Ožujak 19, 2024, 06:30:19 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Promjena RO membrane  (Posjeta: 11930 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #50 u: Veljača 10, 2017, 13:53:25 poslijepodne »
jer membrane koje sam u životu koristio imale su striktno pokazan smjer kretanja vode da bi skidale GH,u protivnom sjedi 1 :D :D

evo ovdje se spominje nekakav
a opciono mogu se dodati CIP sistem za pranje odnosno neka vrsta doziranja hemikalija za produžavanje radnog veka samih membrana.
 
dakle produženje vijeka trajanja,ne i čiščenja ako dobro čitam?

evo par slika koje možda pomognu u poimanju i shvačanju rada memabrana,a ovdje je jedan adekvatan školski link..
http://repozitorij.fsb.hr/396/1/13_11_2008_BorisCrnobrnja.pdf
studiro ali o samoj obnovi i čiščenju membrane u smislu koju je naveo Dudo ni traga ....


na kraju krajeva VONTRON je najčešča membrana na cheep osmozama-proguglajte i saznajte više o o istoj..
najbolje što je plava kao i ona sa zapadne obale ;)

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #51 u: Veljača 10, 2017, 14:05:04 poslijepodne »
Dudo po čemu ti misliš da si meta pa ti jedini daješ smjernice što i kako,dakle nisi meta več sugovornik...ne kužim zašto se osječaš napdnut -?
Ili znaš....no ne ulazim .....ja samo odgovaram na nelogičnosti..ali reko možda se što promijenilo u 30-ak i kusur godina :D :D
a ti uživaš :up:

samo ne vidim na čemu  -?

nego samo da odgovorim na qoutanje...
ti si ovo napisao neposredno na ovo citiram

vidim već su neki odgovorili na pitanje i da treba ju ispirati jer na taj način ćeš joj produžiti vijek trajanja što god neki tvrdili da to nije potrebno!
oprosti ali na koji vijek trajanja si ti mislio,meni je GH ili ti ga ppm bitan!
 Takvi u 99% slučajeva nakon par godina prodaju svoje RO  i nabavljaju nove jer znaju da je vijek pri kraju!
evo to si to napisao...mislio sam da ide mene Žarko-Miza post!!
 Moja RO se sama ispire nakon određenog broja litara prerađene vode - čini mi se cca 150 litara, a kako trošim puno RO vode to je često!
kaj to treba značit pereš ju onak ko kad se hanuma podpere....ajmo bit decidiraniji...
Imao sam tj. još uvijek je imam obješenu u garaži o klin osomzu koja je koštala cca 150€ francuski brend - USA membrana i bio sam zadovoljan s njom, no odustao sam od nabavke iste u tom rangu jer su takve osmoze naj skuplje ukoliko trošiš puno vode, omjer 1:4 ! Nabavio sam RO koji šiba cca 1200 litara na dan i omjer otpad-korisna je 1:1 i to je ono što ju čini jeftinom na duge staze! Izračunaj koliko na ovim za 100€ imaš otpada tj koliko košta bačena voda kroz kratko vrijeme imaš za onu koja ima omjer 1:1 a ove za 100€ nerijetko im je omjer 1:5 i više iako će se sad naći neki koji će tvrditi da nije tako, no vjeruj mi što duže radi otpad je veći. Treba tražiti po netu i biti uporan te se može naći ovakve kao moja za 300-400€ i miran si do daljnjeg

ovo neču ni komentirati to ne smije biti poruka,več tvoje mišljenje....no ovo je forum pa hajmo..


i na kraju fakat mi nije jasno zakaj si neurozan,ja bar ne znam a i to si spomenuo....ne kužim..

