Ožujak 28, 2024, 22:35:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljubavno jezerce by Dea & Emily  (Posjeta: 115390 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #550 u: Ožujak 15, 2016, 19:10:00 poslijepodne »
iz ove perspektive čini mi se da su ribnjaci jednake visine,tako da nivo vode će biti isti,i ribulje se moći kretati iz jednog u drugi :up:  taj plići prijelaz možeš iskoristiti za sadnju močvarnog bilja kao što si i napomenio ranije,super će biti kada se svi detaljčići odrade,svaka čast na trudu, dobro da nam  forumaši nisu bliže  Floridi i Everglejdsu...  već ih zamišljam u gumenim odjelima i škornjama kako sakupljaju bilje   :D :D
U pravu si,nivo vode u oba jezera je isti,i ribe ce se moci kretati iz jednog u drugo jezero.Tako sam zamislio da bude,jedino cemo vidjeti sta ce se desit sa kretanjem vode.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #551 u: Ožujak 15, 2016, 19:11:50 poslijepodne »
S.Mozar na Floridu ne bi išao brati bilje , tamo u močvarama obitava jedna mrcina koja se hrani sakupljačima bilja  :D :D

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #552 u: Ožujak 15, 2016, 19:13:17 poslijepodne »
Znaju ići i u kućnu posjetu  :D :D

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #553 u: Ožujak 15, 2016, 19:26:34 poslijepodne »
bilo bi super da pumpa ili usis vode bude u večem bazenu te se vraća preko slapa gornjeg,tako bi cijelom dužinom imao vodenu struju... : max-max jedino bi se mi trebali bojati sebe samih :(

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #554 u: Ožujak 15, 2016, 19:30:33 poslijepodne »
Pumpa ce bit u velikom jezeru i vracat vodu na slap u malom jezeru,imali smo u prijasnjim postovima debatu o tome i stavio sam nekakve rucno nacrtane "skice" kako sam zamislio da cijeli sistem funkcionira.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #555 u: Ožujak 15, 2016, 19:41:27 poslijepodne »
Da malo pokrenem debatu,u ovo biljno jezero sam mislio napravit nekakve vaze od betona/bloketa u koje bih selektirao biljke jer svi znamo da sve biljke ne rastu istom brzinom a i mislim da jedino tako mogu sprijecit da jedna ili dvije biljke ne obrastu cijelo jezero,plasticne posude bih htio izbjec.Naravno,to bih isto prevukao sikalastikom da nema utjecaja na vodu u jezeru.
Sto se tice odrzavanja biljki,uvijek mogu ispraznit malo jezero i pustit vodu u velikom do razine na kojem pocinje malo jezero.
Ako ima netko bolju ideju ili neki savjet,slusam pazljivo

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #556 u: Ožujak 15, 2016, 19:53:49 poslijepodne »
Pa kad već hočeš evo , ja bi zabranio ulaz ribama u taj dio sa biljkama . Sa bloketima ćeš izgubiti dosta na prostoru za bilje , možda da samo napraviš pregrade da možeš dobiti različitu dubinu za razne biljke (ako si me skužio) . Taj dio sa biljem ćeš svakako morati svakih nekoliko godina prorijediti . Mislim da sam ti već poslao link , ali evo opet , meni se taj način kod slovenca ćini logičan i uredu , vrlo malo zemlje oko korijena a sve ostalo šljunak da korijen može što više hranjiva vući iz vode . Tako nešto planiram napraviti na gruntu izvan ribnjaka da služi kao filter a ujedno i rasadnik bilja .

http://vodnisvet.com/?cistilni-sistem-kristal,14

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #557 u: Ožujak 15, 2016, 20:02:21 poslijepodne »
mogao bi uz onaj spoj dvaju bazena s lijeve i desne strane izbetonirati na istoj visini betonske vaze,nešto kao kvadratni prostor ili ovalni ovisno,koji bi imao odljev,znači spojen s bazenom, a opet ga možeš kamuflirati dekoracijom kamenom,šljunkom da neodstupa od teme, te u kojem posadiš močvarno bilje,koje preferira pliću vodu.Funkcijonalno i kao skrovište za mlađ....

