Travanj 19, 2024, 12:04:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode  (Posjeta: 1810 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Amfor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Split
Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode
« u: Srpanj 28, 2015, 17:36:30 poslijepodne »
Pozdrav ekipa, evo ima već drugi dan da mi se kozice ponašaju čudno.. Dakle, prije dva dana su se počele skupljat blizu površine vode, odmaraju na grijaču, uz povremene napade ludila i plivanje po  akvariju. Jutros je jedna uginula, a dvi se cilo to vrime šetaju po dnu i ponašaju se normalno. Uz njih imam i 5 neonki koje se ponašaju normalno, plivaju na svim visinama. Jedina veća promjena koja je bila u zadnje vrime je dodavanje HC prije 4 dana. Vodu sam nadoliva prije par dana, doslovno ono šta je isparilo - količina je oko pola litre. Promjene vode koje inače radim su male, max 15%. 
Akvarij ima 19 litara, temperatura je malo visoka - 28, hladim je, al ne mogu ohladit.
Nažalost nemam nikakvih testera za testiranje kvalitete vode, osim pH koji je oko 8. Dnevno dodajem oko 1ml easylife co2. Donedavno sam imao velikih problema sa modrozelenom algom koju sam micao mehaničkim putem, a zatim se ostatak spontano povukao. Ribe hranim jedanput dnevno, toliko da pojedu sve u minut-dva. Pomažite!  :(

Offline antlantis

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski   Dob: 23
Odg: Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode
« Odgovori #1 u: Srpanj 29, 2015, 15:26:32 poslijepodne »
U uputama piše da je maksimalna doza Easy carbo 1 ml na 50 litara, a ti imaš akvarij od 19 litara, možda je u tome stvar?

Offline Amfor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Split
Odg: Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode
« Odgovori #2 u: Srpanj 29, 2015, 19:28:54 poslijepodne »
Dosta je gusto zasađen akvarij, tako da je 1ml ok, stavim i manje od 1ml uglavnom. Danas sam stavija easy life filter medium 6ml i nakon par sati su se vratile u normalu.. Čita sam da bi problem moga bit bakar, a vodu prije nisam tretira, samo sam je pušta da odstoji koji dan. Eto nadam se da će se sve nastaviti ovako :)

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode
« Odgovori #3 u: Kolovoz 03, 2015, 11:26:17 prijepodne »
Kozice se po mojem iskustvu skupljaju na povrsini iz vise mogucih razloga, ali je naj cesci - pomanjkanje kisika i pre visoka temperatura.
Ja sam na akvarijima imao HMF filter pogonjen vodenom pumpom. Kada mi se odspojila pumpa, i nije vise bilo filtracije, a ni gibanja vode, redovito su se naslagale na povrsinu, a nakon nekog vremena, cak i ugibanje.

Predoziranje ECom nebi trebalo rezultirati sa penjanjem na povrsinu, ali je moguce da ako jako predoziras, da pocnu krepavati.

Offline Amfor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Split
Odg: Red Cherry kozice se skupljaju pri površini vode
« Odgovori #4 u: Kolovoz 04, 2015, 10:34:43 prijepodne »
Hvala na odgovoru, jučer sam opet ima smrtni slučaj, nije bilo problema od kad sam zadnji put pisa, ostale se koze ponašaju ok.. Uh, sve više počinjem žalit šta san stavlja koze :D Pretpostavljam da je jučer temperatura vode porasla, kako ne mogu kampirat cili dan pokraj akvarija i hladit.