pa nisi valjda radi mene ?!
i zakaj?
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #52 u: Veljača 10, 2017, 14:26:20 poslijepodne »
Miza šta ti izvodiš??!!!! Šta ne smije biti poruka, već moje mišljenje ??! O kakvim porukama ti ovdje lupaš??  Šta sam ja napisao da treba vagati da li spada u poruke ili mišljenje? Pitam te kakve ti poruke stalno šalješ i ne možeš odoljeti da se na nečiji post ne nadovežeš sa nekoliko njih?! Citiraš moj dio teksta gdje pišem :sama se ispire - da bi ti poslje komentirao kad se hanuma podpere ??! Daj objasni svoje postove?! Pišeš mi da sam neurozan ?! Nisam, samo vidim da se ponašaš nedoraslo jer smješno sigurno nije! Loviti se na dio teksta koji sam napisao i onda tumačiš kako se to ticalo tebe i Žarka???! Ukolikosi se prepoznao u tome ja tu nemogu ništa, ALI PONAVLJAM kao šta sam pisao u jednom drugom postu gdje si isto ovako pikao JA KAD NA NEKOG MISLIM ONDA NAPIŠEM IME I PREZIME,A NE PSEUDONIME ILI OSTAVIM TEKST U "ZRAKU" da drugi misle šta je pisac htio reći! Ono što vidim je da svaku temu u kojoj sudjelujem uspiješ oterati u off topic! Čestitam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #53 u: Veljača 10, 2017, 15:05:29 poslijepodne »
sorry Dudo upravo bio sa Žaretom na pivkanu,a vidim tebi žuč ispada ...ne kužim ni ja tebe...

ČINJENICA
je da nemaš kaj ispirat osmozu i da radi toga ne buš imal niš manje ppm na izlazu -to je za one koji nisu u igri ;) ;) ne znaju o čem se priča

to je po meni samo marketinško navlačenje kupaca na svoj proizvod iza kojeg stoji "baba bez kolača"  :)

Tak da ti savjetujem da odeš si popit i ti pivkana i baciš živčeke na hoziče,jer vidim da te nekaj opako pere...al ja ti nemrem pomoć,a što se tiče OT. ti si taj koji ulazi u njega,to si i sam tamo prvi put kod KIT-ova napravio,jel tako ;)

dereš se,nepristojan si i očito isfrustriran nekim ili nečim,ali brate otkači se mene i nemoj dvosmisleno pisati jer ovako svakog nadovežeš ko je u postu i ko ti je kriv iz vremena Austro Ugarske....

citiram te,
ALI PONAVLJAM kao šta sam pisao u jednom drugom postu gdje si isto ovako pikao JA KAD NA NEKOG MISLIM ONDA NAPIŠEM IME I PREZIME,A NE PSEUDONIME ILI OSTAVIM TEKST U "ZRAKU" da drugi misle šta je pisac htio reći! Ono što vidim je da svaku temu u kojoj sudjelujem uspiješ oterati u off topic! Čestitam
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #54 u: Veljača 10, 2017, 15:08:31 poslijepodne »
i btw.
ti si očito taj koji izvrgava činjenice jer u temi sam sudjelovao uz ostale aktere ja,ali tebe nije bilo do danas   ;)
i ti radiš OT :klap: :klap:

