Ožujak 28, 2024, 21:32:50 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Profito easylife  (Posjeta: 13012 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Profito easylife
« u: Travanj 16, 2015, 00:37:30 prijepodne »
Pozdrav  :up:

Kako sam novi u svijetu bilja u akvaristici uz posadjenje biljke, kupio sam Profito gnojivo, napravio DIY  CO2
Piše da sadrži mikroelemente kao i neke makroelemente.
Možete li mi reći da li mi je to gnojivo dovoljno ili bih trebao još nešto dodavati.
Gnojivo se inaće koristi 1x tjedno 10 ml na 100 L vode.

Lijep pozdrav

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: Profito easylife
« Odgovori #1 u: Travanj 16, 2015, 01:02:37 prijepodne »
Profoto ti je iskljucivo mikro trebas dodavat i makro
Naj jeftin ti je uzet od clanova kojo prodaju na forumu
Pa mjesas s destiliran vodom i gnojis
Makro ujutro,taj profito tj mikroelementi navece poslje gasenja
Svjetla a i jeftinije je

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Profito easylife
« Odgovori #2 u: Travanj 16, 2015, 01:09:14 prijepodne »
Znaci ne ici po uputama jednom tjedno 10 ml na 100 L?
Ok potražiti ću makro.. :)
Hvala :)

Online Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Profito easylife
« Odgovori #3 u: Travanj 16, 2015, 07:57:38 prijepodne »
Ja sam sebi podjelio tu tjednu dozu na dane, tj svaki dan sam stavljao stavljao po malo, umjesto da sam jednom tjedno nasipao punu dozu!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Offline eQuilibrium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
    • LT-Stand (sto za laptop)
Odg: Profito easylife
« Odgovori #4 u: Travanj 16, 2015, 15:50:32 poslijepodne »
Uh ... ovo što si krenuo je široka oblast.
Prvo, kakve biljke imaš? Kakva ti je podloga, osvetljenje ...
Znači za sad bih ti ipak preporučio (sve dok ne naučiš malo o svemu) da hemijanje ostaviš po strani, jer lako može doći do uginuća riba 8i ne bi bio prvi kome se to desilo) . Dakle, CO2 ostavi za sad sa strane i jedino što bih ti preporučio da dodajes je EasyCarbo (zamena za CO2) i Profito . Veruj mi bolje ti je ovako, nego da se zlopatiš sa CO2 i raznoraznih makroelementima pa da na kraju imas gomilu algi i mrtve ribe.
Akvaristika je hobi koji zahteva strpljenje.

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: Profito easylife
« Odgovori #5 u: Travanj 16, 2015, 15:58:30 poslijepodne »

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Profito easylife
« Odgovori #6 u: Travanj 16, 2015, 21:56:06 poslijepodne »
Uh ... ovo što si krenuo je široka oblast.
Prvo, kakve biljke imaš? Kakva ti je podloga, osvetljenje ...
Znači za sad bih ti ipak preporučio (sve dok ne naučiš malo o svemu) da hemijanje ostaviš po strani, jer lako može doći do uginuća riba 8i ne bi bio prvi kome se to desilo) . Dakle, CO2 ostavi za sad sa strane i jedino što bih ti preporučio da dodajes je EasyCarbo (zamena za CO2) i Profito . Veruj mi bolje ti je ovako, nego da se zlopatiš sa CO2 i raznoraznih makroelementima pa da na kraju imas gomilu algi i mrtve ribe.
Akvaristika je hobi koji zahteva strpljenje.

Znam da je široka oblast ali nisam novi u akvaristici, imam nekog pojma al najmanje u biljnom akvariju.
Što se tiče akvarija . akvarij nema riba u 10- om danu cikliranja je i ciklirat će se bar mjesec dana ak ne i duže samo s biljkama jel ću u tom periodu ekspretimentirati malo s biljem.
Možda odlućim par mjeseci ostaviti samo biljni akvarij.

Što se tiće podloge - Tetra Compete Substrate iznad šljunak.
Biljke: Anubilus gilleti, Hygrophila corymbosa, Nomaphila stricta,  Eleocharis parvula, Anubius nana, Aponogeton i jedna kojoj ne znam ime..
Rasvjeta 2x39w  T5.

