Ožujak 19, 2024, 10:59:55 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Stream pumpe  (Posjeta: 14327 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Stream pumpe
« u: Studeni 04, 2016, 06:50:32 prijepodne »
Da nebi bilo meteza po forumu molim sve da ako imaju review o stream pumpi stavljaju ovdje. Hvala.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #1 u: Studeni 04, 2016, 07:37:24 prijepodne »
Proizvodac: Jebao
Model: WP 40
Vrijeme koristenja: 1 godina i 5 mjeseci
Ocijena: 6/10

Ah moj Jebao. Jebao bih opisao kao kada jedes grejp zagrizez ga i sretan si i onda onaj gorak okus u ustima. Iako sam imao njihova 2 proizvoda ( narucio sada i 3 SW-15 streamicu ) i crkla su oba nakon godinu i po dana u razmaku od mjesec dana i dalje su mi simpaticni. Pitate se zasto ? Jeli ovaj lik sadomazohist ? Pa mozda i jesam ali dragi su mi iz jednog prostog razloga a to je KONKURENCIJA. Kada su izasli na trziste tada su vladali ( iako su i dalje vrh ) Tunze, Vortech  i ostali vrhunski proizvodaci za ciji proizvod ste trebali podici kredit. I onda dode mali zuti i malo im pomrsi planove :D. Nakon ovako malog uvoda da recem koju rijec o wp 40. Kada sam je montira prvi dan pa kolega akvarista su bili nazocni kod mene kuci i posto nitko bas nije bija upoznat s ucinkom pumpe kada je krenija w1 mode svi smo ostali zaprepasteni. Naime sam izgled pumpe jako podsjeca na Tunze ( ma vidi vraga :D ). Pumpa je na max deklarirana na nekakvih 13000 l/h i moram priznat da to tako i izgleda. Naime kod mene u tanku na 210 cm duzine radila je val amplitute cca 5 + cm sta je jako impresivno za spravu koja dode nekakvih 100 eurica. Imao sam samo jednu u tanku i moram priznat da je za moje meke i lps bila i vise nego dovoljna. Pumpa ima par modova rada ali 2 najinteresantija za mene su bili taj famozni W1 i else mode. W1 je simuliranje valova koje kontrolirate pomocu potenciometra na samoj pumpi. Potenciometar sluzi za povecanje ili smanjenje pauze izmedu svake vrtnje impelera. Ako zelite manje a intezivnije valove onda smanjite pauzu i to je to a ako zelite val onda povecate i tako to. Takoder ima i dodatne 2 opcije feed mode i lock speed. S lijeve strane kontrolera je i senzor za svijetlo u prijevodu kada senzor osjeti smanjen intezitet svjetla npr. ugasite svijeto u prostoru gdje je pumpa ona automatski ulazi u night mode. Else mode je dakle kombinacija svih modova u jednom. Dakle mjesa more i buba sa svime random sta nije lose da malo priomjeni kurenat i digne detritus tamo gdje se nakupija. Pumpa kada radi u else mode na 10000 l/h je skoro necujna ali kada radi w1 mod na max onda se cuje svaki zavrtaj impelera. Iako je magnetna i ima dodatne silikone na drzacu pumpe ne moze reducirati snagu koje ista daje a samim time i vibraciju na staklu. Navodno s novom sw serijom su i to ispravili i navodno je necujna. Ne preostaje mi nista drugo nego vidit uzivo :D. Jos jedna mana koja i nije mala a to je ako joj dozvolite da je ne ocistite mjesec dana snaga pada za bar 40 % sta nije slucaj kod ovih skupljih ali poradi cijene nije je problem jednom u 2 tjedna kada je izmjena mora ocistit zar ne ? Ocjena 6 od 10 je iz razloga sta je crkla a zamjenski motor dode 50 dolara sta nije malo jer cijena nove pumpe je malo veca od toga a inace da nije crkla u tako kratkom periodu bi dao 8/10. Sve receno je individualno iskustvo i ne znaci nista lose o Jebao proizvodu jer ipak za cijenu koju platis mozes ocekivat i tako nesto. Eto dao sam im jos jednu sansu s SW15 pa cemo vidit kakva ce se pokazat.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #2 u: Listopad 06, 2017, 09:04:07 prijepodne »
Proizvodac: Jebao
Model: sw 15
Vrijeme koristenja: 1 godina
Ocijena: 8/10

Evo sada mogu reci nesto i o sw 15 pumpi od Jebao. Prije svega ovo je moj iskreni opis proizvoda tako da se redi iskljucivo o individualnom primjeru te vas sve molim da kada kupujete ove proizvode se ne vodite logikom vidis njemu je radila/nije radila valjda ce tako i meni. E sad kad smo to rascistili da bacim par rijeci o ovom proizvodu. Pakovanje same pumpe je standardno dakle ono kakvo i ocekujes kod ovakvog ranga pumpi. U paketu uz adapter i samu pumpu se dobije i kontroler koji je napredovao u odnosu na prijasnje modele u vidu izrade i funkcija. Nadalje straznji dio pumpe u odnosu na recimo wp seriju je puno kvalitenije izveden u smislu da su dio gdje se nalazi motor napravili plasticni odlijev iz jednog komada tako da i kabel sad nekako bolje stoji i sami osjecaj pumpe je da je to nesto mozda bolje od prijasnjih serija.