ko tu izvrče činjenice samo ti znaš...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #55 u: Veljača 10, 2017, 15:47:05 poslijepodne »
Ja sam bio sa predsjednicom na pivi ! I šta sad ?! Ti stalno, ali stalno skačeš sa jednog na drugo i onda poentiraš sa trećim što nitko nije spominjao! Kako se to razgovaraš?? Žuć ti ispada, hanuma itd itd ???! Tko je napisao da ću imati manje ppm na izlazu ako ispiram osmozu ? Predtani stavljati drugima tekstove u "usta" što nisu napisali i onda slavodobitno poentirati, kao što si pisao da čistimo membranu i o tome napisao pola stranice!
Nakon svega ti daješ zaključak citiram :  to je po meni samo marketinško navlačenje ....
šta sad da ja kažem na to ? Smijem li išta napisati kad se postavljaš da nije prije ni poslje tebe ili JBLa bilo i hoće li biti ?! Stvarno nemaš mjere!  Tada si opet daješ za pravo djeliti savjete za živce- bravo! Spomenuo sam drugu temu jer si se i tamo tako ponašao i samo ti- ti - ti - ti , a ja sam naglasio prije nego sam napisao pitanje da je off topic u toj temi i nitko to nije uzeo za zlo već si ti raspisao nekoliko strana na taj topic!!!? Nisam ka koristio KIT 1,2,3,4 već ti i ponovo ti pišem, imenujem a ne šifriram! Zašto?! Zato jer imam čist obraz i mogu svakome reći što mislim i onda se opet ti nađeš prepoznavati kako kažeš u mojim rečenicama i mene prozivaš!Derem se!? Pišem velikim slovima kako bi ti skrenuo pažnju, a ne kako bi ti dao povod za psiho analize ili uživaš u svemu ovome kad si nađeš " žrtvu" ! ?  Vjeruj mi nisam ni neću biti tvoja ni ničija žrtva! Molim te čitaj svoje postove pa ćeš vidjeti o čemu sve pišeš tj kako mjenjaš pojedinosti kako ti paše nebi li mene bockao!  Majstor si u nadovezivanju nečega što opče nema veze sa nečim o čemu smo pisali i onda zakucavaš! Evo sad i malo o Austrougarskoj, šta je sljedeče?! Sve što sam napisao neka svatko na forumu pročita još jednom i neka sam zaključi dali vrijeđam i jesam li ikoga imenom prozvao!? Kažem kad na nekog mislim to i kažem ! To što si se ti stalno gurao između redaka ja te nisam silio na to i hvala ne trebaš se brinuti za moje zdravlje i djeliti savjete jer su deplasirani!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #56 u: Veljača 10, 2017, 15:59:54 poslijepodne »
A Dudo kaj da ti velim,ti si sve rekel....ja ti pomoć nemrem,
ali mogu "mladima" da krivo ne protumače poruke,jer baš radi manjka takvih postova informacija i obrazloženja u prošlosti su stradali mnogi tankovi ,"jednostrano mišljenje" bez argumenata i decidiranih argumenta i rasprava sve ovo nema smisla 8)
e sad ak tebe bode JBL ili nešto vezano uz mene,ja opet velim ja ti tu nemrem pomoć...
ak ti smeta JBL ja ti dam kontakt od Rude i reci njemu kaj ne valja nek popravi :heartbr:

Ja ono kaj im nije bilo ok ili nije i dalje ok, ne ufuravam i ja sam mu rekel zakaj to ne ufuravam :)

tak da ti nemrem pomoć oko toga direkt...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #57 u: Veljača 10, 2017, 16:12:01 poslijepodne »
uostalom JBL osmoze kao takve više nema :klap:

dakle posvetimo se problemima i savjetima oko osmoza,njihovog,rada,perfomanci,održavanja i iskustvima......

Evo samo jedne moje opaske zašto sam tako jako involviran u ovakve teme
pazi sad ovo  ;)

Za zadnji akter 2014 trebalo 4000 lit RO vode,za sponzora na akteru  koji je meni dir. konkurencija u jednoj liniji branda  ;) :o :up: :heart:

pošto nije imao "mogučnosti i vremena" što nije moj problem ipak sam sve organizirao kod mene u skladištu i istu doveo sa svojom logistikom na AKTER....svi znaju tako da o tome da ja samo svog konja teram :down:

I tako ja imam mislim 10 dana da napunim RO vodu,a imam samo ko za vraga na zalihama  jednu JBL RO 120 (120 loitara/24) sata i velim ne bu se to do Haika napunilo  :'(

veli meni frend imam ti ja nova vrhunska daje mislim oko 200,250 na dan reko ajde i naravno pikne kak je jeftinija od JBL-a ;) :D

ok i tak mi to u skladištu točimo i nakon dva dana zove me čovjek iz skladišta da JBL daje više RO za isto vrijeme :klap: :klap:

eto Dudo zato ne vjerujem ono što napiše proizvođač ili neko ko reklamira proizvod dok se ne uvjerim u suprotno ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #58 u: Veljača 10, 2017, 16:20:14 poslijepodne »
dakle još jednom bitno je koliko RO uređaj

1.košta
2.koliko ima medija
3.koliko daje RO vode na dan korisne
4.koliko traje nekome membrana nakon koliko je vremenski prešla 10ppm-a
5.svakih koliko je mijenja
6.gdje nabavlja
7.da li mijenja AU i sediment i svakih koliko
8.da li je nakon promjene uočeno poboljšanje
9.da li je to subjektivno,koincidencija i sl. ako je u međeuvremenu radio još nešto,a iz iskustva je uvijek tako i sl....