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Profito easylife
« Odgovori #7 u: Travanj 16, 2015, 21:56:25 poslijepodne »
Hvala Ante  :up: :up: :up:

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Profito easylife
« Odgovori #8 u: Travanj 16, 2015, 23:12:18 poslijepodne »
Uh ... ovo što si krenuo je široka oblast.
Prvo, kakve biljke imaš? Kakva ti je podloga, osvetljenje ...
Znači za sad bih ti ipak preporučio (sve dok ne naučiš malo o svemu) da hemijanje ostaviš po strani, jer lako može doći do uginuća riba 8i ne bi bio prvi kome se to desilo) . Dakle, CO2 ostavi za sad sa strane i jedino što bih ti preporučio da dodajes je EasyCarbo (zamena za CO2) i Profito . Veruj mi bolje ti je ovako, nego da se zlopatiš sa CO2 i raznoraznih makroelementima pa da na kraju imas gomilu algi i mrtve ribe.
Akvaristika je hobi koji zahteva strpljenje.

Nije to bas tako kako si opisao, gnojenje ne uzrokuje alge ni uginuce riba.. A easy life carbo nema nikakve veze sa CO2

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Profito easylife
« Odgovori #9 u: Travanj 16, 2015, 23:18:17 poslijepodne »
Pozdrav  :up:

Kako sam novi u svijetu bilja u akvaristici uz posadjenje biljke, kupio sam Profito gnojivo, napravio DIY  CO2
Piše da sadrži mikroelemente kao i neke makroelemente.
Možete li mi reći da li mi je to gnojivo dovoljno ili bih trebao još nešto dodavati.
Gnojivo se inaće koristi 1x tjedno 10 ml na 100 L vode.

Lijep pozdrav

Koliko se sjecam, profito od makroelemenata sadrzi samo kalij, znaci trebati ce ti jos fofati i nitrati... Ali to sve ovisi o bilju i nije potrebno gnojiti takav postav od starta jer rasvjeta nije prejaka

Offline eQuilibrium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
    • LT-Stand (sto za laptop)
Odg: Profito easylife
« Odgovori #10 u: Travanj 17, 2015, 16:33:12 poslijepodne »
Uh ... ovo što si krenuo je široka oblast.
Prvo, kakve biljke imaš? Kakva ti je podloga, osvetljenje ...
Znači za sad bih ti ipak preporučio (sve dok ne naučiš malo o svemu) da hemijanje ostaviš po strani, jer lako može doći do uginuća riba 8i ne bi bio prvi kome se to desilo) . Dakle, CO2 ostavi za sad sa strane i jedino što bih ti preporučio da dodajes je EasyCarbo (zamena za CO2) i Profito . Veruj mi bolje ti je ovako, nego da se zlopatiš sa CO2 i raznoraznih makroelementima pa da na kraju imas gomilu algi i mrtve ribe.
Akvaristika je hobi koji zahteva strpljenje.

Nije to bas tako kako si opisao, gnojenje ne uzrokuje alge ni uginuce riba.. A easy life carbo nema nikakve veze sa CO2

Opisao sam ukratko.  Ili možda želite nadugačko?
Sve u svemu, nije naveo ni biljke koje ima, ni kolko ima biljaka. Nije naveo takoreći ništa.
E sad EC jeste zamena za CO2. Naravno CO2 je CO2, ali s EC ukoliko ga pravilno dozira dobice isti efekat na bilju. Zato sam mu i rekao da uzme EC a ne neku DIY varijantu CO2 koja nije ni funkcionalna a nije ni prakticna a još gore samo komplikuje stvari, jer ne daje istu količinu CO2 na nedeljnom nivou. S početka radi jače, pa kroz par dana oslabi. Voda nema iz tog razloga konstantni kvalitet i na kraju rezultat su alge ili bilje krhkih listova ...
Gnojenje akvarijuma može da se radi i sa gotovim NPK gnojivima za cvece (što je ipak pomalo riskantno), mada je bolje da napravi sam svoje pojedinacne otopine (na pocetku je skuplje jer su pakovanja po kilogram i vise a njemu treba po 50 do 100 grama). Da bi pravilno hranio akvarijum, trebaju mu testeri da meri kolicine kako ne bi dolazilo do predoziranja akvarijuma jednom ili s više supstanci ... i na kraju ukoliko ima nezahtevne biljke i ako je ubacio iole kvalitetnu podlogu ne vidim razlog da se zamara sa bespotrebnim stvarima, kad priroda i onako sve uradi sama.
Kad se akvarijum ciklira, poželjno je ubaciti koju ribicu, kako bi se bakterije imale cime hraniti.