Dio pumpe koji vezuje prednji dio gdje je impeler i straznji gdje je motor je izveden na klasicni nacin zaokret u smjeru kazaljke na satu otvaras pumpu za ciscenje ali kod sw serije u odnosu na wp seriju ( usporedujem ove dvije jer imam obe i ne dodirujem se rw serije jer je nisam imao ) klip leziste u kojem pumpa stoji na vasem staklu su dodana 2 mala gumena pina koja smanjuju vibracije same pumpe. Ajmo reci da je to plus ali ujedno i minus. Zasto ? Zato sta su time rijesili buku za otprilike 30% ali su ogranicili pumpu u vidu horizontalnog pomaka. Dakle stara serija je bila kao tunze mozes je postavljati u bilo kojem smjeru kako ti pase kod ove ide samo vertikalno podesavanje u nekakvom kutu od recimo 60 stupnjeva.

Buka je smanjena. Kada se radi break in period cuje se kao i stara serija dok ne dobije onu svoju patinu i malo odradi recimo mjesec-dva. Nemojte me krivo shvatit pumpa nije necujna ali u odnosu na stari model buka je smanjena za nekih 30%. Sta se tice ciscenja ovde je napravljen najveci pomak u odnosu na stari model. Dakle svima je poznato da wp nakon mozda 2 tjedna padne u snazi za cca 50% ako se ne cisti redovito. Kod sw 15 modela to nije slucaj. Ja osobno sam znao pumpu ne prati po 2-3 mjeseca i gubitak u performansama je moza 20%. Ovo je po meni najvece iznandenje ovog proizvoda jer j...s pumpu koju treba cistit svakih 10 dana.

Kontroler (ako zanemarimo da sam u startu imao problem s njim i kada se zaprijetilo doticnoj gospodi na fish streetu poslali su novi kontroler ) je solidno izveden. Plastika ono kina je ali opet bolje nego kod prijasnjeg modela. Ima par vrsta streama, feed mode, w1, w2, c mode koji je navodno kao neki gyre ali ne bi bas rekao. Otporan je na morsku sol poprilicno iako nije vodootporan i nema oznaku IP68 ali Dora u mom tanku kada se najede voli lupati po povrsini repom i redovito zalije kontroler koji je zalipljen s strane tanka i eto 1 godina jos radi.

Sve u svemu da li sam bio zadovoljan s pumpom. Mogu reci da jer je poboljsana verzija wp serije a cini mi se i kvalitetnija. Ako izuzmemo probleme s kontrolorom u biti i nemam nekih zamjerki jer ne mozete ni ocekivat cuda od pumpe koje kosta toliko koliko kosta. Da li bi je preporucio pa definitivno da jer me nije razocarala u ovih godinu dana a i ne padaju performanse ako je ne operes tu i tamo. Meni je jednostavno postala premala jer je tank usao u fazu bujanja i dungle ali pumpa ide u jedan drugi projekt opet u uporabu tako da cemo vidit kako ce se tamo ponasat. Ocijena 8/10 ide iskljucivo radi kontrolera koji je eto mene pogodio da ne valja a 10 ne mogu dati radi prijasnjih iskustava s firmom. U svakom slucaju osvjezenje u odnosu na prije i dobra pumpica za te pare.

Pozdrav do iduceg review-a

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #3 u: Lipanj 28, 2018, 09:43:15 prijepodne »
Proizvodac: Gyre
Model: XF-250
Vrijeme koristenja: cca 10 mjeseci
Ocijena: 10/10

U moru mrtvila na morskom dijelu akvarij neta evo da odradim i taj review. Imao sam upita od cijenjenih kolega s foruma kakva je pumpa pa eto moj doprinos portalu jos jednom i da napisem moje utiske vezane za istu. Kad me ljudi pitaju za nekakv komad opreme uvijek oprezno idem pogotovo kada je stavljen tek u funkciju jer ne volim nista kudit a ni hvalit dok kod mene ne odradi bar period od 10 mjeseci iako je i to rano ali eto.