mislio sam da je to tema i ja fakat bio sa Žarkom na pivi :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #59 u: Veljača 10, 2017, 16:21:00 poslijepodne »
Evo opet tebi slično!!! Majstor izvrtavanja ! Šta meni treba ićiji broj? Koga bode JBL? Ja sam napisao da ti jednostavno ne dozvoljavaš da netko ima drugačije mišljenje od tebe ili da neka firma možda ima nešto bolje, a ti si taj koji stalno uspoređuješ sve sa JBLom!  Mladi će sigurno nešto naučiti iz ovakvih podbadanja !!????Pozivaš se na argumente, a cijelo vrijeme meni podrivaš nešto što nisam napisao i onda zakucavaš sa zaključcima ! Da li primječuješ da ti jednostavno nemožeš dozvoliti da netko drugi bude u pravu ili da ima drugačije mišljenje ! Vrati se na početak sa mojim ispiranjem osmoze i vidi što si ti napisao i šta sve još dodao!!? Miza daj si malo mjere i razmisli o svemu za šta si me prozvao i napiso a da ja to nisam ni spomenuo! Ljudi čitaju sve to, zar neznaš kada treba stati ??! Pročitaj još jednom moj tekst o ispiranju osmoze i šta sam ja tu tragičnog napisao da bi ti vagao šta smijem, a šta ne ???!  Da, točno je da si se zakačio na mene jer vidim da pišeš samo meni kao da sam ja tu jedini, dok ti recimo Saki napiše da je išao u Teslu i da to nisu učili tipređeš preko toga kao da nije ni napisao jer grizeš samo na mene !? Šta ćeš ti uvažati, kupovati i sl ???? Kakve to ima veze sa osmozom ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #60 u: Veljača 10, 2017, 17:00:35 poslijepodne »
Dudo,

ispiranje membrane to mi nije sjelo,tražio sam objašnjenje i ispostavilo da je sve samo ne ono što je bit i poanta RO uređaja.

Sve ostalo me ne interesira,kaj se tiče JBL kaj te bode imamo još 3 branda u portfelju dolazi i 5...ne kužim u čemu je problem..

Pa neću uzimati neke privatlebele,zato kaj se oni sviđaju tebi ili nekome...
pa valjda će prvo struka i iskustvo nešto izvagat,a tek onda populizam uzet kao zamašnjak...
no treba se paziti akceleracije od populizma brzo ode papapa..
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #61 u: Veljača 10, 2017, 17:30:20 poslijepodne »
ebalo vas quotanje, treba pol ure izgubit da povežeš ko koga :)
Malo me buni, išao sam i ja u Teslu al nekako se ne sjećam da su nas učili vodovodu, ispiranju i membranama,,  :punch:

Možda sam nešto krivo polovio, al koliko sam shvatio poanta ispiranja je da se makne talog s membrane a zapravo se radi o propuštanju vode preko membrane puno većim protokom nego što je onaj za filtriranje.
Ima tu i neki tutorial kak se može ugraditi ako ga osmoza originalno nema.


sorry nisam vidio ovaj post jer sam radio i nešto drugo paralelno pa promaklo sad gledam što sam gdje izostavio jer vidim da smo otvorili rupu bez dna :D :D
naravno strojarstvo i elektrotehnika iz tog vremena to nisu imala,ali na praksama je bila široka obrada podataka i susreti s istim....
zvjezda,sljeme....bilo me svugdje,a akvaristikom se bavim od ranih dana,a u to vrijeme i ranije sam se bavio Diskusima i bilo mi jako interesantno di kak,a 85,6 .. nisi baš mogao čitati o osmozi i sličnim pizdarijama ako se nisi susreo direktno s time i zadavio onog ko je radio na tome
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #62 u: Veljača 10, 2017, 17:41:15 poslijepodne »
ti nisi tražio objašnjenje već si počeo podbadati, vrati se na početak ! Dok Dudo surfa i sl. Ti si učio u Tesli, daj se slušaj malo ?!  Tebi uopče nije važno što sam napisao već si počeo nametati tekstove  i činjenice koje ja uopče nisam dotaknuo i onda se vračaš ponovo na podbadanja hanume i sl. nakon svega postaviš 9 točaka koje su bitne za osmozu, a da se prije toga nisi zapitao da li je itko prije tebe nešto o tome napisao, ali ti si lupao spinove samo tako ! Ono što sam napisao pri tome stojim i tko će imati volje i novaca kupit će osmozu kao što je moja ili će kupiti za 100€ jer je to izbor pojedinca. Na kraju opet tvrdiš kako tuđe osmoze ne daju onoliko koliko su deklarirane jer to ti nisi provjerio i ne vjeruješ u to dok ne vidiš a jednu si takvu vidio i sad je to mjerilo svega ! Sorry ali ti onda imaš jako puno posla pred sobom ! Btw moja daje 1200 l na dan što god ti rekao, sama se ispire - čisti već ispire i opet bez obzira na to što ti rekao, jer netko tko to radi i drugi koji su to prihvatili od proizvođača nešto ipak znaju više od tebe! Valjda to dozvoljavaš ili .... ???

