Ožujak 29, 2024, 00:45:39 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi  (Posjeta: 1196 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rajas

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Moj prvi
« u: Ožujak 25, 2018, 20:17:30 poslijepodne »
Pozdrav ekipa,
iako sam već dosta dugo registriran na forumu i oduvijek imam želju za akvarijem tek prije dva tjedna moja želja postala je stvarnost.

Nakon puno pročitanih članaka i tema na forumu upustio sam se u avanturu i oformio svoje prve 54 litre (dimenzije akvarija 60x30x30).
Malo podataka:
kupovni supstrat od JBL-a i preko njega šljunak, grijec 50 W, rasvjeta jedna ledica (ne znam točno snagu, s izmjenama za sada 12 sati dan 12 noc), filter Eheim 2006 (180l/h).
U akvariju se nalaze dva manja panja i jedna grana od dekoracije i nekoliko biljaka.
Čitajući vaše savjete pokušao sam se za početak bazirati na biljkama oko kojih ne treba toliko brige i iskustva (Vallisneria, Anubias, Rotala, Bucepa) i želja mi je napraviti u prednjem planu tepih od mahovine, ali o tom po tom.
Od ribica tu će doći 4 - 5 Corydoras Pandi, 2 Ancistrusa, jato neonki i moja velika zelja i buduca glavna zvijezda akvarija Betta splendes
Akvarij je u cikliranju vec dva tjedna i kroz tjedan dva u njega stižu prvi stanovnici i mislim krenuti od riba dna.
U akvariju planiram mijenjati tjedno 20 - 30 % vode uz usisavanje dna. Vodu bih pripremio 24 sata prije s AquaSafom, nakon dodavanja vode u akvarij dodao bih EasyLifov FFF i pustio akvarij 24 sata. Drugi dan bih gnojio još s Profitom.

PS: naravno radujem se svakom dobrom savjetu i rado ću poslušati..

Offline unixHR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG
Odg: Moj prvi
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2018, 09:10:08 prijepodne »
Pozdrav ekipa,
iako sam već dosta dugo registriran na forumu i oduvijek imam želju za akvarijem tek prije dva tjedna moja želja postala je stvarnost.

Nakon puno pročitanih članaka i tema na forumu upustio sam se u avanturu i oformio svoje prve 54 litre (dimenzije akvarija 60x30x30).
Malo podataka:
kupovni supstrat od JBL-a i preko njega šljunak, grijec 50 W, rasvjeta jedna ledica (ne znam točno snagu, s izmjenama za sada 12 sati dan 12 noc), filter Eheim 2006 (180l/h).
U akvariju se nalaze dva manja panja i jedna grana od dekoracije i nekoliko biljaka.
Čitajući vaše savjete pokušao sam se za početak bazirati na biljkama oko kojih ne treba toliko brige i iskustva (Vallisneria, Anubias, Rotala, Bucepa) i želja mi je napraviti u prednjem planu tepih od mahovine, ali o tom po tom.
Od ribica tu će doći 4 - 5 Corydoras Pandi, 2 Ancistrusa, jato neonki i moja velika zelja i buduca glavna zvijezda akvarija Betta splendes
Akvarij je u cikliranju vec dva tjedna i kroz tjedan dva u njega stižu prvi stanovnici i mislim krenuti od riba dna.
U akvariju planiram mijenjati tjedno 20 - 30 % vode uz usisavanje dna. Vodu bih pripremio 24 sata prije s AquaSafom, nakon dodavanja vode u akvarij dodao bih EasyLifov FFF i pustio akvarij 24 sata. Drugi dan bih gnojio još s Profitom.

PS: naravno radujem se svakom dobrom savjetu i rado ću poslušati..

ako gnojiš onda ti nije dovoljan samo Profito jer su to mikroelementi već trebaš dodavati i makroelemente (njih možeš dosta povoljno za kupiti na fejs grupi akvaristika Hrvatska...kupiš u prahu pa izmućkaš u 1l destilirane vode i dodaješ 1ml na svakih 38l akvarijske vode)...ali za biljke koje si naveo da će ti biti u akvariju ti niti ne treba gnojivo...eventualno easycarbo
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2018, 09:16:34 prijepodne od unixHR »
...rumble in the jungle...

Offline rajas

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi
« Odgovori #2 u: Ožujak 29, 2018, 21:03:56 poslijepodne »
Hvala na odgovoru i savjetu, uvažiti ću ga svakako i Easycarbo je danas kupljen i od sutra u upotrebi...
Evo i slikica:

Offline rajas

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Moj prvi
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2018, 18:58:42 poslijepodne »
Evo i mali uplate...
Akvarij je dobio i prve stanovnike, prije nekoliko dana uselile su se tri nerite i tri helene(jedne za alge a druge za rješavanje problema puzica i za sada sam jako zadovoljan, nikakvih problema između njih i svatko radi svoj posao :) ); a jučer i dva Ancitrusa od nekih 4 - 5 cm velicine...

Slijedeći na popisu u idućih nekoliko dana su corydoras pande (mislim staviti 4 - 5 komada)..

Molio bih savjet što se tiče prehrane..koju kupiti? koju izbjegavati?

Offline unixHR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG
Odg: Moj prvi
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2018, 07:30:33 prijepodne »
Evo i mali uplate...
Akvarij je dobio i prve stanovnike, prije nekoliko dana uselile su se tri nerite i tri helene(jedne za alge a druge za rješavanje problema puzica i za sada sam jako zadovoljan, nikakvih problema između njih i svatko radi svoj posao :) ); a jučer i dva Ancitrusa od nekih 4 - 5 cm velicine...

Slijedeći na popisu u idućih nekoliko dana su corydoras pande (mislim staviti 4 - 5 komada)..

Molio bih savjet što se tiče prehrane..koju kupiti? koju izbjegavati?

obzirom da ti je akvarij 54l, nećeš imati previše riba pa će ti i hrana relativno dugo trajati...jbl, tetra, sera ili nešto iz tog cjenovnog razreda će ti biti ok...listići i granule za ribe dna...
...rumble in the jungle...