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #558 u: Ožujak 15, 2016, 20:14:20 poslijepodne »
mislim da bi mnogo bolje radilo kao jedna cjelina bez podjela zbog samog prolaza vode i svih organizama koji su u mocvari i koji bi bili podjeljeni tim vazama
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #559 u: Ožujak 15, 2016, 20:27:42 poslijepodne »
tako nešto odprilike sam naškrabao...važno je da ti je odljev na razini vode tako da ti močvarni dio vijek bude vlažan,a opet rast biljaka neće utjecati na ostale dijelove..

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #560 u: Ožujak 15, 2016, 21:32:06 poslijepodne »
tako nešto odprilike sam naškrabao...važno je da ti je odljev na razini vode tako da ti močvarni dio vijek bude vlažan,a opet rast biljaka neće utjecati na ostale dijelove..
Ovaj sistem mi se jako svidja,i imam u planu radit nesto slicno na jednom drugom projektu u buducnosti,ali ovdje to ne mogu napravit,zbog prostora i zbog toga sto ce mi preko kanala bit kamena ploca koja ce sluzit za prijelaz preko jezera do garaza.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #561 u: Ožujak 15, 2016, 21:36:26 poslijepodne »
mislim da bi mnogo bolje radilo kao jedna cjelina bez podjela zbog samog prolaza vode i svih organizama koji su u mocvari i koji bi bili podjeljeni tim vazama
Slazem se melek,ali mislim da bi u tom slucaju prevladavale odredjene biljke,a volio bih odrzat odredjenu ravnotezu,da sve biljke koje stavim dodju do izrazaja.
Dosta je mali prostor i tesko je to isplanirat da bude sto vise iskoristeno.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #562 u: Ožujak 15, 2016, 22:00:31 poslijepodne »
Pa kad već hočeš evo , ja bi zabranio ulaz ribama u taj dio sa biljkama . Sa bloketima ćeš izgubiti dosta na prostoru za bilje , možda da samo napraviš pregrade da možeš dobiti različitu dubinu za razne biljke (ako si me skužio) . Taj dio sa biljem ćeš svakako morati svakih nekoliko godina prorijediti . Mislim da sam ti već poslao link , ali evo opet , meni se taj način kod slovenca ćini logičan i uredu , vrlo malo zemlje oko korijena a sve ostalo šljunak da korijen može što više hranjiva vući iz vode . Tako nešto planiram napraviti na gruntu izvan ribnjaka da služi kao filter a ujedno i rasadnik bilja .

