Ožujak 28, 2024, 15:52:44 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljubavno jezerce by Dea & Emily  (Posjeta: 115323 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #275 u: Prosinac 28, 2015, 21:37:38 poslijepodne »
Ti si pricao da nemas nikakvog smeca  lisca!? Koliko smo rekli da ce jezero biti veliko!?
Di pise da sam rekao da nece bit smeca?jezero bi trebalo bit veliko 3x4x1,2m.
Ustvari,i nece bit puno smeca(lisca),jer oko jezera je samo jedno stablo maslina,veci mi je problem sto je cijeli dan na suncu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #276 u: Prosinac 28, 2015, 21:46:41 poslijepodne »
Sve u svemu premalo mi ima materijala za filtriranje ..hm

Ovo u prvom planu nije ni trebao bit filter(imam vec od sicce tlacni filter a malo jezero ce bit kompletno zasadjeno biljkama),to je trebala bit nekakvi slapovi ili nesto slicno,zbog prozracivanja jezerca,ali kako posao raste tako rastu i prihodi a sukladno tome i apetiti  ;)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #277 u: Prosinac 28, 2015, 22:02:42 poslijepodne »
Do proljeća ćeš se ti vratiti na prvobitnu ideju sa uzdignutim ribnjakom i staklenim zidom .
Ovo kaj si zamislio može dobro raditi i nije komplicirano za napraviti . Jedno bedasto pitanje , zašto kad već zidaš ribnjak sa blokovima ne bi dodao u produžetku umjesto bačvi filter/skimmer i bio filter od blokova . Moje mišljenje je da se to može kvalitetnije i trajnije napraviti od blokova iznad kojih kasnije napraviš još jedan podest kakav već imaš na manjem ribnjaku .
Bačvice iskoristi za nešto pametnije  :D :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #278 u: Prosinac 28, 2015, 22:14:25 poslijepodne »
To je jedan od razloga zasto te bacvice micem od jezera.Ako to ne bude funkcioniralo,tj.ako voda bude prljava/zelena/mutna onda se bacamo na malo ozbiljnije pothvate sto se filtera tice.Tad idem u ovo sto ti predlazes.Meni je trenutno najveci problem vrijeme,a ovo sto moram napravit hocu napravit kako treba i da bude gotovo do jeseni,a za sve oko jezerca ima vremena.
Druge bacvice ce ubrzo za Slavoniju po nesto pametnije ;)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #279 u: Prosinac 28, 2015, 22:19:34 poslijepodne »
Mislim da ti je pametnije odmah sazidati i komore za filter jer kasnije ćeš teško spojiti dva zida a da ne popucaju . Ja bi odmah krenuo na B varijantu dok se nisi primio zidanja imaš vremena malo proširiti rupu i izbetonirati deku .

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #280 u: Prosinac 28, 2015, 22:32:54 poslijepodne »
Noktopus je radio takvu filter komoru i super mu se uklopila u izgled ribnjaka , još bitnije radi . Pogledaj u njegovoj temi pa sam zaključi .

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=99277.0

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #281 u: Prosinac 28, 2015, 22:39:20 poslijepodne »
Najveci razlog zbog kojeg sam odustao od prvog plana(uzdignuto jezero sa staklenim zidom)je taj sto je ovo obiteljska kuca (svatko ima svoj stan)a dvoriste koje nije veliko je zajednicko.Nekim ukucanima se ne svidja to sto ja radim,a ovo je maksimum na koji sam ih uspio nagovorit,tako da od dodatnog kopanja u sirinu i duzinu,zbig mira u kuci,nema nista(nazalost).Ostaje mi jos samo improvizacija koju mogu nekako sakrit sa kamenjem ili nekako drugacije
Ako im se svidi i uspijem ih nagovorit da je filter neizbjezan,tj.ako bude voda bljak,ozidat cu filter neovisno od jezera,imat ce svoja 4 zida i deku.
Znam da je jednostavnija i jeftinija varijanta ovo sto ti pricas,ali nisu svi ludi za ovim sto radim.
Jednog dana kad budem velik imat cu svoju kucu sa velikim jezerom i dobrom filtracijom sa debelim pajcekima.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #282 u: Prosinac 28, 2015, 22:43:38 poslijepodne »
Noktopus je radio takvu filter komoru i super mu se uklopila u izgled ribnjaka , još bitnije radi . Pogledaj u njegovoj temi pa sam zaključi .

