Ožujak 29, 2024, 15:19:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Slabije jede  (Posjeta: 1543 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline milan_zmaj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski   Dob: 47
Slabije jede
« u: Studeni 19, 2015, 09:19:31 prijepodne »
Postovani imam Jermenskog kameleona,u poslednje vreme nesto nece da jede kao sto je jeo.
Ne znam sta bi moglo da bude!!???
Inace citam da ne treba da se izlaze stresu(da se uzima,da se vadi i pusta po kuci da se pentra),a cini mi se da ovaj moj bas to hoce. Pentra se po krovu terarijuma kao da zeli da izadje. Temperatura je ok..orosavam 3 puta dnevno..ima posudu za vodu...
Ali slabije jede i to me brine. Ako moze neki savet!?


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока


Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Slabije jede
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2015, 18:13:03 poslijepodne »
Pozdrav! Koliko je star? I da li mu daješ kalcij i nekton? Bebama treba davati svaki dan naizmjenično suplemente (znači, jedan dan kalcij, drugi dan nekton itd.), odraslima 2-3x tjedno. I da li ima UV lampu?
Bebe jedu puno više nego odrasli, moji odrasli jedu otprilike svaki treći dan po par buba i povremeno salatu, ženka kad je bila beba je znala maznuti po tridesetak žohara dnevno... A i dolazi zima pa sa padom temperature manje jedu.
Ako se inače normalno ponaša, živahan je, kreće se po terariju i sve kao i obično, nema razloga za brigu... jesti će kad ogladni, nudi mu i dalje. Ali ako postane letargičan, počne se spuštati na dno terarija, sakrivati se i slično, onda može biti i nešto drugo...
Ne možeš ga natjerati da jede ako ne želi :)
A što se tiče stresa, ovisi od jedinke do jedinke, ima ih koji se boje vlastite sjene, a ima ih i da se uopće ne boje, ovisi kako se prilagode na vlasnika i da li se sa njima vlasnik bavi ili ih pušta na miru.
Eto, prati ponašanje, pa ćeš vidjeti...
Inače, kad ostare, znači od 3 god nadalje, ako i dožive toliko, sve manje se kreću i sve slabije jedu. Na žalost, ne žive predugo... Sa 4 god i više su metuzalemi :)
....mama, ne šizi, neće me pojesti....