Travanj 23, 2024, 11:44:03 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: koji čistač???  (Posjeta: 10591 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
koji čistač???
« Odgovori #50 u: Ožujak 07, 2007, 10:52:00 prijepodne »


Hvala ti na podrški! Mislim da si u pravu, bili su jaaaako maleni - 2 - 2,5 cm, i vjerojatno su se šokirali, prvo u transportu, pa i temperatura vode, a onda s mojim kitovima.... A Čing je i dalje veseli i papa algice, i druži se u zadnje vrijeme s Maxom i Moricom, izgleda da su se skompali po porijeklu...


Voda mi je malo mutna, malo su ribice narasle i sad je gužvanjac, no to je u programu rješavanja, i kad sve lijepo riješimo i sve se stabilizira,ondaćemo nabaviti nove sijamčiće, lijepo ih prvo prilagoditi...biti strpljivi.... Hja, na žalost, svaka se škola plaća.

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
koji čistač???
« Odgovori #51 u: Ožujak 07, 2007, 12:55:00 poslijepodne »

Kad kupujueš ribice imaš sredstvo protiv stresa,koje ukapaš odmah u vrečicu...nisam ni ja dosad koristila...i nije mi sad hitno nabaviti jer definitivno prije novog akvaija ne dolazi više ni jedna ribica u obzir...ali kažu ljudi da je super i da pomaže...pa prvi sljedeći puta kad kupuješ...isprobaj. I ja ću kad zatreba...ak trebaš točan naziv obrati se dudi...ja se ne mogu sjetit da me ubiješ...
A dobro kaže andariel...svi griješimo...nisam ni ja sa svojima postupila ništa bolje...jedino što sam prvo uronila vrećicu a aq i jedno 40 min svakih 5-10 min sam u vrečicu dodavala po deci akvarijske vode i pljus snjima u vodu za dobra 3 stupnja hladniju od one u kojoj su bili u dućanu...samo sam očito imala više sreće od tebe...tek sad sam svjesna šta se moglo desiti...
I da znaš da i dalje nekako mislim da to nije sretna kombinacija...zato sam se tako teško i odlučila na njih... i razmišljam o tome da kad nabavim veći aq.i prebacim zlatke sa njima stavim jato cory-ja da čiste a ovog malog ostaviti kao toplovodni,sa ovim sijamčekaima i još nekim društvancem...

 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
koji čistač???
« Odgovori #52 u: Ožujak 07, 2007, 13:09:00 poslijepodne »


Slažem se potpuno....al ja sam zeznuo totalka, jednostavno sam bacio njihovu vodu i pljusnuo ih direkt u akvarij...a naravno da nisam koristio sredstvo za smirenje...magarac, što ćeš! Iako, sijamčići idu sa zlatnima jer imaju priličan raspon temperatura koje podnose, samo ne podnose blesavog vlasnika koji ništ ne misli.... Ovaj kojeg imam je očito zadovoljan, čak je malo i narastao, i preslatki je kad se igra sa svojim novim društvom!


Idem sad za vikend u Njemačku, pa ću, ak stignem, tamo malo prošvrljati da vidim baš ta sredstva i slične mućkalice. Moram se prirediti za novi akvarij, a i za male goste koje skoro dobivam na čuvanje i njegu....a njima se svi jako veselimo, pa moramo napraviti dobar doček

Offline Andariel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
koji čistač???
« Odgovori #53 u: Ožujak 07, 2007, 14:08:00 poslijepodne »
Meni se slično dogodilo s Baalom i Azijem. Susjed si je kupio Durkača i Andariel kako bi razveselio unuka koji mu je došao iza Amerike u posjetu na kojih mjesec dana. Kad je tih mjesec dana prošlo, odlučio ih je pokloniti meni. Nisam imala pojma kaj s ribicama, pa sam se malo informirala i uskoro u strahu da mi ne umru u to malo vodice kupila 120 litarski akvač.

Susjed je vidio kad smo ga nosili, pa se čudio kako tako veliki akvač za samo 2 ribice. I za par dana, odoh ja na fax i kad sam se vratila - šok! Susjed je mojoj baki dok me nije bilo doma uručio u vrećici još dvije ribice - Baala i Azija, a baka ih je ubacila direkt u akvarij s Durkačem i Andariel, pa ih je bilo 4 u 20 litara, jer se veliki akvač još ciklirao. Mislila sam - gotovo je sa sve četiri, ali ipak su to sve dobro podnijele. Tak je to- nekad imaš više sreće, nekad manje... Ponekad čovjek osim znanja i strpljenja treba biti i oboružan dobrom količinom sreće.
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
koji čistač???
« Odgovori #54 u: Ožujak 07, 2007, 15:34:00 poslijepodne »
Ufff babyboom moja sučut   ,ja sam se i previše istrošio što se tiče sahrana ribica     ....ma šalim se,...
A imate malo bolja imena za ribice,ja sam se odrekao davanja imena ribama jer koju god sam ribu kupio i dao joj ime brzo je uginila
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
koji čistač???
« Odgovori #55 u: Ožujak 07, 2007, 19:47:00 poslijepodne »
Hvala, hvala...hja, zakopao sam ih dosta, pogotovo u početku, kad sam
imao malešni akvarijić (koji je sad karantena)...pa došao veliki, pa
ništa ne znaš....

No, u zadnje vrijeme je ok, samo da nisam nekad brzoplet...ne bum više, nikada, obećajem....

Sad pak imam malo previše ribica, no to ćemo riješiti....sve tete i stričeki od sreće što imaš ribice ti donose male kinkiće...ti ih zavoliš...i tak to ide....

Al, bumo mi to sredili, ak ne prije, kad bude kuća gotova, usrećit ćemo stara i ja starog s jednim od 450 - 500 l ....