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=99277.0
Ovo od noktopusa mi se jako svidja,kako je on to slozio,to sam i pokazao svojima,ali...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #283 u: Prosinac 28, 2015, 23:26:20 poslijepodne »
Od kuda mi je ta priča poznata  :uptnik: , isto sam doživio sa svojima . Obiteljska kuća i još manje dvorište , ne bi sada iznosio sve pridjeve koji su išli na moj račun  :D :D . Sada se starci hvale po cijelom kvartu a ko će ribe hraniti je posebna prića , da se ribe mogu voditi u šetnju i to bi radili . Slična priča je bila kad sam starcima uvaljao 200L akvarij , to tako valjda mora biti  ;) .
Probaj ljudima objasniti da taj dio sa filterom će kasnije biti korisna površina ili još bolje pošalji ih na izlet do mene , moji starci će im objasniti pozitivne strane  :up:

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #284 u: Prosinac 28, 2015, 23:53:45 poslijepodne »
da zidaš odma uz samo jezero  zauzeo bi isto prostora a dobio veću zapreminu u samom filteru  ,ako koristiš te bačvice ovaj prostor izmedju njih i jezera ne možeš iskoristiti  , a opet ako već nemaš prostora izbaci biofilter ili ubaci skimer da ti bude u jezeru jer ako ti nemaš mnogo otpada  možeš uraditi neki manji skimer koji neće biti toliko upadljiv .. 
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #285 u: Prosinac 28, 2015, 23:56:35 poslijepodne »
Probat cu sutra sa novom rundom pregovora pa cemo vidjet sta ce bit...držte mi fige..

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #286 u: Prosinac 29, 2015, 00:07:40 prijepodne »
ja bi tu kupio par glasova koji će te podržati  čisto da imaš većinu :D 
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #287 u: Prosinac 29, 2015, 10:00:54 prijepodne »


Skimmer sam zamislio da mi bude ovako nekako napravljen s tim da bi bio udaljen otprilike 40-50 cm od jezera,tj.da ne bude zaljepljen/zabetoniran/zasarafljen na jezero zbog laksih izmjeni.Kanal od jezera do skimmera bi bio napravljen od pleksiglasa.

ja sam imala onaj plutajući skimer i brzo sam ga prestala koristiti jer ćim bi se skupilo malo lišća smanjivao se protok i usporavao rad i to me vrlo brzo počelo živcirati. skimer sa videa mi izgleda ok ali me brine to što je površina prekrivena pleksiglasom a mrežasta posuda je dosta mala i mogla bi se brzo začepiti ak naleti veća količina lišća ili smeća  pa bi  pumpa mogla lako ostati na suhom. ja bi radije i ovaj pleksiglas zamjenila mrežicom ak češ ovako nešto raditi  :)



Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #288 u: Prosinac 29, 2015, 12:12:58 poslijepodne »
Probat cu sutra sa novom rundom pregovora pa cemo vidjet sta ce bit...držte mi fige..



Umjesto kaj si kupio bačvice , trebao si to investirati u "poklone" za drugu stranu i pregovori bi lakše išli u tvoju korist .
Sada ti jedino preostaje da te bačvice napuniš sa kvalitetnom "tekućinom" i probaš podmititi odnosno pokloniti drugoj strani  :D :D
Ako kojim slučajem pregovori propadnu uvijek možeš koristiti ucjenu  :D :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #289 u: Prosinac 29, 2015, 17:12:06 poslijepodne »
A kak mislis uklopit onaj manji ribnjak? Oce bit povezan s ovim, jer iz nacrta se ne vidi?

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #290 u: Prosinac 29, 2015, 18:17:08 poslijepodne »


Skimmer sam zamislio da mi bude ovako nekako napravljen s tim da bi bio udaljen otprilike 40-50 cm od jezera,tj.da ne bude zaljepljen/zabetoniran/zasarafljen na jezero zbog laksih izmjeni.Kanal od jezera do skimmera bi bio napravljen od pleksiglasa.

ja sam imala onaj plutajući skimer i brzo sam ga prestala koristiti jer ćim bi se skupilo malo lišća smanjivao se protok i usporavao rad i to me vrlo brzo počelo živcirati. skimer sa videa mi izgleda ok ali me brine to što je površina prekrivena pleksiglasom a mrežasta posuda je dosta mala i mogla bi se brzo začepiti ak naleti veća količina lišća ili smeća  pa bi  pumpa mogla lako ostati na suhom. ja bi radije i ovaj pleksiglas zamjenila mrežicom ak češ ovako nešto raditi  :)



Citas mi misli!to se i meni ucinilo kao slaba tocka,zato sam i uzeo plasticnu mrezu koja je velika kao i kanta,a i to mi je jeftinije  :)
Mislio sam i na to da mi pumpa ne ostane na suhom,ugradiz cu plovak u skimmer da kad nestane vode,gasi pumpu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #291 u: Prosinac 29, 2015, 18:21:00 poslijepodne »
Probat cu sutra sa novom rundom pregovora pa cemo vidjet sta ce bit...držte mi fige..