Maxspect Gyre inovacija koja ce promjeniti svijet akvaristike  :D . Da ovo zvuci kao slogan za Maxspect firmu ali globalno gledajuci zbilja jest. Iskreno u moru wavemakera sa fancy stvarima jedini po meni konkurent je Tunze Stream 3. Iako je Tunze bio moj prvi izbor posto je bila nestasica na trzistu za tu pumpu odlucio sam se za Gyre ( jer iskreno dosta mi je bilo vise i Jeba-a i Jecoda i ostalih bez uvrede koliko para toliko mjuze pumpi ).

Prvi dojam pumpe i pakiranja je impresivan. Pumpa se dobije u 2 posebne kutije. Kada sam uzeo u ruke te kutije prvo sta osjetite je tezina. Zbilja imate osjecaj kao da ste kupili mala akumulator u odnosu na ostale pumpe. Drugo sta upadne u oko je sama kvaliteta pakiranja gdje pumpa dolazi u aluminijskoj tubici ma onako bas fancy sra.e ali posto smo mi svi fancy geekovi  ;) nekako imas osjecaj da to sta si platija zbilja i toliko vridi. Onda izvadis kontrolor pumpe i ostanes u cudu jer kad vidis kvalitetu izrade samog kontrolera sve ti je jasno ( ovo usporedujem s jebao kontrolerima ). Kontroler je najmenjen za spajanje 2 pumpe. Dakle ima ulaz A i B. Ovo je posteno od strane Maxspecta jer te ne prisiljava na kupnju dodatnog kontrolera sta je definitivno plus. Kad se sve upali po meni je ovo jedini minus ( osoba sam koja prvo prcka pa onda gleda uputstva ) malo je kontroler zbunjujuc. Iako se ude u stos kroz nekih sat vremena misljenja sam da je sam izbornik moga biti bolje i jasnije odraden.

Od modova same pumpe to je klasicno jednosmjerno strujanje, puls, wave , random pa zatim gyre mode i dodani lunar i eclipse mode. Iako ova 2 zadnja rade i sa jednom pumpom punu iskoristivost dobiva s 2 pumpe. Dakle kada se postavi sat na kontroleru dvije pumpe u single linku oponasaju doslovno uvijete u reefu kako idu mjeseceve mjene i koliko je sati pa tako u 14 najjace tuce a u recimo 2-4 sata u jutro lagani stream. Sve radi u nekom random modu i sam sve regulira.

Pumpa sama kao pumpa se moze postavljati horizontalno ili vertikalno. Dakle ako imate 2 onda jednu stavite horizontalno jednu vertikalno i doslovno nema mrtvih tocaka u tanku iako na mome tanku stoji jedna horizontalno i gura sve u punom presjeku tanka bez problema. Cijena dodatne pumpe je oko 1000 kuna sta nije puno ako se uzme u obzir cijene drugih pumpi. Inicijalni set je oko 2500 kuna s kontrolerom. Ciscenje pumpe radim kad se sjetim. Iskreno mislim da je zadnji put ciscena prije nekih 4 mjeseca i nema pada performansi. Pumpa je necujna. Na samoj pumpi su gumeni bracketi koji osiguravaju tihi rad jer smanjuju vibracije. Magnet je dosta jak i mislim da je napravljen za stakla i akrile do 20 mm. Rastavljanje i ciscenje pumpe je krajnje jednostavno. Ima mozda 6 vitalnih dijelova koje se jako lako rastave i to je prakticki to. Bonus koji se dobije s pumpom uz ekstra jedan set turbina je i mash mrezica ako imate anemonu u tanku koja je setacica pa cisto da ne upadne u rotore. Dakle mislili su na sve.

Suma sumarum Gyre je jedan vrhusnki proizvod koji i kosta kao vrhunski proizvod ali po meni vridi svake lipe i prakticki tu zavrsavam pricu jer nema smisla analizirati koliko drugih pumpi mozes kupit za cijenu ove i imat ces vise strema itd. Ukratko neces jer sam kako bi ameri rekli been there done that !

Do iduceg javljanja.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #4 u: Lipanj 30, 2018, 01:31:00 prijepodne »
Odličan osvrt Slim, koristiti će. Uzeti ću u obzir ovu pumpu kod slijedeće kupnje.
Na kojim dim. akvarija je korištena?
Koliki val radi na max (kod wave moda) jedna pumpa a koliko dvije zajedno..ako si to probao?
Ima li mogućnost na kontroleru da automatski izmjenjuje modove redom?
« Zadnja izmjena: Lipanj 30, 2018, 01:34:52 prijepodne od Renta »

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #5 u: Lipanj 30, 2018, 10:20:27 prijepodne »
Amtra uskoro izbacuje Gyre style pumpu također... vidio u Nurembergu, kakva će bit u konačnoj verziji vidjet ćemo uskoro...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #6 u: Srpanj 01, 2018, 11:14:13 prijepodne »
Odličan osvrt Slim, koristiti će. Uzeti ću u obzir ovu pumpu kod slijedeće kupnje.
Na kojim dim. akvarija je korištena?
Koliki val radi na max (kod wave moda) jedna pumpa a koliko dvije zajedno..ako si to probao?
Ima li mogućnost na kontroleru da automatski izmjenjuje modove redom?