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #63 u: Veljača 10, 2017, 17:57:45 poslijepodne »
čuj ne znam di si ti što naučio,niti me interesira, ;)
ali u REEF  segmentu i akva segmentu opčenito smo daleko u znanju i znanju opčenito.... ;) nemoj laprdati i trčat pred rudo....
ja sam krivo očito shvatio dio ispiranje  i vijek trajanja membrane automatski povezao sa tvojim iskazom trajanja membrane ali u u ppm!!!!to je bit RO ;)
tu je jedina problematika s moje strane sve ostalo je tvoja žučna rasprava

a što se tiče ispiranja i dužeg "trajanja"membrane  je u tome što je netko i spomenuo da je bolje da osmoza radi stalno ili ti ga u dužim intervalima,a ne po malo jer na taj način očito nema konstantni pritisak..i naravno membrana prije propušta više smeća

sva poanta je očito samo u tome ili sam još nešto ispustio :)
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2017, 18:01:53 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #64 u: Veljača 10, 2017, 18:21:25 poslijepodne »
čuj ne znam di si ti što naučio,niti me interesira, ;)
ja u svojim postovima ne naglašavam gdje i šta već TI
ali u REEF  segmentu i akva segmentu opčenito smo daleko u znanju i znanju opčenito.... ;) nemoj laprdati i trčat pred rudo....
evo kako se ti razgovaraš i postavljaš , potvrđuješ samo ono što sam ranije napisao ti-ti-ti i samo ti ! Dozvoljavam da netko zna i vjerujem da zna o akvaristici opčenito više od mene, ne mora biti nužno da si to i ti, ALI kad već inzistiraš neka ti bude, no o znanju opčenito nekoga prosuđivati i sebe stavljati na više mjesto je ... To samo govori o tebi  i nekome se obraćati sa laprdati !!!! SRAMI SE !

ja sam krivo očito shvatio dio ispiranje  i vijek trajanja membrane automatski povezao sa tvojim iskazom trajanja membrane ali u u ppm!!!!to je bit RO ;)
tu je jedina problematika s moje strane sve ostalo je tvoja žučna rasprava

a što se tiče ispiranja i dužeg "trajanja"membrane  je u tome što je netko i spomenuo da je bolje da osmoza radi stalno ili ti ga u dužim intervalima,a ne po malo jer na taj način očito nema konstantni pritisak..i naravno membrana prije propušta više smeća
nisi ti ništa krivo shvatio već si krenuo đonom i sad kad vidiš da je to uzelo maha vraćaš se na temu na "mala vrata"! Moje žučne rasprave nema, već se cijelo vrijeme branim od tvojih neumjesnih upadica i usporedbi, pogledaj si samo količinu postova i što pišeš do pred zadnja dva tri kada se pokušavaš vratiti na temu!

sva poanta je očito samo u tome ili sam još nešto ispustio :)
što da ti nakon svega ovoga na ovo odgovorim, kako si sam ustvrdio da si znanjem iber mene kako akvaristički  tako i opčenito, svaki moj odgovor bi bio nedostojan za tebe , stoga ću se ja povući iz ovoga jer pametnom dosta!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #65 u: Veljača 10, 2017, 18:39:04 poslijepodne »
ne znam ja koji je tvoj problem ali je opaki  :D :D
đon,najjpametniji,najbolji....po epitetima vidim da si dobrano nervozan,ali gle tak je to u životu ja samo raspravljam ti se kostantno opravdavaš i napadaš,ne kužim kaj da ti ostanem dužan ne bezobrazluk...malo si pretjero 8)

ili samo misliš da si pametan pa ćeš se ipak povući,ili ćeš se povući u nedostatku argumenata....

ne kužim kaj si dokazao da je membrana bolja ak se ispire ili da daje više ppm ako s ne ispire.