Dakle izvoli navedi bilje koje imaš i postavi sliku akvarijuma, pa da vidimo o čemu je reč. Jedino te tako možemo bolje posavetovati.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Profito easylife
« Odgovori #11 u: Travanj 17, 2015, 18:02:01 poslijepodne »

Opisao sam ukratko.  Ili možda želite nadugačko?
Sve u svemu, nije naveo ni biljke koje ima, ni kolko ima biljaka. Nije naveo takoreći ništa.
E sad EC jeste zamena za CO2. Naravno CO2 je CO2, ali s EC ukoliko ga pravilno dozira dobice isti efekat na bilju. Zato sam mu i rekao da uzme EC a ne neku DIY varijantu CO2 koja nije ni funkcionalna a nije ni prakticna a još gore samo komplikuje stvari, jer ne daje istu količinu CO2 na nedeljnom nivou. S početka radi jače, pa kroz par dana oslabi. Voda nema iz tog razloga konstantni kvalitet i na kraju rezultat su alge ili bilje krhkih listova ...
Gnojenje akvarijuma može da se radi i sa gotovim NPK gnojivima za cvece (što je ipak pomalo riskantno), mada je bolje da napravi sam svoje pojedinacne otopine (na pocetku je skuplje jer su pakovanja po kilogram i vise a njemu treba po 50 do 100 grama). Da bi pravilno hranio akvarijum, trebaju mu testeri da meri kolicine kako ne bi dolazilo do predoziranja akvarijuma jednom ili s više supstanci ... i na kraju ukoliko ima nezahtevne biljke i ako je ubacio iole kvalitetnu podlogu ne vidim razlog da se zamara sa bespotrebnim stvarima, kad priroda i onako sve uradi sama.
Kad se akvarijum ciklira, poželjno je ubaciti koju ribicu, kako bi se bakterije imale cime hraniti.

Dakle izvoli navedi bilje koje imaš i postavi sliku akvarijuma, pa da vidimo o čemu je reč. Jedino te tako možemo bolje posavetovati.
-ne bas
-I beg to differ... bilo kakav DIY CO2 je IMO bolji od EC. Da ne velim da je u zadnje vrijeme popularan sistem sa limunskom koji je stabilan cijelo vrijeme. Ali cak i sa kvascem to nije toliko problem kako ga ti predstavljas osim ako netko zamijesa jednom pa onda nakon mjesec dana opet. Jedna brzinska mog manjeg, ~60l vode, 48W lampe i DIY CO2 sa kvascem koji promijenim svakih 7-8-9-10 dana, kako se sjetim. I nemam nikakvih problema sa kvalitetom vode. Niti bilo kakvih drugih.

-naravno da mu ne trebaju testeri. Ovdje ima gro ljudi sa uspjesnim akvarijima a da nemaju testere.
-poprilicno nemoguce ako zna kaj je zamijesao i kako to dozirati, ako ne zna onda mu niti testeri nece pomoci
-jel? Evo gore kod mene je manado, kvalitetna podloga svakako. No ne vidim kako bi tu priroda odradila svoje da je ne gnojim.

Uglavnom, ne valja biti iskljuciv. Puno toga se u akvaristici promijenilo i stvari se daju raditi i rijesavati na vise nacina.

Offline eQuilibrium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
    • LT-Stand (sto za laptop)
Odg: Profito easylife
« Odgovori #12 u: Travanj 17, 2015, 18:40:07 poslijepodne »
Nemoj da zameriš, ali tvoj akvarijum bi isto ovako izgledao i da mu ne dodaješ DIY CO2.
Imaš slabije svetlo, što se vidi po biljkama, CO2 kao da i ne dodaješ, jer ti je Japonica zelena, a ukoliko je CO2 veći (voda obogaćena) bio bi zuckast kao zito. E sad ovo sa strane ti je ili prerasla sagitarija (zbog slabe svetlosti) ili mala valisnerija koja nema dovoljno zemlje u podlozi ili jednostavno se ne trpi sa nekom biljkom. Sessiliflora sa strane ti je izdužena i ne baš raskošna, još jedan simptom nedostatka svetla. U optimalnim uslovima Sessiliflora je bujna, stabljika kratka, vrhnji listovi zuckasto-narandzasti i kako paperjasti.
Poenta: Zašto dodaješ CO2 kad imaš manjak svetla u akvarijumu? Za tvoj akvarijum treba minimum 60-80w (neonskog svetla) kad si vec resio da dodaješ CO2