http://vodnisvet.com/?cistilni-sistem-kristal,14
Ne zelim im zabranit ulaz,jer sam vidio prosle godine da mogu funkcionirat zajedno makar sam svjestan da su sad veci i da ce ih bit vise.Uvijek mogu na ulaz u kanal stavit mrezu.
Svjestan sam da cu izgubit dosta mjesta sa tim bloketima kojeg ionako nema previse ali kad sam vidio koliko se sas rasirio u par mjeseci iako je bio u posudi,vjeruj mi strah me pustit ga da se siri slobodno,njega bih najvise htio ogranicit,a i palma nije bas da se ne siri brzo...
Na kakve si pregrade mislio?ja sam mislio radit kaskade razlicitih visina za odredjene biljke na koje bih stavio blokete ili betonski zidic samo da sprijecim pretjerano sirenje.Na slici je na grubo nacrtano kako sam ja to zamislio,ali ne drzim se slijepo toga.Glavni cilj mi je da sprijecim nekontrolirano sirenje odredjenih bilja.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #563 u: Ožujak 15, 2016, 22:34:34 poslijepodne »
Sjećaš se moje priče sa mačkom koji je upao u moj ribnjak , pri tome je ubacio i nešto šljunka (1-3 cm) u ribnjak . Nisam htio dirati taj šljunak , ali primječujem da šljunak iz dana u dan mijenja poziciju . Koići su sada oko 20 cm i nabacivaju se sa tim šljunkom ko sa igračkama . Kako bilo da bilo uvijek možeš zatvoriti prilaz ribekima  :up:
Mislio sam na pregrade od bloketa ali poprečno po ribnjaku , red po red . Sada kad gledam tvoj nacrt , čini mi se da će voda projuriti između odjeljaka sa biljem . Pada mi jedna ideja na pamet , možda da probaš blokete posložiti na način da voda kruži iz odjeljka u odjeljak sve dok ne dođe do tunela sa filter košarama .
Primjetio sam samo par vrsti bilja , gdje su lopoči i lotusi ?
Bloketi će biti fiksni ili mobilni , ja bi ih samo posložio jedan na drugi da možeš mijenjati postav kad ti to zatreba .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #564 u: Ožujak 15, 2016, 22:50:43 poslijepodne »
Sjećaš se moje priče sa mačkom koji je upao u moj ribnjak , pri tome je ubacio i nešto šljunka (1-3 cm) u ribnjak . Nisam htio dirati taj šljunak , ali primječujem da šljunak iz dana u dan mijenja poziciju . Koići su sada oko 20 cm i nabacivaju se sa tim šljunkom ko sa igračkama . Kako bilo da bilo uvijek možeš zatvoriti prilaz ribekima  :up:
Mislio sam na pregrade od bloketa ali poprečno po ribnjaku , red po red . Sada kad gledam tvoj nacrt , čini mi se da će voda projuriti između odjeljaka sa biljem . Pada mi jedna ideja na pamet , možda da probaš blokete posložiti na način da voda kruži iz odjeljka u odjeljak sve dok ne dođe do tunela sa filter košarama .
Primjetio sam samo par vrsti bilja , gdje su lopoči i lotusi ?
Bloketi će biti fiksni ili mobilni , ja bi ih samo posložio jedan na drugi da možeš mijenjati postav kad ti to zatreba .
Meni je prije u jezeru na dnu bio sljunak razlicite granulacije i kad sam izvadio biljke i ribe,i ispraznio jezero vidio sam na moje cudjenje da su njima taj sljunak i kamencici kao nama loptice za stolni tenis.Pumpa u kaci mi je svaki dan na drugom mjestu,pajceki valjda igraju nogomet unutra sa njom.
Sto vise citam vase postove sve vise vidim da je ovo moje losa idea.
Ne bih htio radit odjeljke jer u tom slucaju bi bloketi virili van vode,a to mi je ruzno.
Mislio sam ih napravit fiksno,ali ova mobilna varijanta mi se jako svidja,ocekujem fakturu  :up:
Lopoci i lokvanji idu u veliko jezero,zbog dubine i zbog hlada u velikom jezeru,jer ce veliko jezero bit vecinu dana na suncu.A i ruzno bi mi bilo da nema bas nikakve biljke u velikom jezeru,izgledalo bi kao bazen za kupanje.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #565 u: Ožujak 15, 2016, 22:59:21 poslijepodne »
Ja kad gledam ove svoje ribeke kako promatraju bilje iza mreže , ponekad mi dođe žao ali ako hoću imati manje posla oko čišćenja filtera to je nužno zlo .
Mislim da si riješio cijeli problem sa mobilnim bloketima , danas su u jednoj postavi ako to ne radi kako treba promijeniš postavu dok ne nađeš idealnu poziciju .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #566 u: Ožujak 15, 2016, 23:06:23 poslijepodne »
 :up:

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #567 u: Ožujak 16, 2016, 20:22:02 poslijepodne »
ja sam odustao od pretjerano nasađivanja bilja,što radi same dubine ribnjaka(jedan 160 cm,drugi 200)što radi Koi -a i njihovie destruktivne naravi,igrom slučaja imam par priključnih vodenih jedinica koje mi služe za mlađ,pa posjedjem bilje,ali samo dekorativne prirode i estetike.Moram priznati da mi je svojevrsno bilje zadavalo podosta posla,puno organskog odpada i koliko god sam bio skeptik,radi sterilnosti habitata,preporodio sam se,filtracija beprijekorno odrađuje svoj posao,bazen je uvijek bistar,taloga na dnu nema,jednostavno je to KOi pond :)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #568 u: Ožujak 16, 2016, 22:21:41 poslijepodne »
Ok,ja uzivam u bilju skoro kao i u koicima,a i imam nekakav cilj da probam stvorit prirodnu ravnotezu,bez filtera i ostalih aparata.Znam da je to jako tesko postic,ali nekako sam vise sklon prirodnim procesima.
O suzivotu bilja i riba se dosta pisalo na forumu,a i ima dosta literature o tome,i vecina to preferira.

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #569 u: Ožujak 17, 2016, 10:13:36 prijepodne »
Ok,ja uzivam u bilju skoro kao i u koicima,a i imam nekakav cilj da probam stvorit prirodnu ravnotezu,bez filtera i ostalih aparata.Znam da je to jako tesko postic,ali nekako sam vise sklon prirodnim procesima.
O suzivotu bilja i riba se dosta pisalo na forumu,a i ima dosta literature o tome,i vecina to preferira.

...Dudo, čim si iskopao jamu i u nju nalio beton ili položio foliju odnosno napravio bilo kakvu umjetnu barijeru između zemlje i vode, po mome mišljenju tu si završio priču s barem jednom trećinom prirodnih procesa, ja to gledam po načelu zemlja, voda, zrak... što će reći da si prekinuo prirodnu izmjenu tvari s "majčicom" zemljom...
..biljem kao takvim, vraćaš tek dio narušene ravnoteže... ipak je premalo par tegli zemlje s biljem za jedno srednje napučeno jezero sa više većih Koi jedinki... sasvim neka druga priča je vodeni vrt s nekoliko zlatnih ribica...
..znači ono što si od prirode uzeo na neki bi joj način trebao i vratiti!... ti, odnosno, mi smo ti koji će za dobrobit naših riba "odglumiti" prirodne procese!..
..u konačnici kad se pogleda mi nismo  tim našim uplitanjem bioloških filtera i skimera napravili ništa neprirodno, možda da po izgledu, no u suštini smo nadomjestili prirodnu funkciju... napravili veliku koncentraciju dušičnih i inih bakterija na malom mjestu...
 sve to posebice vrijedi za mala jezerca poput naših, s napomenom da TBlake ne spada u tu kategoriju .. hehehehe
..tako daaa... neznam… to je moje mišljenje i moj stav s kojim se netreba nitko složiti...
« Zadnja izmjena: Ožujak 17, 2016, 10:23:36 prijepodne od mrljo#2 »

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #570 u: Ožujak 17, 2016, 11:20:48 prijepodne »
Ok,ja uzivam u bilju skoro kao i u koicima,a i imam nekakav cilj da probam stvorit prirodnu ravnotezu,bez filtera i ostalih aparata.Znam da je to jako tesko postic,ali nekako sam vise sklon prirodnim procesima.
O suzivotu bilja i riba se dosta pisalo na forumu,a i ima dosta literature o tome,i vecina to preferira.

