Ožujak 29, 2024, 02:43:21 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nekoliko pitanjca....  (Posjeta: 6064 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline (:-D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #25 u: Travanj 23, 2007, 19:41:00 poslijepodne »
Papagajke meni su odvratne
Neznam ni ja sta da kazem

Offline FISCH

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #26 u: Travanj 23, 2007, 22:24:00 poslijepodne »
hvala vam... ne bojte se.. još vas budem gnjavila... heheheh
helou

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #27 u: Travanj 24, 2007, 13:08:00 poslijepodne »
Nemam kolega veči aq nažalost, pa rekla sam ti i prije na pp. (:-D neznam bogte na šta mislišza šta ti to treba? Ja imam u mom aq kamen lavu, ali to nema veze s ovim šta pričaš.Jedino šta mi sad šuknulo u mozak da ne misliš na smolu? jer ona smanjuje ukupnu tvrdoču vode i smolu se ubaciu najlon čarapu samo je bitno da se stavi na takvo mjesto da aq voda prolazi kroz nju, svakako bi trebalo i imat tester i to gh da možeš vidjet šta se dešava i koliki to je gh. Ako si na to mislio, za drugo mi sad niš ne pada na pamet.
 

Offline friski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 607
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #28 u: Travanj 24, 2007, 13:15:00 poslijepodne »

Citat: duda
Kolega friski ja sam ti postepeno dodavala granule treseta u najlon èarapu. I to svakih cca 4,5 dana u manjim kolièinama, s tim da sam kontrolirala testerima. Koristila tetra testere, dok nisam došla do određenih parametara vode. Vodu mjenjam kad mi ishlapi toliko da razina vode dođe ispod ruba poklopca. Tad malo usisam dno inadolijem vode. I meni je kažem ph veè 2 godine 7 neutral. A ostale parametre nisam provjeravala malo duže. Inaèe treset mjenjam svakih 4 mjeseca. A aq mi je 55 lit, ako ti može to šta pomoè kolega friski, filter preljevni vanjski naravno.

Hvala za informaciju.

Ja sam mislio koristiti smolu (košta cc 38 Kn). No ti kažeš da si zadovoljna sa tresetom, pa ću još razmisliti.
Juwel Rio 180 biljni, 3x30 W Gro-Lux+Aquastar, Nutrafin CO2, Juwel Reflektori
DIY 72l - Multići: http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=43091.0
Kozinjak 38 l: http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50506.0

Offline (:-D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #29 u: Travanj 24, 2007, 15:07:00 poslijepodne »
AAAAAAAAAAAAAAa skonta li dudo za kamen onaj a i za filter mi nisi napisala...

Neznam ni ja sta da kazem

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #30 u: Travanj 25, 2007, 10:18:00 prijepodne »
za filter koliko mene pamčenje služi rekao si da si kupio novi tetrin vanjski.A prije si koliko se sječam rekao da imaš neki unutarnji filter, pa kako je ovo novi tetrin, htjela sam ti samo skrenut pažnju da bi bilo bar po meni pametno, da novi staviš naravno u pogon, nek radi, ali da ne vadiš onaj stari unutarnji iz aq. Neka rade oba i vanjski, znači i unutarnji (paralelno) Zašto? jer ovaj je tek tetrin počeo s radom i treba vremena da se nasele pozit bakterijeu filteru, bez obzira šta je tebi aq zacikliran. Ipak je to novi filter i naravno da treba vremena da on neko vrijeme radi da bi bakterijice dobrice se naselile unutra i to sve postalo biološki aktivno. Nakon nekih cca 3 tjedna možeš si maknut onaj stari filter unutarnji, i oavj nek nastavi radit kako jei dosad. Čak možeš uovaj novi tetrin malo pokapati sera nitriveca ili cycle to su poz bakterije, pokapaš u filter materijal. jeli šta jasnije ili?
 