Hvala Renta. Radi na dimenziji tanka 210 x 50 x 55 tako da ima sta gurat a gura bome dobro. Kod mene je stavljena na 60 % na 100% lomi koralje. Vjerovatno da je sps tank bi bila na 80 % . Sta se tice visine vala iskreno nisam ni prova kod mene uglavnom na random malo od svega. Automatski radi sve pogotovo kada su 2 u dual linku i stavis na lunar mode onda je doslovno prst u uho i ne moslis na stream. Vrhunska pumpa ali nazalost skupa za vecinu nas.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #7 u: Srpanj 01, 2018, 11:14:42 prijepodne »
Amtra uskoro izbacuje Gyre style pumpu također... vidio u Nurembergu, kakva će bit u konačnoj verziji vidjet ćemo uskoro...

Okvirna cijena ?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #8 u: Srpanj 01, 2018, 11:41:10 prijepodne »
Slim, što misliš jel bi jedna bila dovoljna za ove dimenzije - 150 x 80 (širina) x 60 (visina) i gdje je smjestiti, pri vrhu na sredini bočne stranice ili..?

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #9 u: Srpanj 01, 2018, 16:52:24 poslijepodne »
Može li se pumpa postavi uz površinu na sredinu akvarija i tako dobiti forward and reverse strujanje po dužini akvarija ?
I dali je pri tom "puhanje" i "usisavanje" jednake snage  ?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #10 u: Srpanj 02, 2018, 10:35:48 prijepodne »
Amtra uskoro izbacuje Gyre style pumpu također... vidio u Nurembergu, kakva će bit u konačnoj verziji vidjet ćemo uskoro...

Okvirna cijena ?

ne zna se još

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #11 u: Srpanj 02, 2018, 14:24:04 poslijepodne »
Slim, što misliš jel bi jedna bila dovoljna za ove dimenzije - 150 x 80 (širina) x 60 (visina) i gdje je smjestiti, pri vrhu na sredini bočne stranice ili..?

Mislim da bi odradila posao jer kazem na 60 % je kod mene recimo da bi na takav tank bila na 80 % . Ja je drzim mazo blize vrhu korizontalo bocna strana.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #12 u: Srpanj 02, 2018, 14:27:30 poslijepodne »
Može li se pumpa postavi uz površinu na sredinu akvarija i tako dobiti forward and reverse strujanje po dužini akvarija ?
I dali je pri tom "puhanje" i "usisavanje" jednake snage  ?

Mozes je doslovno staviti gdje hoces kada krene mjesa sve po punom presjeku. Usisavanje i puhanje je u biti gyre mode i moze sam postaviti intezitet racimo puhanje gornjeg dijela pumpe na 70 % donjeg dijela na recimo 50 % . Doslovno se igras kako ti pase. Ja dok sam nasa optimalno kako i gdje je proslo bar 7 dana i dok sam usa u stos koji mode najvise pase potraje to. Negdje na mojoj temi imate i pustanje u pogon kad sam je smontira prvi dan. Ne mozes virovat sta je sve podignula s dna u odnosu na sw15 od Jebao-a. Zvijer od pumpe doslovno.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #13 u: Srpanj 02, 2018, 15:03:50 poslijepodne »
Slim, što misliš jel bi jedna bila dovoljna za ove dimenzije - 150 x 80 (širina) x 60 (visina) i gdje je smjestiti, pri vrhu na sredini bočne stranice ili..?

Mislim da bi odradila posao jer kazem na 60 % je kod mene recimo da bi na takav tank bila na 80 % . Ja je drzim mazo blize vrhu korizontalo bocna strana.
Odlično, proučiti ću pumpu prije nabavke ali definitivno ulazi u uži izbor.

 Moram vidjeti kako radi valove, dali se može mjeriti s Tunze wave boxom..ako da onda je to to.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #14 u: Srpanj 02, 2018, 15:14:48 poslijepodne »
Tesko se ista moze mjerit s waveboxom iskreno. Ako trazis takvu aplitudu onda zaobidi gyre  :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Stream pumpe
« Odgovori #15 u: Srpanj 02, 2018, 23:47:56 poslijepodne »
Valovi nisu imperativ ali su željena opcija.
Imam ja od prije mini Tunze wavebox ali mu je pumpa crkla pa bi trebao zamjenu.

No, prije svega prvo trebam novi akvarij..  :)