Travanj 25, 2024, 12:15:46 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Egeria densa  (Posjeta: 1704 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bimbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
Egeria densa
« u: Lipanj 09, 2010, 08:27:35 prijepodne »
Po meni jako oku ugodna biljka, zanima me na koje sve načine je koristite u biljnim postavima i kako je tretirati da bude bujna i gusta. Eto molim vas vaša iskustva .

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Egeria densa
« Odgovori #1 u: Lipanj 09, 2010, 09:02:23 prijepodne »
Nisam vidio baš puno akvarija u kojima se koristi kao "oku ugodna biljka", uglavnom ju ljudi koriste kao dobrog potrošača nutrijenata pa se upotrebljava prilikom cikliranja i inače protiv nastajanja algi (navodno i otpušta neke spojeve koji inhibiraju razvoj cijanobakterija). Raste jako brzo i svi joj uvjeti odgovaraju (zato joj je drugi naziv "vodena kuga", iako nije jedina biljka koja se tako naziva)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Egeria densa
« Odgovori #2 u: Lipanj 09, 2010, 09:20:57 prijepodne »
da, niti ja se nisam baš nagledao nešto postava s njom, pogotovo da je neki vrhunski.

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: Egeria densa
« Odgovori #3 u: Lipanj 09, 2010, 09:27:02 prijepodne »
uglavnom ju ljudi koriste kao dobrog potrošača nutrijenata pa se upotrebljava prilikom cikliranja

 :up:

kad su slabiji uvjeti isto raste, ali izgleda nikako, lišće je rijetko i kratko, raste dosta u visinu i ne izgleda baš "oku ugodno"
kod mene su 2-3 stabljike uvijek u akvariju negdje u kutu i prije velikog šišanja pustim da ona naraste tako da kad smanjim biljnu masu ostaje ona kao veliki potrošač, inače je samo održavam na životu,
akvarij mi je 54 lit bruto, znači vode je oko 40 litara i svjetlo je 55W, EI gnojenje i diy co2 s 2 boce smjese i kod takvih uvjeta pušta gusto izrasle i duge listove i ne raste pretjerano u visinu i tada je dosta blizu onom da je oku ugodna
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline bimbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
Odg: Egeria densa
« Odgovori #4 u: Lipanj 09, 2010, 10:29:26 prijepodne »
Ovo me dovodi do zaključka da se po njenom rastu može prilično sigurno odrediti omjer svjetla , co2 , makro i mikroelemenata ?

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: Egeria densa
« Odgovori #5 u: Lipanj 09, 2010, 11:19:10 prijepodne »
pa može, kao što rekoh, slabi uvjeti=rijetki, mali i uski listovi, dobri uvjeti=sve obratno, bar je tako kod mene
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.