Travanj 24, 2024, 06:03:23 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Biotop lokalnog jezera  (Posjeta: 2605 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Biotop lokalnog jezera
« u: Prosinac 04, 2010, 17:06:35 poslijepodne »
ovako imam jedno pitanje posto na proljece mislim napravit biotop jezera na kojem pecam i koji je pun bilja  dali stuka i cinops orijentalis zajedno  -?
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2010, 22:21:27 poslijepodne od Maxim »

Offline blastx19

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Lokacija: Rovinj
Odg: pitanje???
« Odgovori #1 u: Prosinac 04, 2010, 21:05:18 poslijepodne »
Ja pretpostavljam da ne,stuka je predator,ne vijerujem da bi uspijeli zivit zajedno,a i za nju treba ti prilicno velik akvarij.. -?

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: pitanje???
« Odgovori #2 u: Prosinac 05, 2010, 16:56:54 poslijepodne »
hvala na odgovoru i znam da stuki treba veliki akvarij zato cu je ja drzat dok ne naraste maksimalno 30 cm pa cu je pustit na slobodu i onda cu nabavit opet malu koju cu isto taako 30 cm leti u jezero ;)

Offline blastx19

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Lokacija: Rovinj
Odg: pitanje???
« Odgovori #3 u: Prosinac 05, 2010, 17:26:53 poslijepodne »
Biobiofizicar ima u akvariju stuku tak da najbolje da njega pitas u vezi njenog odrzavanja :)
Ljepa je ko riba samo sta mislim da ces trebat osim glista i koju ribicu bacit da pojede (najbolje nabavi akvarij za gambuzije i hrani ju njima,malo okrutno al sta ces,barem tako sam ja radio sa suncanicama i crnim somicima posto kod nas ih ima i previse pa pomognem malo i prirodi).

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: pitanje???
« Odgovori #4 u: Prosinac 05, 2010, 20:03:56 poslijepodne »
ma imam ja gambuzija ili gupija i njih NE dam stuki rađe je necu imat negu jednu ribu iz mog uzgoja i iz mog akvarija dat njoj za rucak :Pnalovit cu ja puuuno crvenperki,kedera i babuški samo sto da joj ja dam po zimi -?

Offline blastx19

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Lokacija: Rovinj
Odg: Biotop lokalnog jezera
« Odgovori #5 u: Prosinac 05, 2010, 23:55:33 poslijepodne »
Pa koj crv bi dobro doso,ak ti se neda trazit  u prirodi imas u ribickim trgovinama za kupit one kaliformijske gliste za pecanje pa mozes i tim hranit :)

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Biotop lokalnog jezera
« Odgovori #6 u: Prosinac 06, 2010, 09:50:30 prijepodne »
ne cu je ja hranit glistama nego ja imam lijepo jedan 40l akvarij u rezervi i tamo ce stajat ribe za stuku :P

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Biotop lokalnog jezera
« Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2010, 10:58:54 prijepodne »
Stuka je stravican predator. Nista sto se mrda u akvarijumu nemoze preziveti pored nje duze od par minuta (sem ako nije uzasno sita i nemoze  vise da zine od hrane, ali vrlo brzo ce doci po svoje...). Napada i plen po velicini slican ili nesto manji od sopstvene velicine... Ja je hranim zivim ribicama, pokusavao sam da je prevarim i ponekom smrznutom ribicom ili ribljim filetom kao i sa crvicima i glistama, ali to retko upali. Voli plen koji odaje vibraciju u toku kretanja... Hranjenje jednom do dva puta nedeljno je sasvim OK u zavisnosti od velicine plena....

Offline blastx19

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Muški   Lokacija: Rovinj
Odg: Biotop lokalnog jezera
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2010, 12:26:36 poslijepodne »
Heh blago se vama kod nas jos nikad nisam ulovio ni vidio stuku,bas bi ju zelio u moj 200 litarski ljepe su a hrane bi imale posto kod nas gambuzije su zive stetocine ko male piranhe :P