Offline (:-D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #31 u: Travanj 25, 2007, 15:08:00 poslijepodne »
Jasno nego sam stos am ja onaj stari davno iynacio samo ostavio sada ovaj novi :D onda su one bakterije pomrle >D
Neznam ni ja sta da kazem

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #32 u: Travanj 25, 2007, 15:22:00 poslijepodne »


Sedra je ono što nastaje kod formiranja slapova (Krka, Plitvice)...sedrene barijere...


Dakle, pošto se radi o našim krškim rijekama, a naš je krš uglavnom vapnenački, pretpostavljamda je i sedra vapnenasta.... Dakle, ja to ne bih stavio u akvarij!


Ajmeeeeee mene pametnogaaaaa

Offline wuga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #33 u: Travanj 25, 2007, 17:21:00 poslijepodne »

Citat: babyboom

Sedra je ono što nastaje kod formiranja slapova (Krka, Plitvice)...sedrene barijere...


Dakle, pošto se radi o našim krškim rijekama, a naš je krš uglavnom vapnenaèki, pretpostavljamda je i sedra vapnenasta.... Dakle, ja to ne bih stavio u akvarij!


Ajmeeeeee mene pametnogaaaaa

Sedra je drugi naziv za gips koji je ništa drugo nego vapnenac! U pravu si kaj se toga tiće!

I naravno ni slučajno stavljati u akvarij osim ako nije, kako su meni rekli, ciklidni!
Trnovec/Varaždin/Hrvatska
ribe su zakon!!

http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=23795&PN=1

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #34 u: Travanj 25, 2007, 18:54:00 poslijepodne »
@ Wuga

sEdra je kalcijev karbonat, evo LINK, a sAdra (gips) je kalcijev sulfat LINK


TuroPolje - nekad More

Offline (:-D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #35 u: Travanj 25, 2007, 22:21:00 poslijepodne »
Sedra nije ni nalik na gips A Svi ga stavljaju po aq ne znam zasto sada pravi problem
Neznam ni ja sta da kazem

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #36 u: Travanj 25, 2007, 22:50:00 poslijepodne »
Sedreni kameni ne izgledaju kao gips. Oni su nastali taloženjem minerala koje je donosila rijeka koja protiče kroz krš. Od sedre su barijere preko kojih isu naši prelijpi plitvički slapovi, slapovi Krke... Dakle, to je vapnenačka tvorba. Pa. ako nekome paše takav materijal, neka ga stavi....u moj to ne ide jer niti ribe, niti biljke, niti cijeli setup ne odgovaraju vapnenačkom kamenju"


Offline FISCH

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #37 u: Travanj 26, 2007, 21:58:00 poslijepodne »
ovaj... opet pitanje... ribe mi se malo čudno ponašaju, tj. ova jedna udara stalno drugu u trbuh i mislim da ova druga ne može baš normalno živjet... znam da bi to trebalo značit kao da su spremne za parenje, ali tek sam ih dobila i mislim da jje to malo rano...
helou

Offline (:-D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #38 u: Travanj 26, 2007, 22:21:00 poslijepodne »
a koje su ribe u pitanju ??
Neznam ni ja sta da kazem

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Nekoliko pitanjca....
« Odgovori #39 u: Travanj 27, 2007, 10:49:00 prijepodne »


...i koliko su velike (da pokušamo procijeniti dob)?


Ako su zlatne,relativno rano počnu, dečki, iako nisu spolno zreli, ganjaju curice i lupaju ih u trbuščiće. Ako su previše zločesti, i malena bude od toga iscrpljena, moj je lijek za krampusa stavim u karantenski akvarij na dva-tri dana...onda se smiri, cura se odmori, a kad ga vratim, misli da je došao u novi, pa bude (jedno vrijeme) pristojan . Ili, ako je više dečki zločesto, onda curu stavim u karantenski... No, ako nisu preveć zločesti, već to izgleda više kao naganjanje, onda ih pusti...i to je oblik učenja za odraslo stanje...uostalom, moraju se malo i igrati . Iako,priznajem da sam konačno riješio problem kad sam dečke ostavio u starom akvariju, a curice stavio u novi, s jednim dečkom, pa ako bude zločest, babe će ga sredit