...Dudo, čim si iskopao jamu i u nju nalio beton ili položio foliju odnosno napravio bilo kakvu umjetnu barijeru između zemlje i vode, po mome mišljenju tu si završio priču s barem jednom trećinom prirodnih procesa, ja to gledam po načelu zemlja, voda, zrak... što će reći da si prekinuo prirodnu izmjenu tvari s "majčicom" zemljom...
..biljem kao takvim, vraćaš tek dio narušene ravnoteže... ipak je premalo par tegli zemlje s biljem za jedno srednje napučeno jezero sa više većih Koi jedinki... sasvim neka druga priča je vodeni vrt s nekoliko zlatnih ribica...
..znači ono što si od prirode uzeo na neki bi joj način trebao i vratiti!... ti, odnosno, mi smo ti koji će za dobrobit naših riba "odglumiti" prirodne procese!..
..u konačnici kad se pogleda mi nismo  tim našim uplitanjem bioloških filtera i skimera napravili ništa neprirodno, možda da po izgledu, no u suštini smo nadomjestili prirodnu funkciju... napravili veliku koncentraciju dušičnih i inih bakterija na malom mjestu...
 sve to posebice vrijedi za mala jezerca poput naših, s napomenom da TBlake ne spada u tu kategoriju .. hehehehe
..tako daaa... neznam… to je moje mišljenje i moj stav s kojim se netreba nitko složiti...
Da,svatko ima svoja gledanja na ovaj hobi,i zato i imamo razlicite ribnjake.U tome i je draz ovoga sto mi radimo jer da svi razmisljaju isto imali bi svi iste ribnjake.
I ja smatram da cim se ljudska ruka umijesala to vise nije prirodno,cim si rupu iskopao u zemlji,to vise nije priroda napravila,ali kao sto sam rekao,meni je cilj da cijeli taj sistem bude sto "prirodniji" kojeg mogu ja napravit.
P.s.:ja imam 7 koia od 20-40 cm,za sad,ali probat cu se drzat onog 1 koi=1000 lit.

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #571 u: Ožujak 17, 2016, 11:33:49 prijepodne »
Mislim da ste malo pretjerali, umjetno vs prirodno tj. beton/folija=glina znaci samo Membrana da voda ne odlazi  a ostalo mozete sloziti a I nemorate prema prirodi.. Samo da biste dobili sve kako je u prirodi treba malo posloziti stvari I biti ce kao I tamo.. Ali bez nekih stvari necemo moci (pumpa za vodu) ja isto gradim jezero ali pokusavam tj nastojat cu da sam mu sto manje rob tj to je cilj pa cemo vidjeti ..


Ispravite me ako grijesim ..

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #572 u: Ožujak 17, 2016, 13:48:56 poslijepodne »
..Sonic, mislim da se nismo razumjeli... nitko ne kaže da sve mora biti posloženo kao u prirodi, kod mene prvo to nije tako i nemam niti jedne biljke unutar ribnjaka, već sam pisao zašto.... no da, kako ti veliš nebi bio rob svemu tome, bitno je da zadovoljiš neke osnovne uvjete prirodne filtracije... ako to riješiš u startu onda nećeš imati problema!... osobno filter moram čistiti tek 2-3 puta godišnje, od toga je jednom preventivno...
..a što se tiče barijere između vode i zemlje, gline, betona pvc folije..., mislim da se na to nemože gledati samo kao na medij koji sprečava otjecanje vode iz jezera... zemlja ili  glina, je jedan prirodni filter u kojem je kolonizirano puuuno više korisnih organizama nego na bilo kojoj umjetnoj membrani ... a tu razliku u određenom jezeru bi trebali na neki način nadoknaditi.. i to je poanta mog prijašnjeg posta...
..i da me nebi krivo shvatili, nije mi namjera nikome soliti pamet ili nametati svoje mišljenje jer kao prvo nisam takav tip čovjeka... već vam govorim iz nekakvog iskustva u proteklim godinama...

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #573 u: Ožujak 17, 2016, 15:37:21 poslijepodne »
a ako cemo tako gledati, ja nevidim zasto se nebi moglo na foliju ili beton staviti jedan sloj gline da bude "prirodno", jer ako cemo gledati i onako kada mjenjamo foliju moze se to malo gline makniti, ono sa folijom izvuci, a vjerujem da biljke nebi pokidale foliju jer ipak je zemlja ispod folije kao kamen, tako sto se toga dijela tice to se da rijesiti, problem je oko broja riba, jer u prirodi se one bas nehrane nesto tako da ono male ribe postanu hrana i nema ih toliko onda i onda se sustav moze sam odrzavati, ali probem je kada svaki put netko proe pored jezera ribe su gladne i onda samo malo , pa opet malo i opet malo i onda na kraju mjeseca di je hrana...... pa bila je puna kanta....

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #574 u: Ožujak 17, 2016, 19:07:18 poslijepodne »
Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.

"i to je sve što imam za reći o tome"
Forest Gump