Umjesto kaj si kupio bačvice , trebao si to investirati u "poklone" za drugu stranu i pregovori bi lakše išli u tvoju korist .
Sada ti jedino preostaje da te bačvice napuniš sa kvalitetnom "tekućinom" i probaš podmititi odnosno pokloniti drugoj strani  :D :D
Ako kojim slučajem pregovori propadnu uvijek možeš koristiti ucjenu  :D :D
Nedam ja nikom moje bacvice!!!
Pregovori propali,los pregovarac!Tvrdji su od oraha,a i iskreno neda mi se natezat,tako da ostajem pri ovom planu.
Iskreno,cilj mi nije ni bio da radim dodatni filter,nadam se da ce biljke odradit svoj dio posla.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #292 u: Prosinac 29, 2015, 18:23:47 poslijepodne »
A kak mislis uklopit onaj manji ribnjak? Oce bit povezan s ovim, jer iz nacrta se ne vidi?
Ta dva ribnjaka ce bit povezana kanalom sirokim cca 40cm i dubokim cca 60cm.U taj kanal cu stavit bio kosare.
Zamislio sam da bude sto bolja cirkulacija vode izmedju jezera,a ako pajceki budu papali biljke nek im je u slast!  :)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #293 u: Prosinac 29, 2015, 18:35:13 poslijepodne »
Moja preporuka da nikako ne dopustiš ribama da dođu do dijela sa biljem , ne zato da ga ne bi jele već zato da ti ne useru cijeli ribnjak i filter . Složi bio košare tako da ti zatvore cijeli taj kanal da ribe ne mogu proći . Pontecove pumpe ti imaju termo zaštitu tako da nemaš brige  :up:

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #294 u: Prosinac 29, 2015, 18:36:36 poslijepodne »
Ali ulaz vode u skimer ti je nedaleko od povrata u veliki ribnjak,gdje je tu mali ribnjak?

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #295 u: Prosinac 29, 2015, 19:16:05 poslijepodne »
Moja preporuka da nikako ne dopustiš ribama da dođu do dijela sa biljem , ne zato da ga ne bi jele već zato da ti ne useru cijeli ribnjak i filter . Složi bio košare tako da ti zatvore cijeli taj kanal da ribe ne mogu proći . Pontecove pumpe ti imaju termo zaštitu tako da nemaš brige  :up:
Kolega,meni je veliki gust gledat ribe kako se izmotavaju oko biljka a i mislim da ce se bebe pajceki kad i ako ih bude  moc lakse sakrivat od velikih međ biljem.
Sto se tice prljanja ribnjaka,zamislio sam izbetonirat,ozidat kao nekakve vaze u malom ribnjaku u koje bi posadio biljke i nasuo oblutke.Mislim da bi ih to sprijecilo koliko toliko da kopaju.Do sad sam imao tako,samo u plasticnim vazama i nisu radili bas pre veliki nered.
Ispravite me ako grijesim

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #296 u: Prosinac 29, 2015, 19:27:59 poslijepodne »
Moji pajceki dok su bili mali radili su mali nered , kad bi malo porasli nikakav kamen u posudi sa biljem ih nije spriječio da naprave nered . Ako te kaj tješi to dosta ovisi i o karakteru pojedine ribe , ja sam izgleda imao hiperaktivne delikvente  :D :D
Neke biljke sam onda stavio u vodo bez zemlje , samo sam na korijen zavezao kamen i onda je bio mir što se tiče nereda .
Sve ćeš to proći  :D :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #297 u: Prosinac 29, 2015, 19:31:26 poslijepodne »
Ali ulaz vode u skimer ti je nedaleko od povrata u veliki ribnjak,gdje je tu mali ribnjak?
Majstore,kao sto gore pise,u pocetku je bilo planirano da ova druga pumpa tjera vodu iz jezera na slap,da iskoristim tu pumpu a i da dobijem malo vise kisika u jezeru.Onda mi je pala na pamet ideja da stavim bacvicu izvan jezera  i u nju pumpu,da pumpa ne bude u jezeru,pa mi je pala na pamet da stavim bio filter,pa uv...
Moram pocet kapu nosit

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #298 u: Prosinac 29, 2015, 19:42:01 poslijepodne »
Sva sreca pa imam dovoljno kosarica za biokosare(hvala djed mraz!)da im zatvorim put.U najgorem slucaju ako me  :-X puknem im jednu mrezu na prolaz pa nek se slikaju!Po meni su sve to cari ovoga sto mi radimo,od hranjenja pajceka pa do ciscenja jezera i filtera.Meni nije problem ako treba zasuc rukave i sredit nered kojeg hvala bogu ima zahvaljujuci ovim mojim pisuljama.(Dea i Emily)

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #299 u: Prosinac 29, 2015, 19:47:57 poslijepodne »
Po meni jedna pumpa, na skimmer I neka TJERA na sve filtere koje se nalaze  iza malog jezera.. Nemoj komplicirati, previse troskova nabijati a nepotrebno ..