Ožujak 29, 2024, 12:14:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljubavno jezerce by Dea & Emily  (Posjeta: 115483 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #625 u: Travanj 13, 2016, 21:57:17 poslijepodne »
Ovo izgleda sasvim pristojno  :up:
Slažem se sa Melekom , nikako sitni pijesak , manje bitno kaj će završiti na dnu ribnjaka već će ga povući pumpa i sjeb.. impeler .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #626 u: Travanj 13, 2016, 22:38:28 poslijepodne »
kad budes sadio izbjegaji sitni pijesak  ja sam ga imao pa sam morao vaditi sve jer rove i onda mnogo toga završi na dnu , ovako sad kad je krupniji kamen ne mogu ga podići  ,  nego baš radim drenažu pa mi treba kamena ako imaš viška   :D :D
Imam nekoliko kanti oblutaka raznih velicina i to sam mislio stavit na zemlju gdje cu posadit lopoce,jedino neznam da li lopocima smetaju oblutci,tj.da li ce se moc probijat kroz njih?granulacija je 3-9 cm.
Melek,vidis onu hrpu drobljenog kamena pomjesanog sa jako malo zemlje?necu ti ni kune uzet da to odvezes,a i imas iza garaze jos jednu hrpu sa konkretnijim kamenjem.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #627 u: Travanj 13, 2016, 22:42:43 poslijepodne »
Ovo izgleda sasvim pristojno  :up:
Slažem se sa Melekom , nikako sitni pijesak , manje bitno kaj će završiti na dnu ribnjaka već će ga povući pumpa i sjeb.. impeler .
Hvala kolega  :up:
Vidio sam sta pajceki mogu napravit,nisu njima ni kamencici nikakav problem!
Pumpu sam zamislio malo podignut sa tla,mislio sam podbacit ciglu ispod nje jer je cigla napravljena od prirodnog materijala pa ne bi trebala smetat za kvalitetu vode,ispravite me ako grijesim.
Ao netko ima pametnije rijesenje,slusam.

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #628 u: Travanj 14, 2016, 07:57:37 prijepodne »
super je ispalo    ;)   slažem se za pumpu,glina pečena,suha je neotopiva u vodi a cigle one manje pune podložiš ispod. :up:
Vidim da će biti i masl,ulja, kakva će to biti simbioza, voda za zalijevanje bogata hranjivim tvarima ;)

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #629 u: Travanj 14, 2016, 08:27:16 prijepodne »
Odlicno Dado!! Vidim da ti nije dosadno kao ni meni. Bio sam na godisnjem dva tjedna i ubio se od slicnog posla ...
Fino ovo sve izgleda  :up:
Sa ciglama i podizanjem pumpe neces pogrijesiti. Slobodno ti nju dignes i malo vise od dna, u neku gornju polovicu doljnjeg djela vode  :roll: tako nekako  :D

Kad planiras punjenje?

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #630 u: Travanj 14, 2016, 09:51:46 prijepodne »
definitivno digni ciglu i pola metra ako možeš... iz nekog neobjašnjivog razloga imali smo situaciju prije par godina da je pumpa preko noći bacala vodu van na obalu  i do jutra gotovo ispraznila jezero. Na svu sreću ribama ništa nije bilo jer je još uvijek bilo dovoljno vode da plivaju u njoj ali zamisli da ti se tako nešto dogodi dok si na putu i nikog nema...zašto se to dogodilo, nemam pojma. da li je došlo do neke blokade u cijevima ili pumpi pa je u nekom trenutku pod velikim pritiskom sve počela tjerati van teško je reći ( možda netko ima pametno objašnjenje).  uglavnom, pumpa je tjerala u isto vrijeme vodu  kroz filter u jezero  i van filtera na obalu.  možeš zamislit paniku kada smo se ustali i pogledali van...iskustvo i osjećaj koji nikom ne bi poželjela   :rolleyes:

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #631 u: Travanj 14, 2016, 11:12:24 prijepodne »
Hvala na komplimentima   :up:
Smozar:kakvo je to istarsko dvoriste bez masline?nece falit ribama omega 3  ;)
Tomislav:dosadno mi nije definitivno,trenutno sam u poslu zivota,radim svaki dan do 19h,tako da su se radovi oko jezera malo oduzili.Ako bude sve po planu,punjenje je u nedjelju.
Royal:planirao sam pumpu dignut 20 cm(stavit ispod nje montu/ispunu),ovo sto pricate ima logike,jedino me zanima sta je sa vodom koja se nalazi ispod razine pumpe?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #632 u: Travanj 14, 2016, 17:26:46 poslijepodne »
Sada bude ispalo kako ja uvijek imam kontra mišljenje ali kaj je tu je . Ako pumpu podigneš i za 1cm imaš prostor ispod pumpe koji ona neće moći usisavati , da bi pumpa imala maksimalnu učinkovitost mora biti na samome dnu ribnjaka , jedino ako ti je cilj da se dolje sakuplja smeće .
Zašto se bottom drain instalira no dnu ribnjaka a ne na + 20 cm od dna ?
Ovi kamenčići od 3-9 cm za lopoče su uredu jer ionako nećeš sa njima prekriti gomolj već samo zemlju oko gomolja . Za lotus su ti preveliki .

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #633 u: Travanj 14, 2016, 17:36:02 poslijepodne »
Zato se i vrsi usisavanje ribnjaka u proljece i jesen. Bas iz razloga da se pokupi smece sa dna. Pumpa postavljena na dno ribnjaka povuce prljavstinu sa dna nekih 10-15 cm oko sebe ... primarna svrha pumpe u jezeru je da vrsi cirkulaciju vode a sto usput pokupi pokupi to je samo plus. Mozemo mi ovdje do jutra raspravljati gdje je bolje postaviti pumpu na kraju to bude stvar ukusa, tehnicke izvedbe i osobnog misljenja. Najbitnije je da je pumpa u vodi  :up:

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #634 u: Travanj 14, 2016, 17:51:53 poslijepodne »
Imam ja jednu pumpu izvan vode , pumpu za zrak  :D :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #635 u: Travanj 14, 2016, 19:09:34 poslijepodne »
Sad sam u nedoumici  :doh:
Mislim da cu je stavit na 15 cm,da ne kupi mulj,a da cirkulira sto vise vode.Ionako cu stavit dva ona gibljiva cuda za kisik,tako da mislim da cu sa tim rijesit mjesanje vide sa dna.
Vidjet cemo kaj bu!
Lotuse za sada nemam,imam samo lopoce  :up:

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #636 u: Travanj 14, 2016, 19:30:42 poslijepodne »
Danas sam pobjegao malo ranije sa posla i ugasio mobitel,odmah se vidi da se nesto napravilo...
Bilje sam posadio ove godine u plasticne zidarske kante jer nisam nasao pametnije rijesenje za biljke,kad nesto smislim pametnije...ali ne ove godine  ;)
(Kante su nove,nista nije mjesano u njima  :D )
Posadio sam i lopoc u njihov novi dom,a posto mi ovdje nemamo ilovace,posadio sam ih u jbl manado ispod kojeg sam stavio jbl aquabasis plus.Na to sam stavio oblutke razne granulacije.
"Posadio" sam i biokosare,a cijelo vrijeme mi je drustvo pravio novi stanovnik  :r038:
Ostalo mi je jos oprat veliki ribnjak,poslagat pumpu i ostale stvari u velikom ribnjaku i onda punjenje!

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #637 u: Travanj 14, 2016, 19:31:52 poslijepodne »
Danas sam pobjegao malo ranije sa posla i ugasio mobitel,odmah se vidi da se nesto napravilo...
Bilje sam posadio ove godine u plasticne zidarske kante jer nisam nasao pametnije rijesenje za biljke,kad nesto smislim pametnije...ali ne ove godine  ;)
(Kante su nove,nista nije mjesano u njima  :D )
Posadio sam i lopoc u njihov novi dom,a posto mi ovdje nemamo ilovace,posadio sam ih u jbl manado ispod kojeg sam stavio jbl aquabasis plus.Na to sam stavio oblutke razne granulacije.
"Posadio" sam i biokosare,a cijelo vrijeme mi je drustvo pravio novi stanovnik  :r038:
Ostalo mi je jos oprat veliki ribnjak,poslagat pumpu i ostale stvari u velikom ribnjaku i onda punjenje!