Definitivno, pojačaj svetlost, pa ako postoji potreba kreni da dodajes EC. Posle ces da vidiš dal treba ili ne treba da se dodaju micro i makro elementi. Tvoj DIY CO2 možeš definitivno iz ovog akvarijuma da izbaciš. samo se džaba zlopatiš.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Profito easylife
« Odgovori #13 u: Travanj 17, 2015, 19:17:20 poslijepodne »
ma da, naravno. 48W na 60l moze bez CO2  :roll:
Slozit cu se za ove biljke sa strane, akvarij je 60 a lampe su 44cm i zato tako bjeze prema svjetlu. No zato su sa strane biljke koju mogu i sa manje svjetla. Blyxa je OK, da nema dosta svjetla ne bi uopce uspijevala. A pogotove ne bez mikro i makro elemenata.
Zemlja u podlozi? Ispod manada? Zasto si komplicirati zivot i nepotrebno upropastiti podlogu. Je da nije skupa ali cemu? Kaj fali prihrani kroz vodeni stup?
Sessiliflora je biljka kratke stabljike? Jedino ako ju sisas svaka 3 dana. Imao sam ih preko 70cm duge. Sad je malo jadna jer sam dao hrpu toga pa ju moram namnoziti opet.

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Profito easylife
« Odgovori #14 u: Travanj 17, 2015, 19:23:13 poslijepodne »
Ne znam kako je ovo sve preraslo u ovu diskusiju, no svakako hvala svima na savjetima.
Ispada da danas ne mozes imati biljni akvarij ak nemas NASA-inu opremu i ak si počeo tek, da to nužno znaći da si totalni debil.
Ovaj akvarij je oformljen kao nekakav testni akvarij gdje bih se ja polako ućio o bilju, uz vašu pomoć ako mi želite pomoći, a ne kao neki aquascapeing natjecateljski akvarij.

Napisao sam koje biljke imam i koju rasvjetu imam i  da imam DIY CO2 i da sam  dodao 1x profito, te koju sam podlogu stavio. Još nisam stavio pozadinu, planiram crnu pa se vide pločice iza.
Interesiralo me da li mi je to dovoljno kao gnojivo ili trebam još nešto.
Ne razumijem kako bi ne dodavanje CO2 uopće bilo bolje od DIY CO2?!

Evo dodajem slike bilja koje sam dodao u akvarij, neke su vezane uz kamen pa im to nije definitivna pozicija nego stoje tu dok se mangrov panj ne napije vode  i onda ce ici dodavanje još biljaka i definitivna pozicija bilja, kao i dodavanje kamena stjena..itd....

U planu mi je pojačavanje rasvjete i danas sutra CO2 sustav.
Što se tiće metoda gnojenja pročitao sam o njima zadnjih dva dana i premisljam se kako ću kreniti, no sada eksperimentiram sam sa Profitom i gledam kako se bilje ponaša u ovim recimo low uvjetima.
Ne žuri mi se nigdje....uzivam, pratim, odmaram mozak, istina mogao sam odabrati malo lijepšu podlogu iznad biljnog supstrata :D :)  :up: :ying:







Lijep pozdrav :)
EDIT: Sorry sto su slike naopako..

Offline eQuilibrium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 85
    • LT-Stand (sto za laptop)
Odg: Profito easylife
« Odgovori #15 u: Travanj 17, 2015, 19:44:30 poslijepodne »
Nedodavanje CO2 je bolje od nestabilnog DIY CO2 iz razloga, sto sa nestabilnim CO2 konstantno menjaš parametre vode (tvrdoću i kiselost). Dok sa nedodavanjem istog, ovi parametri vode su u nekoj konstanti. Dakle, ili kvalitetan CO2 uređaj (boca)  ili EC ili potpuno bez CO2.
Plus moraš da uzmeš u obzir da CO2 zahteva i jače osvetljenje i obratno. Dakle idemo redom.
CO2+jako osvetljenje+mikroelementi+makroelementi (jedino tako možeš da uspostaviš ravnotežu kad si već rešio da dodaješ CO2)+redovno šišanje (to ćeš raditi u tom slučaju barem 2 puta mesečno i veruj mi brzo dosadi)
Moj ti je savet da za sad izbegavaš CO2 i da lepo kupiš EC i da ga dodaješ zajedno sa Profitom. Nikako nemoj ukoliko budeš imao ribe i dodavao EC da dodas i neki algicid, jer ce lako da pobijes ribe. Dakle za sad samo EC i Profito.
Kasnije ukoliko se ukaže potreba možeš da dodaješ i makroelemente videćeš po biljkama.

