum! Nikome nije ugodno čitati ovakve tekstove jer ovo je forum na kojemu se ljudi nadopunjuju svojim znanjem ili neznanjem kojega nadopunjuju, a oni koji žele,moraju uvijek biti u pravu i iznad svih uvijek imaju mogučnost pokrenuti neki svoj forum,stranicu ili slično i okupitioko sebe istomišljenike! 
Koliko nemaš mjere u provociranju i podbadanju pokazuje i tvoja privatna poruka koja se odnosi na moj oglas koji sam objavio gdje prodajem cipele! Tvoje nazovimo šale nisu šale već smišljene provokacije samo neznam po kojoj logici si daješ za pravo da se prema nekome tako ponašaš a da ne misliš da nebi mogao biti zbog istog sankcioniran??!
Napisati ovo a to se lako iz teksta iznad da raspoznati da se odnosi na mene je fakat jadno po tebe !
  c/p
Tako da ja ne znam od kuda potječu ljudi sve je isto,ali jako dobro znam kako žive i u čemu sve ne uživaju -? ;)
postavljam ti pitanje od kuda ti znaš od kuda ja potićem i kako znaš kako ja živim i u čemu ja sve ne uživam ?!  Jesi li ti svjestan što pišeš ??!
Zamolit ću te sad ovako javno !
Ne obračaj mi se više ni na koji naćin PP,forum,privat telefon ništa i molim te ako se nađemo na istoj strani ulice  pređi na drugu stranu iste ! OK ?!

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #90 u: Veljača 13, 2017, 12:53:00 poslijepodne »
Bas da se nekome da zezat time vjerojatno bi mogao testirat klor(neznam koliko su akvaristicki testovi precizni za Cl?) , nakon odredene lizraze izmjerit dali i koliko ga propusta, posto je ugljen prefilteru to glavna namjena, da klor neide na membranu

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #91 u: Veljača 13, 2017, 12:57:39 poslijepodne »
Prvo vidim imaš velika muda samo ne vidim ko ti ih nosi,ali valjda ti znaš mene zaboli ona stvar za tebe-dobro!
Nemoj mi se obračat sa upozorenjima  i prijetit s visoka jer me i za taj dio zaboli  8)
Zašto -saznaj  ;)

a što se tiče cipela i oglasa ti si fakat u banani ..znam da si na bolovanju kako kažeš več duže vrijeme(samo izgleda nije samo kičma) -?
Sad ga ja objavim da vidimo u čemu je problem :(

citiram pa neka ljudi prosude
Tamno smeđe boje, potpuno nove - nikad nošene,orginal nisu kopija, broj 41.5
Za cijenu se može još malo pregovarati :)

miza
Dudo jel to za Muže il Hanume ?!
jebate br. vuče na muško,a model na žensko :D

kaj je od tog dva u igri...nije da trebam ali gledam,nikad ne znaš kaj se da iskombinirat ;)


nego jesi ti počeo sa hiperkoralom i što kaže situacija?

evo to je pitanje za oglas ali ti nisi odgovorio ništa :klap: :klap:
Ja nisam stručnjak za cipele,pa pitam,ali ti si jako neurozan!!!
Prvo ako če neko prekinuti ovu priču nisi ti več admini što se slažem,a ti se okupljaj i imaj potporu čiju god želiš-no to govori o tebi u kakvom si momentalnom stanju!

I na kraju krajeva ja nikad ne zovem tebe jer te ne trebam ,ti zoveš mene jer ti očito si trebao mene ;) :D :D :down:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #92 u: Veljača 13, 2017, 13:20:44 poslijepodne »
Sada te Mizarek zadnji puta pristojno upozoravam da prestaneš vrijeđati i podcjenjivati kako mene, a tako i bilo koga drugoga ubuduće na ovom forumu!

 pristojno upozoravam da prestaneš vrijeđati .....

postavljam ti pitanje od kuda ti znaš od kuda ja potićem i kako znaš kako ja živim i u čemu ja sve ne uživam ?!  Jesi li ti svjestan što pišeš ??!
imaš li odgovor na ove svoje tvrdnje ???

Zamolit ću te sad ovako javno !
Zamolit ću te sad ovako javno !

Ne obračaj mi se više ni na koji naćin PP,forum,privat telefon ništa i molim te ako se nađemo na istoj strani ulice  pređi na drugu stranu iste ! OK ?!
točno tako ne želim biti u tvojoj prisutnosti ni na koji način tako ni na ulici jer je to jedino mjesto gdje se možemo ubuduće sresti, maknut ću se ja ako vidim na vrijeme nije mi to problem !
zvao sam na postavljen oglas kao i svi drugi i nisam bio niti bezobrazan niti sam provocirao! Ukoliko taj oglas nije bio namjenjen i za mene trebao si to napisati i ja ne bi zvao ! Tvrdnja da ja trebam tebe ?! Molim te !!! Tvoj odgovor na moj oglas je bio nastavak NAKON svih tvojih bezobraznih upadica i podbadanja! Da si takav odgovor napisao bilo kada prije svog ponašanja u ovoj temi ne bi uzeo za zlo , no ovo je ssamo nastavak tvojeg provociranja! Ljepo sam ti napisao da ljudi nisu glupi i vide kako se ponašaš! Boli li tebe ili ne ponavljam nije moj problem niti se time želim baviti također niti imam šta o tebi sazati, SVE SI SAM O SEBI ovdje napisao
Ispričavam se svima koji su ne svojom voljom bili prisiljeni pratiti ovakvo pisanje u ovoj temi, no kako vidim provokacije od strane Mizareka neće prestati pa ću se jednostavno povući iz ove teme kako ova tema o osmozi ne bi završila još gore nego što sada je !
Lp, Dubravko

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #93 u: Veljača 13, 2017, 14:04:17 poslijepodne »
ovo je tema o svemu samo ne o osmozi pa sad.....  :punch: :D
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #94 u: Veljača 13, 2017, 15:38:22 poslijepodne »
Majko moja...