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #638 u: Travanj 14, 2016, 19:51:15 poslijepodne »
ma to majstore :klap:

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #639 u: Travanj 14, 2016, 19:58:03 poslijepodne »
Uz ovog puža si se vjerojatno osjećao brz i vrijedan  :D :D
Šaljem paket ilovače da ne trošiš pare na kupovnu zemlju  :up:

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #640 u: Travanj 14, 2016, 20:01:05 poslijepodne »
Nestrpljivo ocekujem i u zamjenu saljem ovu nasu zemlju koja ti se toliko svidja  :up:

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #641 u: Travanj 14, 2016, 20:45:02 poslijepodne »
Eh da je to ona Umaska zemlja koju gledam svako ljeto za koj kamion TE zemlje ja ti xy kamiona ove nase Ilovace posaljem :D

Sve je ljepse i ljepse  :up:
Jel planiras sta staviti ispod biokosara? Moraju biti odignute od dna tako da voda moze stujiti sasvih strana oko njih.

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #642 u: Travanj 14, 2016, 20:46:54 poslijepodne »
Jel ima Neki posebni razlog zasto bi svi tu zemlju !?

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #643 u: Travanj 14, 2016, 21:01:50 poslijepodne »
Eh da je to ona Umaska zemlja koju gledam svako ljeto za koj kamion TE zemlje ja ti xy kamiona ove nase Ilovace posaljem :D

Sve je ljepse i ljepse  :up:
Jel planiras sta staviti ispod biokosara? Moraju biti odignute od dna tako da voda moze stujiti sasvih strana oko njih.
Znaci ti dolazis svake godine u Umag?Ako ove godine budes dolazio obavezno se javi!
Ovo za ispod biokosara nisam znao,nisam dobro odradio domacu zadacu,ali mislim da necu stavit nista jer imam problem u visini,ako ih dignem,pajceki nece moc prolazit do malog jezera,a to ne zelim za sad.
Prosle godine sam ih stavio na pod u malom jezeru i savrseno su odradjivale svoj posao,neznam,vidjet cu.Sad si mi dao razmisljat.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #644 u: Travanj 14, 2016, 21:03:52 poslijepodne »
Jel ima Neki posebni razlog zasto bi svi tu zemlju !?
Vjerojatno zato sto je nema ni ovdje  :D
Jako je rodna ova zemlja,sve uspijeva na njoj,ali tome pogoduje i ovdasnja klima,vjerojatno je to razlog.

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #645 u: Travanj 14, 2016, 21:21:26 poslijepodne »
Eh da je to ona Umaska zemlja koju gledam svako ljeto za koj kamion TE zemlje ja ti xy kamiona ove nase Ilovace posaljem :D

Sve je ljepse i ljepse  :up:
Jel planiras sta staviti ispod biokosara? Moraju biti odignute od dna tako da voda moze stujiti sasvih strana oko njih.
Znaci ti dolazis svake godine u Umag?Ako ove godine budes dolazio obavezno se javi!
Ovo za ispod biokosara nisam znao,nisam dobro odradio domacu zadacu,ali mislim da necu stavit nista jer imam problem u visini,ako ih dignem,pajceki nece moc prolazit do malog jezera,a to ne zelim za sad.
Prosle godine sam ih stavio na pod u malom jezeru i savrseno su odradjivale svoj posao,neznam,vidjet cu.Sad si mi dao razmisljat.

Bilo bi mi drago ali ove godine cisto sumnjam da cu ici na Umag. Krecem sa gradnjom svog terena (i naravno jos jednog jezerca pored) tako da ne vjerujem da ce biti dovoljno ljubavi jos i za to.  :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #646 u: Travanj 14, 2016, 22:43:59 poslijepodne »
Ako te put nanese,dobro si dosao.A u medjuvremenu zeljno ocekujemo slike,skice i ostalo vezano za novo jezero.  :up:

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #647 u: Travanj 15, 2016, 21:18:56 poslijepodne »
Royal,ovo sto se tebi desilo moze se relativno lako sprijecit,stavi se plovak za potopne pumpe koji prekida dovod struje i gasi pumpu kad razina vode padne ispod razine koju ti odredis.Tako sam ja sebi slozio da mi pumpa koja se nalazi u skimeru ne ostane na suhom.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #648 u: Travanj 15, 2016, 21:21:32 poslijepodne »
Voila,sve spremno za punjenje

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #649 u: Travanj 15, 2016, 21:23:59 poslijepodne »
No pa jel bude vec ... :)