Inače imaš jako malo bilja da bi uopšte i razmišljao za sad o dodavanju CO2. Bolje dodaj par ribica koje će da proizvode CO2. Inaće Usterianu (Criptocorinu) izvadi ukoliko planiraš biljni da imaš i zasadi je u neku saksiju, jer njen koren kad se razraste više ti takoreći ništa neće uspevati u tom akvarijumu. A veruj mi na reč, posle 3 nedelje kolko joj treba da se ukoreni, očas posla se raširi ispod podloge.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Profito easylife
« Odgovori #16 u: Travanj 17, 2015, 20:21:15 poslijepodne »
Ne znam kako je ovo sve preraslo u ovu diskusiju, no svakako hvala svima na savjetima.
da, sorry kaj ti je tema ovako otisla ali hoce to ponekad
uglavnom
"Što se tiće podloge - Tetra Compete Substrate iznad šljunak.
Biljke: Anubilus gilleti, Hygrophila corymbosa, Nomaphila stricta,  Eleocharis parvula, Anubius nana, Aponogeton i jedna kojoj ne znam ime..
Rasvjeta 2x39w  T5.
i 100l vode"
neovisno o tome sto se eQuilibrium nece sloziti, ne mora, svatko ima pravo na svoje misljenje imas 80W T5 rasvjete na 100l vode. To je dosta. Obzirom da u biljnom akvariju sve pocinje od rasvjete odnosno kolicine lumena po litri vode..... neka kratka verzija bi bila da si ti blizu jako osvjetljenom tanku sto za sobom povlaci obavezan CO2 (neovisno o kolicini bilje jer ga bilje svakako treba i jedini nacin da ga dobije je da ga ti ubacujes) sto za sobom povlaci i obaveznu prihranu makro i mikro elementima. Ova tvoja podloga (a i ostale) sadrzi nesto hranjivih tvari, uglavnom makroelemenata ali to ti vjerojatno nije dostatno za tvoju rasvjetu i to se relativno brzo potrosi. Obzirom da imas sljunak koji je inertan i ne moze na sebe vezati hranjive tvari morat ces gnojiti kroz vodu. Koliko? Ovisi za kaj se odlucis.
Slazem se da je nestabilni CO2 problem, ali sa 0.8 W/l nikakav CO2 je jos veci problem. Ako si na kvasac varijanti, vjerojatno ti jedna boca nece moci to zadovoljiti ali to ne mozes znati bez drop checkera jer CO2 za razliku od drugih elementa ne znas koliko doziras. Ti mozes brojiti mjehurice ali to ti ne znaci puno jer je svaki difuzor razlicito (ne)ucinkovit tako da ti jedino promjena boje u dropchekeru pokazuje stvarno stane stvari tako sto mjeri pad ph vrijednosti vode. Sto vise imas otopljenog CO2 tim ti vise padne ph vrijednost.
CO2 koje ispustaju ribe slobodno zanemari, da ne znam kako prekrcas akvarij ribama, neces imati dovoljno CO2.
Daklem, nabavi neki DC da znas na cemu si sa CO2. Makroelemente isto... trebat ce ti. Tesko je sad reci kad i koliko, ali s vremenom ce biljke pokazati sto ima fali. Na vrhu podforuma imas temu https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37530.0 kako se to odprilike moze odrediti.

Ako nemas nacina da zadovoljis CO2 onda skrati fotoperiod za prvu pomoc.

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Profito easylife
« Odgovori #17 u: Travanj 17, 2015, 20:33:54 poslijepodne »
Hvala Vam puno svima na odgovorima, jedina razlika je sto je akvarij 250 L.
Al kontam poantu, spada u manje  osvjetljena akvarije pa je manja  potreba za co2, al posto cu ici na jacu svjetlost onda igra ulogu ovo s co2  sto si napisao, makroelemntima itd..
Još jednom kvala svima , zanimljiva diskusija :)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Profito easylife
« Odgovori #18 u: Travanj 17, 2015, 20:46:46 poslijepodne »
da  :-[ ne znam zasto sam ovih 10ml na 100l pretvorio u to da je tvoj 100l.
Ako je 250l onda ti CO2 ne treba uz 80W ali svakako nece skoditi ako ga malo bude. A DIY kvasac varijanta je malo za 250l a bilje ce uvijek cijeniti prisustvo CO2.

