Ožujak 28, 2024, 19:15:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Posjeta: 1399 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline splicost

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« u: Listopad 18, 2004, 03:38:00 prijepodne »
novi sam na ovim stranicama ali akvarij mi je hobi vea 6-7god., imam problem da u novom akvariju od 200l mi se javljaju po biljkama i drveau nekakve kao biljke ljubiaasto zelene kao vuna tj nekakvo krzno i raste brzo te se širi i napoaetku mi je to bila fora jer lijepo izgleda ali sam primjetio kad je poaela rasti na listovima biljaka (što mi se vea nije svi?alo) poame gušiti biljku te biljka tj. taj list izgubi zdravu zelenu boju te pomalo poaimlje propadati, a uskoro i cijela biljka
Mislio sam da je problem u rasvjeti te sam kupio nove 2 neonke san i glo ali opet ista stvar.
pomagajte poludit au do?e mi kad ga vidim takvog da ga....
U aemu je stvar
 

Offline splicost

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #1 u: Listopad 18, 2004, 04:52:00 prijepodne »
ps. što se tiae rasvjete ona je 2x18 +18 koje upalim ponekad jer dok sam imao i sva tri konstatno imao sam još više problema jedino što moram napomeniti da je akvarij visine 50cm i da nije izložen nikakvim sunaevim zrakama, prije sam imao od 120l i nikada nisam imao nikakvih problema dok odkad sam ovoga uzeo samo problemi
 

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #2 u: Listopad 18, 2004, 08:02:00 prijepodne »


Kad si prešao na veai akvarij?


Eini mi se da ti je ovaj relativno nov i da još nije uspostavljena ravnoteža.


Kakva ti je filtracija, koliko imaš riba? Dodaješ li tekuae gnojivo za biljke?


Oeito je da je u vodi više hranjivih tvari za biljke nego što njima treba, a onda taj višak koriste alge.


Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #3 u: Listopad 18, 2004, 10:00:00 prijepodne »
sa jakim svjetlom treba ti ici i co2 reaktor pa ga sam slozi da vidis hoce li pomoci!!! druga stvar probaj u filter staviti grinix srestvo protiv algi 3.jednom tjedno mijenjaj vodu da snizis negativne vrijednosti vode 4. na tajmeru stavi da ti se po danu ugasi svjetlo na nekih 2 sata pokazalo se da to ne steti biljkama a da algama smeta 5.poslusaj ovo sto ti je maratonac rekao ili si zasadi jos bilja 6. fizicki ukloni alge sa kamenja,drva,biljaka,stakla itd prokuhavanjem ili sl. ukratko ZIVOT BORBA
Halo Bing...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #4 u: Listopad 18, 2004, 10:40:00 prijepodne »
crossocheilus siamensis

Offline Dally

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • bit ce jednog dana...
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #5 u: Listopad 18, 2004, 11:46:00 prijepodne »


Slusaj Vedrana!


Ja sam isto imao problema sa algama, i prije par tjedana kupio 2 mala sijamca i pocistili su sve! Cak i onu crnu dlakavu..
\"What I have to say is far more important then how long my eyelashes are\"
~Alanis Morissette~

Offline splicost

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #6 u: Listopad 18, 2004, 13:49:00 poslijepodne »
akvarij je u funkciji vea 8 mjeseci i to me i kopa zbog toliko vremena a sve sam probao, gasi mi se tajmer po 15min oduvjek jer sam proaitao u knjizi da je to dovoljno za mali šok algama, vodu sam mjenjao sedmiano pa 10%
te sam ga aak i jednom cijelog oaistio sve prokuhao kako mi se aini ovo je jedan kako meni kolega kaže ukletih akvarija jer sam sve probao a negdi je greška a sve radim po propisima a kada nisam ništa znao akvarij je bio ludnica jedino cu još da probam ova sijamca i ako ne uspije završit ae u škovace,-mene kopa da nije stvar što je ovo ruano ra?eno u nekog staklara pa da neke kemije ne pospješuju sve to-gledao sam danas tvorniako nešto pa ako ne uspijem .....novi dolazi jer sad onaj od 100l mi je pre mali da bi ga vratio i bio zadovoljan
 

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #7 u: Listopad 18, 2004, 15:34:00 poslijepodne »
Ovaj ukleti možeš proslijediti meni. Spreman sam uhvatiti se ukoštac sa crnom magijom.
Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #8 u: Listopad 18, 2004, 16:04:00 poslijepodne »
Ja sam imao takav problem kad sam imao dodatnu pumpicu za zrak uz motornu pumpu,kad sam maknuo dodatni raspršivae alge su se poeele smanjivati ,oeito je bio problem u tom dodatnom kisiku.
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #9 u: Listopad 18, 2004, 16:10:00 poslijepodne »
10% nije dovoljno u borbi protiv algi.Moras ici na bar 25% uz ciscenje dna i gasenje svijetla 2-3 sata u toku dana.Znam da je to puno vode za tvoj akvarijum.Ja sam do sada imao 2 napada algi i ovo mi je pomagalo,relativno brzo bi nestajale ali ono definitivno,kao da ih nikada nije bilo.
Oh sto te volim joj

Offline Sorry

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 107
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #10 u: Listopad 18, 2004, 18:46:00 poslijepodne »
Sijamci su dobri u borbi protiv algi,ali nažalost samo dok su mali.
Tak su moji bili kad sam ih kupio,pojeli su sve alge.
Sad su to dvije velike debele mrcine koje se samo izležavaju na lišau,a prve su na površini kad bacim hranu.
Probao sam ih malo izgladnjivati,mislio sam da ae poeeti jesti alge,ali niš od toga.
Jarun/Zagreb

Offline damjan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #11 u: Listopad 27, 2004, 02:44:00 prijepodne »


splicost...eto, i mene. Imao sam 150 L akvarij-nikada problema. Napravio od 300 L i sami problemi (prije 3g)- nešto slieno, ako ne i isto kao što ti imaš...Moje ti je izgledalo (ti kažeš kao vuna), a ja bih nadodao, kao paueina...ako je to to....svijetlo zelene boje...krasno izgleda, al guši biljke i širi se nevjerojatnom brzinom. I kaj da ti velim...sa ribama neaeš ništa postiai (al, siguran sam)...puno eeš postiai sa što eešaim eišaenjem akvarija (ne brini, neaeš to morati stalno raditi)...AL OPET SVE TO ZABORAVI, ako si ne nabaviš reflektore. Naime, veliš da ti je akvarij dubok 50, a meni je moj 60 cm i najveai je problem što svjetlost ne prodire pravilno u kompletnu dubinu akvarija (ono se mora raspršiti). Jedina je nevolja što reflektori koštaju oko 150 eur-a (kupljeni na vogelfarmi u austriji), a lampe još po 10. Al, od onda...ni traga ni glasa bilo kakvim nepodopštinama....


Pozdrav
 

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
POMOA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #12 u: Listopad 27, 2004, 13:47:00 poslijepodne »
Jeli te reflektore treba stavit na min. 25cm od povrsine vode? Jeli mozes napisat koji je to tip reflektora sto si ih ti kupio?
Split / Hrvatska