Ožujak 28, 2024, 12:06:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nepoznati crvici u akvariumu  (Posjeta: 2348 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jaba78

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški  
Nepoznati crvici u akvariumu
« u: Srpanj 02, 2016, 23:12:44 poslijepodne »
Postovanje dragi forumasi. Ne znam da li sam postavio post na pravom mjestu ukoliko nisam molim admine da mi oproste i prebace post na pravo mjesto.

Imam Akvarium 150 Litara volumena u kojem su 3 Zlatne ribice 2 Pajcolanke, 1  Telskop i 3 puza jabucara.
Akvarium filtriraju jedan kanister filter JBL Cristalprofi 901e i  unutrasnji filter Aquabee NL 1000 u oba filtera je spruzva i keramicke kugle i cilindri.
Od biljaka imam Anubiju jer ona jedina prezivljava.
Akvrium cistim svake sedmice tako sto promjenim 10 % vode i malo isperem spuzvu u unutarnjemm filteru a mjesecno jednom promjenim 30 % vode i ocistim prvu posudu sa spuzvama i crijeva u kanisteru.


U privitku je izgled akvariuma.

Vec par mjeseci su se pojavili neki crvici ili larve koji mi lice na minijaturne kisne gliste po boji ali kretanje mi lici na larve komaraca.
 Ti crvici ne stete ni ribama ni puzevima.

Danas sam cistio akvarijum i snimio sam video kako izgledaju







Od kako su se pojavili crvi,  kakica od riba i alge na staklu imaju oblik crva.

Da li neko zna sta bi moglo biti i kako se mogu rijesit toga?

Unaprijed se zahvaljujem  :AkTer:

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nepoznati crvici u akvariumu
« Odgovori #1 u: Srpanj 03, 2016, 10:47:08 prijepodne »
Ako su crveni i liče na mini gliste onda ti je to sigurno "blood worms" , ja sa time hranim malce od zlatnih ribica .
Kreču se uvijanjem i pokušavaju se sakriti . Ribice bi ti to trebale sa guštom pojesti , preskoči hranu jedan dan i sigurno će crvići biti poklopani . Larve komaraca su ti sivkaste boje i nemožeš ih zamjeniti za ove crviće  :up: