Travanj 20, 2024, 00:33:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci  (Posjeta: 7785 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #25 u: Svibanj 26, 2015, 22:35:03 poslijepodne »
 a vidim i po godinama imaš iskustva...da nisi i doktorirao u međuvremenu?
google radi zapalit će se tražilica :) :) :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #26 u: Svibanj 26, 2015, 22:47:50 poslijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!

I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)
X

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #27 u: Svibanj 26, 2015, 23:05:12 poslijepodne »
Nažalost, ovo je gadljivo za čitati....

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #28 u: Svibanj 26, 2015, 23:25:50 poslijepodne »
Da slažem se da je gadljivo ćitati istinu,ona boli pogotovo kad se jedno radi a sasvim drugo prezentira i radi a sve pod krinkom destabilizacije oćito mene.
Samo istina je vidno drugaćija .
i svako pametan vidi kud ide.
što se tiće biologije dok sam ju ja provodio ti još nisi bio u planu,a što se tiće literature i dokumentaraca trebat će ti bar 10 godina da dostigneš moje znanje iz biologije,a o ihtiologiji da ne prićam.
i to je bolje da kreneš odmah ako ti je to interes,jer ako  nisi završjo to što si krenuo,poćni što prije.
Samo mi objasni što to znaći niko ne smije na mene?
Pa ko to ide na mene :klap: :klap:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #29 u: Svibanj 27, 2015, 00:00:40 prijepodne »
Nisam rekao da je gadljivo citat samo tvoje postove niti te spomenio , nego je gadljivo citat ovakva prepucavanja koja ne vode nigdje i vrjedjanje svih mogucih profesija i ljudi koji se njima bave..
Od mene toliko..

Offline puza007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #30 u: Svibanj 27, 2015, 00:05:08 prijepodne »
I da napomenem nemam nis protiv nikog...niti ikom drzim stranu..
Mozda bolje umjesto prepucavanja da dogovrimo neko takmicenje u rostilju:)
 :up:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #31 u: Svibanj 27, 2015, 00:08:36 prijepodne »
Pucaš ko kokica  :D

Nitko (barem ne ja) nije napao JBL ni tebe, ali koliko vidim ti sad daješ krive primjere za sve - pouka tvog pisanja je zanemarimo neke profesije jer nitko ne radi svoj posao kako treba osim nekih?! Tako sam ja shvatio što je pisac napisao, ali možda je samo pisac htio reći da su jastuci placi, ne znam 8)
Da na pravom si putu shvaćanja,papir trpi svašta,a tek forumi :up:

E sad ću ti ja nešto napisati vezano za lijekove u akvarijima jer to je moja osnovna struka i moja diploma.
Od diplome do prakse je jako dugi put -pitaj Njemce ;)
Kad vidim kako ljudi ubacuju antibiotike (metronidazole, eritromicine i sl) u akvarije bez prvo se savjetovati sa VETERINAROM a ne NEUKIM NARODOM! Zašto "neukim narodom" jer osim školovanih nitko od ovdje prisutnih ne zna mehanizme djelovanja i brojne nuspojave vezane za lijekove, a posebno za antibiotike koje se po ovom forumu bacaju na kile kad god ribi zasvrbi palac. Pod nuspojave ne mislim da proljev kod ribe, već javljanje rezistencije kod bakterija u akvariju pa kad se "akvarist" razboli od "nepoznate bakterije" i nakon toga organi počnu otkazati tko će biti kriv? Farmaceutska industrija?!
Da bilo bi nam-mi drago da nam objasniš!

Protuargument tome je - jeli se tko razbolio? nije (možda) još, ali ako se samo jedan razboli to potvrđuje moje nerviranje.
Jesmo li sami u svemiru?

Dakle ponovit ću sličnu stvar od posta gore, to što je netko koristio neki antibiotik za nešto i to što je njemu pomoglo ne znači da je taj "akvarist" postao stručnjak za lijekove! Dakle kad preporučaš JBL FURANOL ili kako već, bolje čovjeku preporuči da se savjetuje sa stručnijom osobom koja će znati da možda takav antibiotik nije najbolja opcija - konkretno kod ovog primjera ne znam zašto bi ubacivao nitrospojeve u akvarij jer se ti antibiotici temelje na stvaranju reaktivnih nitrita koje akvaristi ne žele u akvariju!
Od kuda ti da sam ja preporučio antibiotik i k tome još u akvarij??!
a ti misliš čovjek tražio bactopur direct-a ja ponudio Furanol....pa tako reci,preciznost ti nije baš najajača strana ili sječanje?

Eto, mislim da je ova tema odletila u krivom smjeru! :zagrljaj:
Što si rekao da si završio?
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #32 u: Svibanj 27, 2015, 00:11:42 prijepodne »
I da napomenem nemam nis protiv nikog...niti ikom drzim stranu..
Mozda bolje umjesto prepucavanja da dogovrimo neko takmicenje u rostilju:)
 :up:
Alal ti vera,konačno glas razuma,
samo imamo jedan pronlem;
teško da će se stari moj na tom roštilju neko najesti od prevelikog izljeva žući :D :D

A i sve ima svoje granice ukusa i biranja društva.... šteta ali odlična ideja i vrlo pozitivna :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #33 u: Svibanj 27, 2015, 00:32:25 prijepodne »
Krivi ti je koncept teorije. To što nešto košta 100kn ne znači da je trošak za "to nešto" 100 kn već se tu naplaćuju i znanje i tehnologija izrade potrebni za dobivanje gotovog pripravka. Osim toga svaki industrijski proizvod prolazi kontrolu kvalitete i sastava, dok kod DIY varijante toga nema, odnosno svatko odgovara za sebe.
Interesantno objašnjenje nisam znao za te procese kalkulacije troškova,interesantno znači sve košta,odlično.
Ali kad mu spomeneš fotokemiku i pravne osobe ,a čovjek da ušpara par kuna,otruje sam sebe i ko zna što čega,onda si je sam kriv :up:baš mi je to zgodno,nisam razmišljao o tome :up:

Ako si ti sam sposoban prirediti i napraviti otopine kakve su potrebne tvom akvariju onda BRAVO  :klap:, ali zato što netko ne zna ili ne želi se potruditi oko toga onda nemoj kriviti masone, iluminate i trgove zašto je nešto skuplje u takvom obliku.
Svako znanje i rad se naplaćuju, ne znam zašto bi tu akvaristički pripravci bili iznimka.
Da to si u pravu ,zašto bi bili pa nisu to neki najamni radnici koji se bore za koricu kruha

Inače jako mi ide na živce to "prirodno" i "sam znam napraviti sve bez obrazovanja" način razmišljanja jer kao farmaceut se naslušam toga svakodnevno i jedino što mogu reći je da ima više štete od koristi s tim!
Ovo mi je jako zgodno dobro kemijaš bez obrazovanja,jer si kemičar...naravno
kako ti ide varenje,zidanje ili recimo ful kontakt,prevođenje Kineski na Hrvatski..mislim pitam to onako kad vpuno toga znaš sam bez orazovanja.....to je hvalem vrijedna osobina,u stvari još nisam upoznao osobu koja to sve tako može bez "obrazovanja"

Inače dugo nam je trebalo od piramida do awaksa,šteta što nije više ljudi prije bilo kao ti zasigurno bi danas već letjeli u trečoj dimenziji :up:

U stvari Klinac ti si meni jako drag :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #34 u: Svibanj 27, 2015, 00:43:52 prijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!
Ko kaže da mene nitko ne smije dirati?
Moja žena to pravo ima po difoltu :)
Ti si valjda mislio dirati po inteligenciji,e to pravo nema niko ;)
Da to si lijepo napisao profesija,nekad je to bila čast danas rijetka iznimka da budeš svoj,da ne prodaješ muda pod bubrege i gledaš kak zaje... bližnjeg svog...da žalosno :'(


I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)
Kak izgleda ljudska bakterija,pa čekaj malo ti si farmaceut a 100-ne bakterija koka ovih onih ti nazivaš ljudskim bakterijama...tu si ptico :klap:
No ne znam kak ih zovu ali znam da recimo da mačju leukemiju zovu FeLV :)
No nije još ni jedan čovjek umro od iste :D :D

Idemo mi na Biologiju care moj :D :D i znaš kaj nemoj nikom reći to je ipak virus....brrrr
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #35 u: Svibanj 27, 2015, 02:04:26 prijepodne »
Toliko si krivih stvari napisao u zadnjem postu da se vise necu ni trudit pisat. Tebe nitko ne smije dirat, ali ti smijes pisat po ostalim profesijama. BRAVO!

I bas me zanima kako izgleda "ljudska" bakterija posto se od ostalih ne mozemo zarazit, netko bi treba opet ponovit osnove biologije ;)

Inače btw. nešto mi vrag nije dao mira  ;) pa išao malo gledati tvoje stručne radove (postove)na polju akvaristike i moram ti priznati da si me oduševio razinom znanja na ovom području i sad zaista povlačim sve što sam rekao.. :-[..mislio sam da je moj kritičar šarlatan i provokator,ali sam se neugodno iznenadio kada sam vidio razinu stručnosti... -?
zaista kapa dolje i što se tiče tvoje diplome---neka je nama takvih....imamo svjetlu budućnost :up:

samo tako naprijed,evo ja ti skidam kapu ....ma nema do foruma,pogotovo stručnih jer sad u stvari vidim u kakvoj zabludi ja živim,a ne mogu zamisliti kako je tek amaterima :klap: :klap: :klap:

Naprijed klinac samo tako i nisi ti obični klinac,moraš sad već promijeniti nick u napredni klinac :up:

Ja sam mislio da ja nekaj znam,ali sad sam poljuljan tak da idem prileč :up:
Budi ti meni živ i zdrav i neka žive naše,pardon tvoje glowing fish sretno i pokaži ti nama što je biologija i antibiotik.....ma čovječe u kojem sam ja mraku živio  :'( :'(

ps.
Ako ikad budeš imao koju viška,a znam de ćeš ih ti prvi razmnožiti daj mi rezerviraj par komada glowing fish da napokon izađem iz mraka :'( :'(
kaj.?...lova ma nije opće bitna cijena samo peri...samo daj pliz da su onak prirodno različitih boja.
Nekak ne volim kad je jedna vrsta ....sva ista....brr...monotono ,kaj ne ?:)

E baš ti hvala,jako si drag...aj bok sad moram ići spavati jako je kasno ...ali čuj daj odmah me zvrcni ak vidiš da je koja u gravitaciji...sam se dobro izrazil..ma nema veze aj bokić :heart:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Akvaristički trgovci/zastupnici i kemijski pripravci
« Odgovori #36 u: Svibanj 29, 2015, 00:37:34 prijepodne »
Eto i mene
Gorane,sjebo si J.R.R. Martina,napisao si bratbratu 4 puta više u ovim postovima nego on u svih svojih 9 knjiga"Game of Thrones",
ali,kao i kod njega-saga se nastavlja :D :D