Offline gradele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 793
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • ponekad drvo, ponekad pas...
Odg: Profito easylife
« Odgovori #19 u: Travanj 17, 2015, 20:57:45 poslijepodne »


Slazem se da je nestabilni CO2 problem,

Smatra li se nestabilnim CO2 i paljenje/gašenje CO2 uz svjetlo?
biljni 450, u nastajanju, godina treća

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Profito easylife
« Odgovori #20 u: Travanj 17, 2015, 21:07:39 poslijepodne »
A zas' bi to radio? Inace, nestabilno je kad ti DC varira.

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Profito easylife
« Odgovori #21 u: Travanj 18, 2015, 15:52:19 poslijepodne »
Inaće Usterianu (Criptocorinu) izvadi ukoliko planiraš biljni da imaš i zasadi je u neku saksiju, jer njen koren kad se razraste više ti takoreći ništa neće uspevati u tom akvarijumu. A veruj mi na reč, posle 3 nedelje kolko joj treba da se ukoreni, očas posla se raširi ispod podloge.

Tako se mozda razmisljalo prije 20god, ali danas su to besmislice. Sve vrste bilja mogu rasti sa cryptama bez obzira na korijenje..

I bilokakav co2 je bolji od nicega... Guglati Liebigov zakon minimuma u prihrani biljaka za vise edukacije  :up:

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Profito easylife
« Odgovori #22 u: Srpanj 15, 2015, 11:51:01 prijepodne »
re kripte:uz obitelj kripti stvarno sve biljke mogu rasti..nije da se se kod presadjivanja i korijen malo ne može skratiti,a biljke i presaditi..
 
re :CO2 i EC: za najbolji rezultat,idealno je oboje!!!
co2 je dio gnojiva odnosno hranjiva za biljke i dovoljno da jedno od hranjiva nedostaje i ispod minimuma je i biljka zaostaje,pati,mjenja boju,razgradjuje dio sebe da bi ostatak još malo preživjeo,i čeka bolje sutra koje možda i dodje..
količina svjetla nameče brzinu fotosinteze,i brzinu potrošnje hranjiva, ali EC takodjer jer ima u sebi "biljne hormone rasta" koji potiču diobu biljnih stanica,flora brže raste,ali i brže se troše hranjiva..i brže i lakše dodje do manjka.. i zato ga netko može i želi dodavati uz C02, plus EC djeluje kao blagi algicid..

re: gnojenje i algicid pobije ribe.. netočno,ali moguče ako se ignoriraju upute o doziranju,i ignoriraju upozorenja,kvalitetni nemaju bakar u sebi i jesu biorazgradivi,tako da ni trenutačni niti kumulativni efekat nemaju,..
 kod jeftinih i algicida koji su bazirani na bakru ili ga sadrže, za očekivati je i moguč je pomor mekušaca,puževa i riba koje se njima hrane,kako i riba koje bi te ribe gricnule ili pojele kao strvinu..
generalna preporuka  : koristiti algicide od istog proizvodjača kao i gnojiva,i pročitati ne samo prijevod nego i orginalni tekst,a i upute detaljnije i konzultirati se..izbjegavati ako sadrže bakar!
  uglavnom najeftinije i jeftino često može postati najskuplje...može ,a ne mora.
A medju djelovanje i kem reakcije sa neželjenim ishodom su poznate,i zato čitati upute i koristiti preporučljivo od istog proizvodjača i gnojivo i algicid.
primjer: iako je EC i blagi algicid sa profitom lošeg medjudjelovanja nema.. kao ni alg exit,blue exit itd..=isti proizvodjač.

zaključak: profito je odlično mikro gnojivo. Iako sadrži željezo ponekad je potrebno extra dodati željeza, i ostale makro elemente po potrebi koje ne sadrži sa razlogom, idealno dopuniti sa EC i Co2.. nije preporučljivo istovremeno i profito i makroelemente,ali kombinacija jutro večer,može,najbolje tek drugi dan ili kasnije..ako je moguće.
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2015, 12:07:05 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Profito easylife
« Odgovori #23 u: Srpanj 15, 2015, 12:15:25 poslijepodne »
zakon i pravilo minimuma u prirodi: prema kojemu opstanak živih bića na nekome području nije određen ukupnom količinom svih za to potrebnih izvora nego samo najmanje raspoloživoga.
U biološkoj su evoluciji procesi prilagodbe i prirodnoga odabira usklađeni sa zadanim minimalnim potencijalom okoliša. Prilagodba ide u smjeru kompenzacije ograničavajućega čimbenika razvoja, odnosno onoga koji je u okolišu najmanje raspoloživ.
izvor: [/url]http://struna.ihjj.hr/naziv/liebigov-zakon-minimuma/23910/[url]