Ja sam konkretno postavio pitanje ali ti si nastavio bahato,na bahato uvijek vračam istom mjerom,ne kužim kaj si mislio time postići -?
uletio si u temu i ja imam.....ja ....objesio je u podrumu,pa imam drugu...
pa ne kužim kaj ti treba onda RO da popuniš klin u garaži ili da veliš da ju imaš ali imaš i druge 3.4....ne kužim
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #66 u: Veljača 10, 2017, 19:42:48 poslijepodne »
Uletio sam u temu ???! Pa šta je ovo forum da bi samo ti pisao?????!  Nedostatak  argumenata ? Napisao sam da membrane koje se ispiru imaju duži vjek trajanja, šta bi sada trebao pisati dizertacije ili pejstati stotinu slika kao ti !? Ja sam bezobrazan pa ti meni moraš parirati ???! Pa pozivam te po koji puta pročitaj moj prvi post i svoje ispod njega kako si se ponašao i šta si pisao i kako si podbadao! Teme sise počeo nakon dvije strane podbadanja i jednog osvrta "jer si imao još nekog posla pa nisi vidio "!!! Naravno kad sam ti to ja spočitao! Ne znam šta je nečitljivo i nejasno što sam napisao da sam se odlučio na novu osmozu a staru okačio o klin ?! Nova mi je isplatljivija od  stare i da okačio sam je o klin jer nije za prodaju jer bi za kratko vrijeme novom kupcu otišla membrana! Dali sam se hvalisao time, to samo ti vidiš i kako kažeš sam nije ti jasno jer ne čitaš što poše već non-stop nekog đavla insinuiraš! Zato sam napisao da neću s tobom dalje tu trošiti vrijeme! Da, pametnom dosta ! Btw nisi mislio da sam ja taj pametan, pa izjavio si da si u svemu pametniji !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #67 u: Veljača 10, 2017, 20:15:25 poslijepodne »
nema tebi pomoći,ja šumom ti drumom...

poanta je RO,a ne čiji je veći, ;)
no kako si ti sa Kolindom u talu i na piću valjda je tvoj veći :D :D

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #68 u: Veljača 10, 2017, 20:18:00 poslijepodne »
jebate sad ja odustajem definitivno ,jer ak neko od akvarista traži RO ,mislit če da je u matrixu :D :D

ne bu znal jel mu treba auto,garaža,klin ili dobar šit.... :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #69 u: Veljača 10, 2017, 22:15:14 poslijepodne »
Bili smo na pivi i popricali....  u cemu je problem?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #70 u: Veljača 10, 2017, 23:04:38 poslijepodne »
Zarkec, nema nikakvog problema, dapače!
Miza, potraži pomoć- vjeruj potrebna ti je !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #71 u: Veljača 11, 2017, 03:09:52 prijepodne »
Membrana se treba ispirati,bez obzira radi li stalno ili vikendom
Ako se prouci na kojem principu radi i sto pustanje vode kroz nju radi jasno je da se membrana treba ispirati,i to preporucaju i proizvođaci,pa valjda nisu ni oni glupi

Slazem se također sa Dubravkom da tko trosi vise ro vode svakako moze ustedjeti na otpadnim vodama kvalitetnijim uređajem pogotovo u zagrebu di je 1m3 preskup

Ali realnost je da je malo takvih potrosaca,tako da je po meni najvaznije za ro uredaj da bude konstantan sa cistocom izlazne vode

Također stari ro uredaj koji npr daje 50ppm nekome vise ne valja i nece ga koristiti
Ali npr u zagrebu je voda tako losa da i ta voda na izlazu je ipak bolja nego na pipi
Tako da nisam protiv i da se taj uredaj proda dalje ali da se bude posten i kupcu kaze koliko je uredaj star i tocno kakva je kvaliteta izlazne vode

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #72 u: Veljača 11, 2017, 06:48:55 prijepodne »
Membrana se treba ispirati,bez obzira radi li stalno ili vikendom
Ako se prouci na kojem principu radi i sto pustanje vode kroz nju radi jasno je da se membrana treba ispirati,i to preporucaju i proizvođaci,pa valjda nisu ni oni glupi

Slazem se također sa Dubravkom da tko trosi vise ro vode svakako moze ustedjeti na otpadnim vodama kvalitetnijim uređajem pogotovo u zagrebu di je 1m3 preskup

Ali realnost je da je malo takvih potrosaca,tako da je po meni najvaznije za ro uredaj da bude konstantan sa cistocom izlazne vode

Također stari ro uredaj koji npr daje 50ppm nekome vise ne valja i nece ga koristiti
Ali npr u zagrebu je voda tako losa da i ta voda na izlazu je ipak bolja nego na pipi
Tako da nisam protiv i da se taj uredaj proda dalje ali da se bude posten i kupcu kaze koliko je uredaj star i tocno kakva je kvaliteta izlazne vode

Po Mizi i Dudi si otisa off topic  :devil:. Salu na stranu i nadam se da mi akteri nece zamjerit. Nikad nisam ispira membranu koristim istu vec 3 ipo godine bez ikakvog problema. E i samo za info kompletan uredaj me kosta 600 kn novi i ne radi se o nikakvom brendu. Da budem iskren ne znam mu ni ime.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #73 u: Veljača 11, 2017, 11:33:52 prijepodne »
Tiii, veseli me da sam bar nekima bio jasan što sam htio napisati ( vjerujem večini) :)
Slim, bez šale i smjeha život je "pušiona"!
Takvu osmozu sam imao i ja koja se nije ispirala i nakon više godina sam prešao na novu s boljim karakteristikama iako je ova prva bila još dobra upravo zbog toga da je izlazna voda imala sve veče vrijednosti, a otpadna voda se sve više povečavala u odnosu na dobru vodu što ju je takvu kroz cijenu kubnog metra vode činilo preskupom! Kao što sam pisao meni je na novoj osmozi bilo presudno da omjer bude 1:1 što u stvarnosti i je, a sve ostale njene prednosti su uz nju dobro došle! Nije svejedno kada ti mjesečno hlapi 250 litara ili 50 litara, pogotovo ako ti je jedan vodomjer na cijelu zgradu pa taj trošak podijeliš i sa onima koji tu vodu ni ne potroše ili kada si u kuči sam i sam svoje račune plačaš !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Promjena RO membrane
« Odgovori #74 u: Veljača 11, 2017, 13:39:30 poslijepodne »
Potpuno bi se složio sa pogledima Tiii i Dubravka !
     Posto mi je u nabavnom planu novi RO uredjaj ;) pretraživao sam i donio moje osobne parametre oko izbora ! Uredjaj koji ima odnos  friske i otpadne 1:1 max 1: 1.5 , dnevne / tjedne potrebe na brojke od proizvođača još mojih  25% dodati ! Performance iz prospekta uzimam generalno sa skepsom , recimo dnevna litraza se uvjek odnosi na tople mjesece 25 ili vise stupnjeva sa pritiskom vode koju nemam možda ni u ulici a kamoli na nekom katu ! Mehanizam za automatsko ispiranje /čišćenje je isto na listi šta mora uredjaj da može !  Dostupnost patrona i dobar odnos njihove cijene ka ukupnoj cijeni RO uredjaja ! RO bi radio u kombinaciji sa smolama uz uključen dodatni silikatski filter ! Cilj TDS od 0 do 0,5 ! Svakako ovakvi uređaji imaju svoju cijenu al bitna mi jene samo konačna već odnos kvalitete , efektivnosti i cijene na duži period  ! Znaci pristojne pare za odličnu muziku :) :)
 Otpadne vode su jako skupe i zato preporuka svima za one 1:1 uredjaje ! Neki ne znaju al cijena kubika otpadne vide je negdje i 2.5 do 3.5 puta skuplja od friške ! Još jedan aspekt je i ekološki pogled svi kao drže morski da sačuvaju prirodni biotop u svom domu a bacamo vodu ;) koja je najbitnija sirovina na našoj planeti !
  Nako usput paralelno sa ovom kombinacijom RO / smole / silikat Filter / intezivno  se informisem oko nabavke jonizstora vode koji se sve vise koristi kao alternativa za RO !